هفته نوزدهم بارداری

هفته ی نوزدهم
سایز بچه : 12 تا 14 سانتی متر
وزن بچه: 200 گرم
رشد وزن بچه شما را مبهوت می کند، از آن جالب تر پیدایش حس پنج گانه بچه است. مغز بستری کوچک برای بوییدن، مزه کردن، شنیدن، دیدن و لمس کردن مهیا کرده است. آمارها نشان می دهد که الان صدای شما را می شنود، پس از خواندن بلند قصه برایش یا حرف زدن و آواز خواندن برای بچه تان خجالت نکشید.
دست ها و پا هایش به یک میزان از هم رشد کرده اند، در این حین سبوم که ماده ای چرب است ترشح می شود تا از پوست بچه محافظت کند.
آیا می دانستید؟
کف دست هایتان از قبل قرمز تر شده است؟ اگر این گونه است، به دلیل ترشح زیاد استروژن در بدنتان است. آیا مقداری رنگ تیره یا تغییر رنگ در بالای لب، لپها یا پیشانی تان شده است؟ به دلیل افزایش تغییر رنگدانه های پوست یا نوعی “ماسک بارداری” است.
کمی آرایش می تواند آنها را محو کند و کسی آنها را نبیند. تمام این ها بعد از وضع حمل از بین خواهد رفت تا آن موقع مراقب تابش خورشید باشید حتما از کرم ضد آفتاب UVA یا UVB با SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید. همچنین از کلاه و عینک آفتابی مناسب استفاده کنید.
وزن تان خیلی زود در حال بالا رفتن است. در روزهای پر فعالیت ممکن است در ناحیه کمر یا قفسه سینه احساس درد کنید. با کمی تمرینات کششی کوچک می توانید رحم را حمایت و درد را بدر کنید. اگر درد همچنان باقی ماند حتما با دکتر خود راجع به آن مشورت کنید.
همچنین استفاده از بالش برقی یا کمی ماساژ گرفتن از همسرتان شما و ماهیچه هایتان را ریلکس می کند.
بهترین تمرین به این صورت است: بر روی یک صندلی یا زمین راحت بنشینید، پاهایتان را دراز کنید و سعی کنید به آرامی دست هایتان را به انگشتان پایتان برسانید و تا جایی که ممکن است دراز و نشست بروید.
اگر شما دوقلو باردار هستید باید 2 برابر در زندگی روزانه تان احتیاط کنید. و اگر دچار مشکلاتی با بواسیر شده اید به دکتر خود اطلاع دهید ولی این را بدانید که این یک امر طبیعی در این دوران است. سعی کنید ویتامین Eمصرف کنید تا شاید کمک کند.
پیشنهاد
با بچه تان صحبت کنید! این یک راه عالی برای قوی کردن رابطه ی شما با بچه است. در یک جای مناسب با بچه تان صحبت کنید و یا کتاب داستان بخوانید تا مردم نسبت به شما بد فکر نکنند. بررسی های فراوان نشان داده است که این کار باعث می شود فرزند شما مهارت زبان را بهتر بیاموزد. پس از علایق و آرزو هایتان برایش صحبت کنید.
هفته ی خوبی داشته باشید … از خواندن کتاب برایش لذت ببرید!

اشتراک گذاری:

اشتراک در خبرنامه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به این مقالات نیز سر بزنید

مگا دیسپوزبلز
عماد زندیان
درباره مگا دیسپوزبلز اس ای

مگا دیسپوزبلز اس ای شرکت یونانی، Mega Disposables SA یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات بهداشت شخصی در اروپا است. Mega SA که 40 سال

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
طراحی سازگار با پوست

طراحی سازگار با پوست شما به عنوان یک مادر می دانید که پوست نوزاد چقدر حساس است… به همین دلیل است که برای مراقبت روزانه

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
قابلیت جذب اضافی

قابلیت جذب اضافی پوشک بچه یونانی Babylino Sensitive به گونه ای طراحی شده است که محافظت اثبات شده و مراقبت حساس از پوست را در

اسکرول به بالا