وقتی نوبت شیرینی است

وقتی نوبت شیرینی است

برای کودکان، خوردن غذاهای شیرین بخشی از رژیم غذایی آنهاست. این افراط و تفریط است اگر که کنار گذاشته شود و می تواند باعث هوس شدیدتر شود. با این حال، باید در نظر داشته باشید که آنها خوراکی های شیرینی هستند و بنابراین مقدار آنها باید کنترل شود. قبل از رسیدن به این نقطه، ابتدا باید نگرش خود و الگوی خود را بسنجیم.

فراموش نکنید که وقتی در خانه فرزندی داشته باشیم، الگوی نهایی می شویم. بنابراین ما باید نگرش مامان و بابا را ارزیابی کنیم تا وقتی دستور می دهید صحبت های شما جدی گرفته شود.

سپس باید محرک های فرزندمان را ارزیابی کنیم. بنابراین ما باید کمد و یخچال خود را برای هرگونه شیرینی بررسی کنیم. اگر برخی از آنها وجود دارد، مطمئن باشید که این شیرینی ها هستند که فرزند شما را صدا می کنند و نه برعکس. محرک ها را کاهش دهید و کمدها را با مواد غذایی پر کنید که نباید به طور منظم توسط کودک شما مصرف شود. مغز بچه ها نمی تواند درک کند که شما می توانید شیرینی ها را بخورید اما آنها را نخورید. اگر بخواهیم کاملاً صادق باشیم، اغلب حتی مغز خودمان هم نمی تواند آن را تصور کند!

در نهایت، پس از بحث و توجیه با فرزندتان، باید تعداد دفعات مصرف و نوع شیرینی‌هایی که می‌تواند بخورد را تعیین کنید. شیرینی هایی مانند حلوای تاهینی یا بستنی که می تواند به تغذیه کودک کمک کند را ترجیح دهید. یک تکه حلوای تاهینی می تواند مکمل رژیم غذایی کودک از نظر کلسیم، آهن، منیزیم و اسیدهای چرب امگا 3 باشد. تکرار آن نیز باید به کمیت بستگی داشته باشد. مصرف روزانه، نامناسب تلقی می شود زیرا باعث ایجاد یک عادت قوی می شود، اما تا 3 بار در هفته می تواند برای رفع نیازهای کودک بدون به چالش کشیدن رژیم غذایی او از نظر کیفیت یا کالری کافی باشد.

مشاوره

اطلاعات تغذیه ای و توصیه های مربوط به رژیم غذایی شیرخوار-نوپا به راهنمایی کلی برای این گروه سنی اشاره دارد. زمانی که هر کودک می تواند با غذاهای جامد آشنا شود یا بیشتر به رژیم غذایی آن اضافه شود، برای هر فرد متفاوت است توصیه می کنیم در مورد نیازهای تغذیه ای خاص کودک خود از پزشک اطفال خود مشاوره بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به این مقالات نیز سر بزنید

بهترین غذاها برای وزن گیری نوزاد
تغذیه نوزاد
الهام احمدی
بهترین غذا‌ها برای وزن گیری نوزاد

ممکن است از خود بپرسید که آیا نوزاد شما به همان سرعتی که باید رشد می‌کند یا خیر؟  اگر نگران این هستید که وزن نوزادتان

اثرات مصرف قند زیاد بر سلامتی کودکان
تعذیه کودک
الهام احمدی
اثرات مصرف زیاد قند بر سلامتی کودکان

فقط چند چیز وجود دارد که چهره کودک را مانند یک خوراکی شیرین روشن می کند. اکثر کودکان با رویش دندان، دوز ساکارز و گلوکز

مشکلات خواب نوزادان
مراقبت از نوزاد
الهام احمدی
مشکلات خواب نوزادان و راه حل های آن

مشکلات خواب نوزادان و راه حل های آن  آیا با مشکلات خواب نوزاد دست و پنجه نرم می کنید؟ خواب نوزاد با خواب بزرگسالان متفاوت

Scroll to Top
اسکرول به بالا

تخفیف ویژه

با وارد کردن نام و شماره موبایل خود، از بیبی لینو تخفیف بگیرید!
کد تخفیف برای شما پیامک خواهد شد.
برای خرید به فروشگاه happybuy مراجعه فرمایید.