مشکلات خواب نوزادان و راه حل های آن

مشکلات خواب نوزادان

مشکلات خواب نوزادان و راه حل های آن

 آیا با مشکلات خواب نوزاد دست و پنجه نرم می کنید؟ خواب نوزاد با خواب بزرگسالان متفاوت است. بسیاری از چیزهایی که ما را دیوانه می کند، رفتارهای عادی رشد نوزاد است.

مثلا، نوزادان تازه متولد شده نیاز به تغذیه مکرر دارند (8 تا 12 بار در هر 24 ساعت)، و انتقال به دوره های طولانی تر و یکپارچه خواب تدریجی است. به طور کلی، ما نباید انتظار داشته باشیم که نوزادان تا حداقل 3 ماهگی بیش از 4 تا 5 ساعت به طور مداوم بخوابند.

 اما این بدان معنا نیست که ما نمی توانیم شرایط را بهبود ببخشیم.  برعکس، ما کارهای زیادی می توانیم انجام دهیم.

 ممکن است مشکلات خواب کودک شما ناشی از یک بیماری باشد؟ این ممکن است. بنابراین شاید بخواهید موارد رایج مشکلات بیماری نوزاد که باعث اختلال در خواب می ­شود را مرور کنید.

اما در این مقاله ما بر عوامل دیگر تمرکز خواهیم کرد: موانع روزمره در مسیر رسیدن به شب‌های راحت‌تر و آرام‌تر.

 در اینجا فهرستی از ده موردی است که ممکن است اشتباه پیش برود، و آنچه می توانید در مورد آنها انجام دهید.

در پایان، در مورد بحث و جدلی که هر والدین جدیدی با آن روبرو هستند صحبت می‌کنیم – بحث «گریه اش را آروم کن» – و سپس همه چیز را با چک لیستی از اقدامات خوب برای جلوگیری از مشکلات خواب نوزاد خلاصه می‌کنیم.

 

1- موقع خواب، خواب آلوده نیست؟

ممکن است به این دلیل باشد که ساعت بدن کودک شما با 24 ساعت شبانه روز هماهنگ نیست.

 اولین چیزها: آیا کودک شما متوجه می شود که شب برای خوابیدن است؟ اگر نه، شما در حال مبارزه با یک مشکل سخت هستید.

تمایل نداشتن کودک به خوابیدن در هنگام شب

بیشتر نوزادان تا 12 هفتگی ریتم شبانه روزی قوی و هورمونی ندارند و برخی از نوزادان به طور قابل توجهی بیشتر طول می کشد.

 ممکن است فرض کنید که این یکی از آن چیزهای مرتبط با رشد است که فقط باید منتظر آن باشیم تا رفع شود. اما این کاملا درست نیست. شواهد نشان می دهد که ما به نوزادان کمک کرده ایم تا سریعتر خود را هماهنگ کنند. اگر در اولین روزهای زندگی نوزاد مقدمات درست را ایجاد کنیم، ممکن است بعداً از برخی مشکلات خواب نوزاد جلوگیری کنیم.

 حتما این تاکتیک ها را امتحان کنید:

  • از تمایل کودک خود برای بیدار شدن در ساعت معینی هر روز صبح حمایت کنید و او را در صبح و بعد از ظهر در معرض نور روز قرار دهید.
  • کودک خود را در فعالیت های روزمره قرار دهید. شلوغی و شلوغی زندگی اجتماعی به تنظیم ساعت درونی کودک شما کمک می کند.
  • از قرار گرفتن در معرض نورهای مصنوعی قبل و حین خواب خودداری کنید – به ویژه چراغ های LED و سایر منابع نوری که دارای نور از قسمت آبی طیف هستند.

قرار گرفتن نوزاد تحت نور آبی هنگام خواب

آزمایش‌ها نشان می‌دهند که نور آبی به‌ویژه در جلوگیری از تولید ملاتونین در مغز، هورمونی که باعث خواب آلودگی می‌شود، مؤثر است. قرار گرفتن کمی در معرض نور آبی می تواند خواب آلودگی را برای یک ساعت یا بیشتر به تاخیر بیندازد. همچنین بزرگسالان را نیز مانند کودکان تحت تاثیر قرار می دهد!

می‌توانید درباره نور مصنوعی – و نحوه کنار آمدن با آن – بیشتر بخوانید. مقابله با قرار گرفتن در معرض نور آبی می تواند خواب همه اعضای خانواده شما را بهبود بخشد، بنابراین ارزش آن را دارد که جدی بگیرید.

 

2- آیا کودک شما زمانی که گرسنه است می خوابد؟ احتمالا نه.

 یکی از دلایلی که نوزادان خواب های کوتاهی دارند این است که گرسنه می شوند. 

چه کاری می توانیم انجام دهیم؟ در زمانی که نوزاد خیلی کوچک است و روزهای اول زندگی اوست خیلی نمی توانیم اقدام موثری انجام دهیم. آنها برای رشد و شکوفایی به تغذیه مکرر نیاز دارند. اما احتمالاً می توانید توانایی خوابیدن خود را با زمان بندی هوشمند بهبود بخشید.

 تغذیه در خواب (Dream Feeding عمل شیر دادن یا شیر دادن به نوزاد در طول شب بدون بیدار کردن کامل) تکنیکی است که در آن شما بلافاصله قبل از اینکه بخواهید بخوابید، یک وعده غذایی زیاد به کودکتان می دهید. این یک ایده برای کمک به نوزادتان است. بنابراین هم کودک و هم شما بیشتر می خوابید. 

خواب عمیق نوزاد

تاکتیک دیگر این است که قبل از شروع آن تغذیه های نیمه شب، تاخیرهای کوتاهی ایجاد کنید. به عنوان مثال، به جای شیر دادن فوری به کودک، ممکن است ابتدا پوشک کودک خود را عوض کنید. همانطور که نوزادان بزرگتر می شوند، این ممکن است به آنها کمک کند تا ارتباط بین شب بیداری – که همه نوزادان تجربه می کنند – و تغذیه را از بین ببرند.

آیا این تاکتیک ها جواب می دهد؟ یک مطالعه تجربی نشان می دهد که استفاده از این روش ها موثر واقع می شوند.

محققان 26 خانواده را انتخاب کردند و نیمی از والدین را مأمور کردند که بین ساعت 10 شب تا نیمه شب به نوزادانشان یک وعده غذایی زیاد بدهند. همچنین به آنها گفته شد که بلافاصله پس از بیدار شدن در طول شب از غذا دادن به نوزادان خودداری کنند.

علاوه بر این، والدین ملزم شدند که نوزادان خود را در معرض نشانه های قوی طبیعی مثل نور خورشید در 24 ساعت شبانه روز قرار دهند.

مداخله بسیار موفق به نظر می رسید. هشت هفته پس از شروع تمرین، 13 نوزاد از 13 نوزاد در گروه درمان از نیمه شب تا ساعت 5 صبح به آرامی می خوابیدند (Pinilla and Birch 1993). تنها 3 نوزاد از 13 نوزاد شاهد کار خودشان را می کردند.

امیدوارکننده به نظر می رسد، اما به خاطر داشته باشید: این یک مطالعه کوچک است که نیاز به تکرار دارد.

علاوه بر این، طراحی مطالعه به ما اجازه نمی‌دهد بگوییم کدام یک از مداخلات مهم بوده‌اند، و نمی‌دانیم که آیا اثر آن طولانی‌مدت بوده است یا خیر. همچنین مشخص نیست که 5 ساعت بدون تغذیه به نفع هر نوزاد 8 هفته ای است یا خیر.

اما تا زمانی که کودک شما غذا و مایعات کافی دریافت می کند – و پزشک اطفال شما تایید می کند – این تاکتیک ها ارزش امتحان کردن را دارند.

 

3- آیا می دانید چگونه کودک خود را قبل از خواب آرام کنید؟

 تحقیقات نشان می‌دهد که برخی از والدین ساعت منتهی به زمان خواب را بسیار هیجان‌انگیز می‌کنند و این می‌تواند خوابیدن نوزاد/کودک را سخت‌تر کند.

بازی‌های سرسام‌آور و صحبت‌های پرانرژی می‌تواند سیستم عصبی سمپاتیک کودک شما را – سیستمی که مسئول هوشیار نگه داشتن اوست – تقویت کند.

علاوه بر این، تحقیقات نشان می دهد که زمان نمایش صفحه می تواند مشکل ایجاد کند. در یک نظرسنجی اخیر از ۷۱۵ والدین بریتانیایی، محققان دریافتند کودکانی که زمانی را صرف بازی با نمایشگرهای لمسی (روی تلفن و سایر دستگاه‌ها) می‌کنند، شب‌ها طول می‌کشد تا به خواب بروند.

بازی کودک با موبایل

این کودکان همچنین خواب شبانه کوتاه تری داشتند. به ازای هر ساعت اضافی که یک کودک از صفحه نمایش لمسی استفاده می کند، کودک احتمالا 26 دقیقه کمتر در شب می خوابد (Cheung et al 2017).

بنابراین محققان توصیه می کنند که والدین 2 تا 3 ساعت قبل از خواب را آرام و بی سر و صدا بگذارند (به عنوان مثال، گلیز 2004).

اما فعالیت های هیجان انگیز فردی تنها منبع مشکل نیستند. در یک نظرسنجی اخیر از ۷۱۵ والدین بریتانیایی، محققان دریافتند کودکانی که زمانی را صرف بازی با نمایشگرهای لمسی (روی تلفن و سایر دستگاه‌ها) می‌کنند، شب‌ها طول می‌کشد تا به خواب بروند.

این کودکان همچنین خواب شبانه کوتاه تری داشتند. به ازای هر ساعت اضافی که یک نوزاد از صفحه نمایش لمسی استفاده می کند، نوزاد احتمالاً 26 دقیقه کمتر در شب می خوابد (Cheung et al 2017).

محققان اطلاعاتی در مورد زمان استفاده نوزادان از صفحه نمایش لمسی جمع آوری نکردند و نمی توانند به طور قطعی بگویند که آیا استفاده از صفحه نمایش لمسی به مشکلات خواب کودک کمک می کند یا خیر. 

اما نور آبی ساطع شده از تبلت ها و سایر وسایل الکترونیکی است برای به تاخیر انداختن خواب شناخته می شوند. بنابراین محتمل است که این نور آبی مقصر باشد.

 چه کار باید بکنیم؟

منطقی است که در مورد زمان صفحه نمایش محتاط باشیم. همچنین ایده خوبی است که از هیجان در عصر خودداری کنید و به داشتن یک روال آرام بخش قبل از خواب فکر کنید.

 

4-  آیا زمان بندی نامنظم برای خوابیدن باعث می شود آرام شدن کودک شما سخت تر شود؟

 

بچه‌های خردسال ممکن است شب‌ها طولانی‌تر بخوابند، وقتی که زمان خواب منظمی دارند.

تحقیقات همچنین نشان می‌دهد بچه‌ها زمانی که والدینشان یک روال ثابت زمان خواب را در شب اجرا می‌کنند – مانند حمام کردن، لباس پوشیدن آرام برای رختخواب، و خواندن داستان قبل از خواب سریع‌تر به خواب می‌روند و زمان کمتری را در شب بیدار می‌گذرانند.

کتاب خواندن برای کودک باعث تسریع خواب او می شود

بنابراین اگر با مشکلات خواب نوزاد دست و پنجه نرم می کنید، بهتر است یک روال قبل از خواب داشته باشید. در واقع، در یک مطالعه تجربی، والدین مشکلات خواب نوزاد را پس از داشتن یک روال قبل از خواب بهبود بخشیدند.

اما آیا واقعاً زمان خواب منظم برای جلوگیری از مشکلات خواب ضروری است؟ 

مطالعات بین فرهنگی چیز دیگری را نشان می دهد. در بسیاری از نقاط جهان زمان خواب شناور و یا نامنظم است و کودکان بدون هیاهو به خواب می روند.

در واقع، این یک هنجار در میان جوامع شکارچی است مردمانی که شیوه زندگی آنها بسیار شبیه به زندگی اجداد ما است و شکارچیان به دلیل کمبود شکایات خواب قابل توجه هستند.

پس بدیهی است که بیش از یک راه برای رسیدن به الگوهای خواب سالم وجود دارد. اما قبل از اینکه به این نتیجه برسید که هر چیزی پیش می رود، این نکات مهم را در نظر داشته باشید.

خواب نوزاد

اول اینکه، زمان‌های خواب نامنظم در صورتی که به زمان‌های نامنظم بیدار شدن صبحگاهی منجر شود، می‌تواند باعث ایجاد مشکل شود.

اگر هر روز صبح در ساعات مختلف از خواب بیدار شوید، می تواند ریتم شبانه روزی شما را مختل کند. شاید به همین دلیل است که مردم شناسان نظم صبحگاهی را در میان جوامع شکارچی مشاهده کرده اند: آنها تمایل دارند هر روز صبح در ساعت مشخصی از خواب بیدار شوند، صرف نظر از اینکه شب قبل چه زمانی به خواب رفته اند.

 دوم، نوزادان و کودکان ممکن است در شب کمتر بخوابند – کمبودی که باید در طول روز جبران کنند.

این در بسیاری از جوامع سنتی به عنوان یک مشکل تلقی نمی‌شود، جایی که انتظار می‌رود نوزادان چرت کوتاهی در طول روز داشته باشند. والدین نیز ممکن است گاهی اوقات چرت بزنند تا خواب کوتاه شبانه را جبران کنند.

اما شما؟ اگر برنامه‌تان این انعطاف‌پذیری را ندارد، زمان‌های خواب نامنظم می‌تواند شما را دچار تغییر کند.

بنابراین نوزادان و بزرگسالان به طور یکسان از بیدار شدن در ساعت مشخصی در هر روز صبح سود می برند، این هدفی است که باید به آن توجه کرد و زمانی که خواب نامنظم منجر به دوره‌های خواب کوتاه‌تر در شب می‌شود، برای جبران خواب از دست رفته در طول روز اقدام کنید.

 

5- آیا زمان خواب کودک شما خیلی زود است؟ یا خیلی دیر؟

چه زمانی کودکان باید به رختخواب بروند؟ تشخیص آن می تواند سخت باشد.

برخی از والدین نیازهای خواب نوزاد را بیش از حد تخمین می زنند، یا سعی می کنند زمان خواب نوزادی را که خواب آلود نیست، اجباری کنند.

این کار به چند دلیل بد است. در کوتاه مدت، کودک در مقابل خواب مقاومت می کند و همه ناراضی هستند. در درازمدت، کودک شما یاد می گیرد که زمان خواب را با عدم به خواب رفتن مرتبط کند. این می تواند دستور العملی برای ایجاد مقاومت قبل از خواب و بی خوابی باشد.

 

والدین دیگر، نوزادان خود را برای مدت طولانی بیدار نگه می دارند و باعث تحریک پذیری نوزادان می شوند.

مرتکب شدن آن می تواند یک اشتباه آسان باشد، به خصوص اگر کودک شما بسیار فعال و پرانرژی به نظر برسد. آیا این دلیلی بر این نیست که کودک شما هنوز برای خواب آماده نیست؟ 

شاید، اما احتمال دیگری نیز وجود دارد: کودک شما ممکن است بیش از حد واکنش نشان دهد یا “خستگی بیش از حد” داشته باشد. اگر چنین است، رفتار کودک فریبنده است: او هوشیار نیست به این دلیل که به خوبی استراحت کرده است. او هوشیار است زیرا سیستم پاسخ به استرس او روی دنده بالا گیر کرده است. 

اگر مشکل خستگی بیش از حد است، زمان خواب زودتر را انتخاب کنید و با انجام برخی کارهای آرام بخش قبل از خواب به کودک خود کمک کنید تا آرام شود.

خواب نوزاد در آغوش مادر

6- آیا زمانی که فکر می کنید کودکتان از خواب بیدار شده است، خیلی سریع مداخله می کنید؟

نوزادان گاهی اوقات وقتی هنوز در خواب هستند یا فقط تا حدی بیدار می شوند صدا می دهند و حتی ممکن است گریه کنند. به عبارت دیگر، نوزادان در خواب حرف می زنند.

بنابراین تازه کارها مرتکب یک اشتباه اساسی می شوند با فرض اینکه نوزاد بیدار شده است ولی او واقعا فقط به شیوه‌ای پر سر و صدا خوابیده است.

اگر در این شرایط مداخله کنید – کودک خود را لمس کنید و با او صحبت کنید – ممکن است همان کاری را انجام دهید که بیش از همه می خواهید از آن اجتناب کنید: بیدار کردن نوزادی که خوابیده است!

این یکی از دلایلی است که قبل از تعامل با کودک خود محتاط باشید و اینم یکی دیگر:

ضبط ویدئویی نوزادان در خواب نشان می دهد که نوزادان در سن 5 هفته می توانند به طور خود به خود پس از بیدار شدن در نیمه شب خود را در جای خود بخوابانند.

در طول مطالعه مورد بحث، نوزادان گاهی اوقات به آرامی به خواب می رفتند. در موارد دیگر، نوزادان قبل از اینکه خودشان به خواب بروند، برای مدت کوتاهی (حدود یک دقیقه) گریه می‌کردند یا سر و صدا می‌کردند.

اما در هر صورت، این نوزادان به تنهایی، بدون مربی یا ناراحتی مشخص دوباره به خواب رفتند. این همان چیزی است که شما باید بدانید.

بنابراین مداخله خیلی زود می تواند نتیجه معکوس داشته باشد. شما فکر می کنید فعال هستید و به سرعت پاسخ می دهید تا کودک شما بتواند به سرعت به خواب برود.  اما در عوض شما در حال بیدار کردن یک نوزاد در خواب هستید، یا به کودک خواب آلودی که قصد تکان دادن سرش را داشت مداخله می کنید.

برای جلوگیری از تبدیل شدن به علت مشکلات خواب نوزاد، با اولین علائم حرکت یا سر و صدا به سمت او ندوید.

مداخله مادر بلافاصله بعد از بیدار شدن نوزاد

7- آیا مراقبت نیمه شب را خیلی جذاب می کنید؟

ما دیده ایم که چگونه تحریک بیش از حد می تواند باعث ایجاد مشکل در هنگام خواب شود. والدین همچنین می توانند با ایجاد هیجان بیش از حد پس از بیدار شدن نوزاد در طول شب، مشکلات خواب نوزاد را ایجاد کنند.

نوزادان موجودات اجتماعی هستند و به راحتی با صحبت و سایر اشکال ارتباط تحریک می شوند.

بنابراین اگر می خواهید کودکتان سریع بخوابد، از درگیر کردن او در گفتگو یا بازی خودداری کنید. همانطور که به نیازهای شبانه کودک خود توجه می کنید، همه چیز را آرام و ساکت نگه دارید. و فراموش نکنید که از آن نورهای مصنوعی اجتناب کنید. همه چیز را تا حد امکان تاریک نگه دارید.

خواباندن نوزاد در محیطی آرام

8- آیا در نحوه پاسخگویی به کودک خود ناسازگار هستید؟

وقتی ناامید یا خسته هستید خارج شدن از مسیر آسان است.

گاهی اوقات ممکن است از تکنیک های تسکین دهنده بیش از حد تحریک کننده استفاده کنید. در مواقع دیگر – زمانی که به نظر می رسد هیچ چیز جواب نمی دهد – ممکن است به طور کامل از کودک خود کناره گیری کنید. این طبیعت انسان است، اما برای نوزاد گیج کننده است و می تواند مشکلات خواب نوزاد را بدتر کند.

برای کمک به اجتناب از این سناریو، برای ایجاد یک رویکرد واحد و ثابت برای مشکلات خواب نوزاد خود وقت بگذارید.

در دانش الگوهای خواب نوزادان کمی تحقیق کنید. تصمیم بگیرید که چه رویکردی برای شما و کودکتان بهترین است.

فکر کردن به چیزها از قبل به شما کمک می کند تا به برنامه پایبند باشید و ممکن است مزایای روانشناختی بیشتری برای شما داشته باشد.

مطالعات والدین نشان می دهد که کسب اطلاعات می تواند حس شایستگی و اعتماد به نفس شما را تقویت کند و از شما در برابر احساس ناامیدی محافظت کند.

مادر و نوزاد در خواب

9- آیا کودک شما بعد از ظهر خیلی دیر چرت می زند؟

فشار خواب (نیاز فیزیولوژیکی برای خوابیدن) هر چه بیشتر بیدار باشیم افزایش می یابد. بنابراین نباید تعجب کنیم که کودکی – که فقط چند ساعت زودتر از یک چرت طولانی بیدار شده است – هنگام خوابیدن مشکل داشته باشد.

اگر به نظر می رسد این مشکل است، سعی کنید آخرین دوره بیداری در روز کودک خود را طولانی کنید.

اگر در ساعت 5 بعدازظهر نوزادی خواب آلود داشته باشید انجام این کار ممکن است سخت به نظر برسد. اما به یاد داشته باشید، لازم نیست یکباره به برنامه کامل برسید.

شما می توانید در جهت رسیدن به هدف در مراحل مختلف تلاش کنید و سعی کنید آخرین چرت روز را در زمان فزاینده ای زودتر در طول یک هفته یا بیشتر به پایان برسانید.

هنگامی که والدین موفق شده اند زمان بیداری را قبل از خواب طولانی تر کنند، نوزادان آنها به کمک کمتری برای آرام شدن نیاز دارند و مشکلات خواب نوزادان کمتری را تجربه می کنند

بیدار نگه داشتن نوزاد در زمان طولانی قبل از خواب شب

10-  آیا کودک شما می داند چگونه خود را آرام کند؟

علم خواب این نکته را ثابت کرده است: همه در طول شب از خواب بیدار می شوند، و ما اغلب این کار را انجام می دهیم، حتی اگر روز بعد این بیداری ها را به خاطر نیاوریم.

بنابراین حذف بیداری های شبانه یک هدف واقع بینانه نیست. در عوض، ما باید بر روی ایجاد اختلال در بیداری های شبانه تمرکز کنیم .

همانطور که در بالا ذکر شد، تحقیقات نشان می دهد که نوزادان گاهی اوقات خود را بدون استرس یا بیدارکردن افراد دیگر، می خوابانند. برای توسعه و ادامه دار شدن این رفتار چه کنیم؟

یکی از تاکتیک‌های مهم، که در شماره 4 ذکر شد، متوقف کردن تضعیف این اقدامات خود به خودی استقرار مجدد است. زود از جای خود نپرید. ممکن است کودک شما واقعاً خواب باشد یا در آستانه خوابیدن به تنهایی باشد. با مداخله خیلی زود، می توانید مشکلات خواب نوزاد را ایجاد کنید.

اما آیا می توانیم جلوتر برویم؟

در برخی از کشورهای غربی به والدین توصیه می شود که از آرام کردن نوزاد خود برای خوابیدن پرهیز کنند. چون در غیر این صورت کودکان توانایی‌های خودآرام‌بخش خود را توسعه نمی‌دهند چرا که وقتی نوزادان در طول شب از خواب بیدار می شوند (و همه نوزادان بیدار می شوند)، گریه می کنند تا زمانی که والدینشان به کمک آنها بیایند.

بر اساس این استدلال، چاره، پیروی از قوانین خاصی است. اجازه ندهید کودک در آغوش شما بخوابد. در عوض، هنگام خواب، کودک خود را قبل از اینکه بخوابد بخوابانید.

تحقیق به ما چه می گوید؟ هنگامی که نوزادان زیر سینه شما به خواب می روند یا بعد از اینکه به خواب رفته اند به رختخواب می روند احتمال اینکه نوزادان پس از بیدار شدن دوباره در طول شب دوباره خود را آرام کنند، کمتر می شود.

علاوه بر این، محققان دریافته‌اند که والدینی که نوزادان خود را تغذیه می‌کنند، در آغوش می‌گیرند یا تکان می‌دهند تا بخوابند، بیداری‌های شبانه بیشتری را گزارش می کنند.

این به نظر شواهدی در حمایت از کاهش آرامش والدین در هنگام خواب است. اما یک عارضه آشکار وجود دارد: نوزادان اغلب وقتی مراقبان خود را کنار می‌کشند گریه می‌کنند یا اعتراض می‌کنند.

این یک رفتار طبیعی است. در طول تاریخ بشر، نوزادان در مجاورت مراقبان خود بوده اند. تنها ماندن به معنای اشتباه بود. یک نوزاد در معرض خطر بی توجهی، رها شدن یا شکار بود .

بنابراین جای تعجب نیست که اجداد ما واکنش‌های احساسی و رفتاری به جدایی را تکامل داده‌اند – پاسخ‌هایی که به اطمینان از نزدیک ماندن نوزادان کمک می‌کند. پس هنگام گریه نوزادان چه کنیم؟

فربر پیشنهاد داده است که کودک را برای فواصل طولانی به حال خود رها کنید، بدون توجه به گریه ها، تا زمانی که نوزاد یاد بگیرد که تسلیم شود.

این برای نوزادان خیلی کوچک در نظر گرفته نشده است. محققان هشدار می دهند که چنین آموزش خوابی نباید تا زمانی که نوزادان حداقل 6 ماهه هستند انجام شود.

علاوه بر این، آکادمی اطفال آمریکا توصیه می‌کند که والدین حداقل شش ماه پس از تولد، نوزاد را در اتاق خواب خود بخوابانند، زیرا ممکن است خطرSIDS (سندرم مرگ ناگهانی نوزاد) را کاهش دهد و “آرامش و نظارت بر نوزاد را تسهیل کند”

خواباندن نوزاد در اتاق خواب والدین و کنار مادر

(سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) مرگ ناگهانی و غیرقابل توضیح یک نوزاد کمتر از 1 سال است که حتی پس از بررسی کامل علت مشخصی ندارد. این بررسی شامل انجام کالبد شکافی کامل، بررسی صحنه مرگ و بررسی سابقه بالینی است. وقتی یک نوزاد می میرد، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی، پرسنل اجرای قانون و جوامع سعی می کنند علت آن را بیابند. آنها سوال می پرسند، نوزاد را معاینه می کنند، اطلاعات جمع آوری می کنند و آزمایش هایی را انجام می دهند. اگر آنها نتوانند دلیلی برای مرگ پیدا کنند، و اگر نوزاد کمتر از 1 سال سن داشته باشد، پزشک یا پزشکی قانونی مرگ را SIDS می نامد. اگر پس از مشخص شدن اینکه علت آن کاملاً نامشخص است، هنوز در مورد علت آن تردید وجود دارد، پزشک ممکن است علت مرگ را “ناشناخته” بگذارد.)

اما وقتی نوبت به ایجاد اختلال در شب می رسد، این روش – که “انقراض تدریجی” نامیده می شود – سابقه موفقیت آمیزی دارد. نوزادان در نیمه های شب که از خواب بیدار می شوند کمتر گریه می کنند. والدین مشکلات خواب نوزاد کمتری را گزارش می کنند.

این می تواند تسکین دهنده ای برای والدین ناامید باشد. اما بسیاری از مردم این رویکرد را رد می کنند. اجرای آن استرس زا است و منتقدان نگران تأثیرات احتمالی اعمال ویژگی های اصلی آن هستند – (1) نوزادانی که به تنهایی رها می شوند، نمی توانند حضور فوری مراقبان را درک کنند و (2) والدین طوری رفتار می کنند که گویی نسبت به ناراحتی کودک بی احساس هستند.

برعکس، عناوین اصلی رسانه‌ها، مطالعات هنوز شواهد قوی در مورد این نگرانی‌ها به ما ارائه نکرده است.

 

کنار هم قرار دادن همه: چک لیستی برای مقابله با مشکلات خواب نوزاد

  • نشانه های منظم در طول روز را ایجاد کنید. اطمینان حاصل کنید که کودک شما در معرض نور طبیعی روز و فعالیت های روزانه قرار دارد. کودک را در شلوغی و شلوغی روزانه قرار دهید.

قرار دادن نوزاد در طبیعت و نور خورشید به بهبود خواب او کمک می کند

  • نشانه های منظم شبانه را ایجاد کنید. با نزدیک شدن به زمان خواب، از فعالیت های تحریک کننده به فعالیت های منفعلانه تر، خواب آلودتر و آرام بخش تر بروید. چراغ ها را کم کنید و تشریفات ویژه قبل از خواب را در نظر بگیرید، مانند خواندن داستان های قبل از خواب یا خواندن لالایی.
  • قبل از خواب حسابی سیرش کنید. همانطور که در بالا ذکر شد، اگر به نوزادان قبل از خواب غذا بدهید، ممکن است شبها برای مدت طولانی تری بخوابند.
  • تعاملات شبانه خود را آرام و کم حرف نگه دارید. پاسخگو، اما خسته باشید. از ایجاد سر و صدا خودداری کنید، از حرکت دادن کودک به اطراف خودداری کنید و از تماس چشمی خودداری کنید. برخی از مشکلات خواب نوزاد ناشی از سر و صدا کردن بیش از حد والدین است.
  • هنگامی که فکر می کنید کودک شما بیدار شده است سریعا مداخله نکنید. ممکن است در نهایت کودکی را که در حال خواب است بیدار کنید، یا از خوابیدن دوباره کودک خود به خودی خود جلوگیری کنید.
  • اگر نگران یک مشکل پزشکی احتمالی هستید یا چیزی درست به نظر نمی رسد، با پزشک خود صحبت کنید. بیشتر مشکلات خواب نوزاد ناشی از شرایط پزشکی نیست، اما برخی از آنها هستند. در مورد آن بیشتر بخوانید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به این مقالات نیز سر بزنید

بهترین غذاها برای وزن گیری نوزاد
تغذیه نوزاد
الهام احمدی
بهترین غذا‌ها برای وزن گیری نوزاد

ممکن است از خود بپرسید که آیا نوزاد شما به همان سرعتی که باید رشد می‌کند یا خیر؟  اگر نگران این هستید که وزن نوزادتان

اثرات مصرف قند زیاد بر سلامتی کودکان
تعذیه کودک
الهام احمدی
اثرات مصرف زیاد قند بر سلامتی کودکان

فقط چند چیز وجود دارد که چهره کودک را مانند یک خوراکی شیرین روشن می کند. اکثر کودکان با رویش دندان، دوز ساکارز و گلوکز

مشکلات خواب نوزادان
مراقبت از نوزاد
الهام احمدی
مشکلات خواب نوزادان و راه حل های آن

مشکلات خواب نوزادان و راه حل های آن  آیا با مشکلات خواب نوزاد دست و پنجه نرم می کنید؟ خواب نوزاد با خواب بزرگسالان متفاوت

Scroll to Top
اسکرول به بالا

تخفیف ویژه

با وارد کردن نام و شماره موبایل خود، از بیبی لینو تخفیف بگیرید!
کد تخفیف برای شما پیامک خواهد شد.
برای خرید به فروشگاه happybuy مراجعه فرمایید.