هفته سیزدهم بارداری


هفته سیزدهم بارداری (منبع: سایت babylino.gr)

سایز بچه: 65 تا 78 میلی متر
وزن بچه: 13 تا 20 گرم

این هفته به دنبال اثر انگشت بچه تان باشید! آنها کاملا روی دستان کوچک فرزندتان شکل گرفته است. رگ هایش از زیر پوست نازکش معلوم است. اگر دختر باشد، نزدیک به 2 میلیون تخمک در تخمدان های خود خواهد داشت.
آیا می دانستید؟
سینه شما شروع به ساخت “آغوز” کرده است. ماده ی بسیار مغذی سرشار از مواد مقوی که روزهای اول تولد، قبل از آمدن شیر به فرزندتان می دهید.
اگر چه از روز به دنیا آمدن بچه فاصله داریم، ولی بدن شما در پروسه ی آماده شدن است. مراقب رژیم غذایی خود باشید و دکتر را از میزان اضافه وزنتان آگاه سازید. او کسی است که تعیین کننده کم یا زیاد خوردن شما، خواهد بود. آهن،پروتئین و کلسیم از مهمترین موادی هستند که شما حتما باید در رژیم غذایی خود داشته باشید.
پروتئین: هدف 71 گرم در روز است. در گوشت بدون چربی، تخم مرغ و آجیل ، لوبیا و محصولات سویا یافت می شود. در 3 وعده از روز خوردنش مانعی ندارد.
آهن: هدف 27 میلی گرم در روز است. در گوشت قرمز یافت می شود. اگر شما گیاه خوار می باشید آهن را می توانید در سبزیجات مانند اسفناج بیابید.
کلسیم: هدف 1.000 میلی گرم در روز است. در محصولات لبنی می توانید آن را پیدا کنید. 4 وعده کوچک در روز برای شما کافی است.

الآن زمان دانستن جسیت بچه است. البته بچه باید در موقعیتی قرار بگیره تا دکتر عضو تناسلی او را ببیند. ببینیم چقدر جلوی دکتر خجالتی است؟
اکثر خانم ها دوست دارند جنسیت را سریع بدانند ولی یک سری نیز دوست دارند که صبر کنند. دانستن جنسیت بچه به آماده سازی ذهنی مادر در تعیین نام، لباس و اتاق بچه و بقیه افراد خانواده کمک می کند.

پیشنهاد
اسم او را چه خواهید گذاشت؟ لیستی از اسم هایی که دوست دارید، تهیه کنید. با انتخاب 10 اسم مورد علاقه تان برای دختر یا پسر شروع کنید. همچنین از همسر خود بخواهید که این کار را نیز انجام دهد.
سپس به همراه همسرتان با علامت گذاری اسم های مورد علاقه تان به 3 تا 4 اسم برسانید و بعد می توانید با هم تصمیم بگیرید.

اشتراک گذاری:

اشتراک در خبرنامه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به این مقالات نیز سر بزنید

آرین سامان کالا

شرکت آرین سامان کالا تاسیس 1386 از سال 1392 نمایندگی انحصاری شرکت معتبر مگا دیسپوزبلز یونان تولید کننده محصولات سلولزی بهداشتی را بر عهده دارد.

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
درباره مگا دیسپوزبلز اس ای

مگا دیسپوزبلز اس ای شرکت یونانی، Mega Disposables SA یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات بهداشت شخصی در اروپا است. Mega SA که 40 سال

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
طراحی سازگار با پوست

طراحی سازگار با پوست شما به عنوان یک مادر می دانید که پوست نوزاد چقدر حساس است… به همین دلیل است که برای مراقبت روزانه

اسکرول به بالا