هفته هفدهم بارداری

هفته ی هفدهم (منبع babylino.gr)
سایز بچه:11 تا 12 سانتی متر
وزن بچه: 100 گرم
بالاخره با موفقیت به 100 گرم رسیدیم! بله این بچه ی شماست و این رشد ادامه پیدا خواهد کرد. در حالی که بند ناف قوی تر می شود، اسکلت بچه تغییر خواهد کرد و غضروف های نرم، کم کم به استخوان تبدیل خواهد شد.
ممکن است مفاصل خود را بتواند حرکت دهد و همچنین غدد عروقی نیز رشد خواهد کرد. لایه ای از چربی بر روی سطح جنین فرم خواهد گرفت. این باعث تنظیم و متعادل شدن دما برای جنین می شود.
با بزرگ شدن شکمتان کمی حفظ تعادل برایت سخت شده است. در راه رفتن خود مراقب باشید سعی کنید از کفش پاشنه بلند، زیاد استفاده نکنید، ضربه خوردن به شکمتان برای شما و بچه تان خطرناک است.
آیا می دانستید؟
در دوره ی دوم بارداری زنان باردار بیشتر از قبل رویا می بینند؟ بر اساس نتایج به دست آمده یک سری از بانوان باردار گفتند که رویای مراقبت از حیوانات کوچک را خواب می بینند. چون هنوز این حس مادری را لمس نکرده اید، در خواب به این صورت می بینید. این خواب ها عادی است و نگران نباشید.
در این دوره بارداری به دلیل به هم خوردن هورمون ها میل جنسی شما، شاید افزایش پیدا کند، خجالت نکشید این نرمال است. این را فراموش نکنید که زن ها در دوران بارداری در زنانه ترین حالت ممکن هستند.
حالا چرا این اتفاقات در این دوره ی بارداری اتفاق می افتد؟ در دوره ی اول بارداری بیشتر درگیر حالت تهوع و تکرر ادرار و درد کمر و … هستید، در حالی که در دوره ی دوم بارداری این اتفاقات خیلی کمتر شده است. در این دوره بیشتر از لحاظ احساسات دچار تغییر می شوید. شما نمی توانید از دیدن این رویا ها جلوگیری کنید پس حداقل از آنها لذت ببرید.
آیا خشکی چشم را حس می کنید؟ این یک امر طبیعی است. از قطره های شستشوی چشم استفاده کنید و مطمئا احساس بهتری خواهید کرد. اگر از لنز استفاده می کنید، سعی کنید برای مدتی ار آنها استفاده نکنید و اگر سوزش چشم ادامه پیدا کرد تا آخر بارداریتان از عینک استفاده کنید.

پیشنهاد
عشق این جاست و برای 2 نفر( البته فعلا). با همسرتان وقت بیشتری را بگذرانید. او را سورپرایز کنید، برایش نامه ی عاشقانه بنویسید. برایش صبحانه درست کنید، با هم قدم بزنید. رابطه ی فیزیکی و عاطفی خودتان را با همسرتان افزایش دهید و تمام بدی ها را زمانی که پیش او هستید، پشت سر بگذارید.
هفته ی خوبی داشته باشید

 

اشتراک گذاری:

اشتراک در خبرنامه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به این مقالات نیز سر بزنید

مگا دیسپوزبلز
عماد زندیان
درباره مگا دیسپوزبلز اس ای

مگا دیسپوزبلز اس ای شرکت یونانی، Mega Disposables SA یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات بهداشت شخصی در اروپا است. Mega SA که 40 سال

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
طراحی سازگار با پوست

طراحی سازگار با پوست شما به عنوان یک مادر می دانید که پوست نوزاد چقدر حساس است… به همین دلیل است که برای مراقبت روزانه

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
قابلیت جذب اضافی

قابلیت جذب اضافی پوشک بچه یونانی Babylino Sensitive به گونه ای طراحی شده است که محافظت اثبات شده و مراقبت حساس از پوست را در

اسکرول به بالا