خطر خفگی در کودکان – یاد بگیرید چگونه از آن اجتناب کنید

خطر خفگی در کودکان – یاد بگیرید چگونه از آن اجتناب کنید

انسداد مجاری تنفسی در سیستم تنفسی کودکان نادر نیست. تصادفی است که ممکن است اتفاق بیفتد اما اگر آرام و البته آگاه باشید می توان بر آن غلبه کرد. کودکان تا 3 سال بیشتر در معرض خطر هستند، زیرا در این سن تمایل دارند همه چیز را در دهان خود بگذارند.

برای جلوگیری از آن چه کاری باید انجام دهید

سعی کنید هر روز منطقه ای را که فرزندتان بیشتر وقت خود را در آن می گذراند تمیز و مرتب نگه دارید. به خصوص در سنی که هنوز راه نمی‌رود. چندین گزارش از خفگی در کودکانی وجود دارد که هنوز راه نمی‌روند، اما همچنان می‌خزند. والدین هنوز فکر نکرده اند که باید وسایل و خوراکی های مختلف را از نقاطی از خانه که کودک می تواند به آنجا برسد، حتی اگر راه نمی رود، کنار بگذارند.

در عین حال شما باید فقط اقلام متناسب با سن کودک خود را بدهید. درست مانند اسباب‌بازی‌هایی که نشان می‌دهند در چه سنی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد و به صراحت بیان می‌کند که استفاده از آنها توسط بچه‌های کوچک‌تر ممنوع است، همین کار را در مورد غذا نیز باید انجام دهید. غذای مناسب و متناسب را انتخاب کنید و همیشه هنگام غذا خوردن کودک خودتان بنشینید و سعی کنید مدام به او یادآوری کنید که لقمه های کوچک بخورد. در نهایت، به یاد داشته باشید که همیشه باید مراقب کودک خود در زمان صرف غذا باشید، حتی اگر یک وعده غذایی کوچک باشد.

 

از چه غذاهایی باید اجتناب کرد

از دادن غذاهای زیر به کودک خود خودداری کنید، یا اگر به آنها می دهید، مطمئن شوید که تمام مدت او را از نزدیک تماشا می کنید. همچنین سعی کنید این غذاها را در مواقعی که حواستان به او نیست در جاهایی نگهداری کنید که نتواند آنها را مصرف کنید. اینها شامل سبزیجات سفت مانند هویج، زیتون با هسته، گوجه فرنگی کوچک کامل، آجیل، آب نبات سفت، آب نبات چوبی، ژله، ذرت بو داده، میوه های خام و بدون پوست مانند سیب، گلابی و غیره انگور و گیلاس با هسته، مکعب های پنیر سفت و تکه های بزرگ نان است.

مشاوره

اطلاعات تغذیه ای و توصیه های مربوط به رژیم غذایی شیرخوار-نوپا به راهنمایی کلی برای این گروه سنی اشاره دارد. زمانی که هر کودک می تواند با غذاهای جامد آشنا شود یا بیشتر به رژیم غذایی آن اضافه شود، برای هر فرد متفاوت است توصیه می کنیم در مورد نیازهای تغذیه ای خاص کودک خود از پزشک اطفال خود مشاوره بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به این مقالات نیز سر بزنید

بهترین غذاها برای وزن گیری نوزاد
تغذیه نوزاد
الهام احمدی
بهترین غذا‌ها برای وزن گیری نوزاد

ممکن است از خود بپرسید که آیا نوزاد شما به همان سرعتی که باید رشد می‌کند یا خیر؟  اگر نگران این هستید که وزن نوزادتان

اثرات مصرف قند زیاد بر سلامتی کودکان
تعذیه کودک
الهام احمدی
اثرات مصرف زیاد قند بر سلامتی کودکان

فقط چند چیز وجود دارد که چهره کودک را مانند یک خوراکی شیرین روشن می کند. اکثر کودکان با رویش دندان، دوز ساکارز و گلوکز

مشکلات خواب نوزادان
مراقبت از نوزاد
الهام احمدی
مشکلات خواب نوزادان و راه حل های آن

مشکلات خواب نوزادان و راه حل های آن  آیا با مشکلات خواب نوزاد دست و پنجه نرم می کنید؟ خواب نوزاد با خواب بزرگسالان متفاوت

Scroll to Top
اسکرول به بالا

تخفیف ویژه

با وارد کردن نام و شماره موبایل خود، از بیبی لینو تخفیف بگیرید!
کد تخفیف برای شما پیامک خواهد شد.
برای خرید به فروشگاه happybuy مراجعه فرمایید.