وقتی نوبت شیرینی است

وقتی نوبت شیرینی است

برای کودکان، خوردن غذاهای شیرین بخشی از رژیم غذایی آنهاست. این افراط و تفریط است اگر که کنار گذاشته شود و می تواند باعث هوس شدیدتر شود. با این حال، باید در نظر داشته باشید که آنها خوراکی های شیرینی هستند و بنابراین مقدار آنها باید کنترل شود. قبل از رسیدن به این نقطه، ابتدا باید نگرش خود و الگوی خود را بسنجیم.

فراموش نکنید که وقتی در خانه فرزندی داشته باشیم، الگوی نهایی می شویم. بنابراین ما باید نگرش مامان و بابا را ارزیابی کنیم تا وقتی دستور می دهید صحبت های شما جدی گرفته شود.

سپس باید محرک های فرزندمان را ارزیابی کنیم. بنابراین ما باید کمد و یخچال خود را برای هرگونه شیرینی بررسی کنیم. اگر برخی از آنها وجود دارد، مطمئن باشید که این شیرینی ها هستند که فرزند شما را صدا می کنند و نه برعکس. محرک ها را کاهش دهید و کمدها را با مواد غذایی پر کنید که نباید به طور منظم توسط کودک شما مصرف شود. مغز بچه ها نمی تواند درک کند که شما می توانید شیرینی ها را بخورید اما آنها را نخورید. اگر بخواهیم کاملاً صادق باشیم، اغلب حتی مغز خودمان هم نمی تواند آن را تصور کند!

در نهایت، پس از بحث و توجیه با فرزندتان، باید تعداد دفعات مصرف و نوع شیرینی‌هایی که می‌تواند بخورد را تعیین کنید. شیرینی هایی مانند حلوای تاهینی یا بستنی که می تواند به تغذیه کودک کمک کند را ترجیح دهید. یک تکه حلوای تاهینی می تواند مکمل رژیم غذایی کودک از نظر کلسیم، آهن، منیزیم و اسیدهای چرب امگا 3 باشد. تکرار آن نیز باید به کمیت بستگی داشته باشد. مصرف روزانه، نامناسب تلقی می شود زیرا باعث ایجاد یک عادت قوی می شود، اما تا 3 بار در هفته می تواند برای رفع نیازهای کودک بدون به چالش کشیدن رژیم غذایی او از نظر کیفیت یا کالری کافی باشد.

مشاوره

اطلاعات تغذیه ای و توصیه های مربوط به رژیم غذایی شیرخوار-نوپا به راهنمایی کلی برای این گروه سنی اشاره دارد. زمانی که هر کودک می تواند با غذاهای جامد آشنا شود یا بیشتر به رژیم غذایی آن اضافه شود، برای هر فرد متفاوت است توصیه می کنیم در مورد نیازهای تغذیه ای خاص کودک خود از پزشک اطفال خود مشاوره بگیرید.

اشتراک گذاری:

اشتراک در خبرنامه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به این مقالات نیز سر بزنید

مگا دیسپوزبلز
عماد زندیان
درباره مگا دیسپوزبلز اس ای

مگا دیسپوزبلز اس ای شرکت یونانی، Mega Disposables SA یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات بهداشت شخصی در اروپا است. Mega SA که 40 سال

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
طراحی سازگار با پوست

طراحی سازگار با پوست شما به عنوان یک مادر می دانید که پوست نوزاد چقدر حساس است… به همین دلیل است که برای مراقبت روزانه

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
قابلیت جذب اضافی

قابلیت جذب اضافی پوشک بچه یونانی Babylino Sensitive به گونه ای طراحی شده است که محافظت اثبات شده و مراقبت حساس از پوست را در

اسکرول به بالا