هفته چهلم بارداری

فته ی چهلم (منبع: سایت Babylino.gr)
سایز بچه: 51 سانتی متر
وزن بچه: 3.4 کیلوگرم

هفته ی چهلم است و شما به پایان سفر رسیده اید. آیا هنوز نگران هستید که چرا بچه به دنیا نیامده است؟ هول نشوید، باید بدانید که فقط 5% از بچه ها به موقع به دنیا می آیند.
همانطور که گفتیم بچه هر زمانی که بخواهد به دنیا می آید. می دانیم شما خیلی خسته شده اید، ولی آرام باشید، چیز دیگری تا شمارش های پایانی نمانده است.

آیا می دانستید؟
دمدمی مزاج شدن اخلاقتان بعد از زایمان به دلیل “افسردگی پس از زایمان” می باشد؟ جدا از خوشحالی سالم به دنیا آمدن فرزندتان، شما در موقعیت هایی قرار می گیرید که از لحاظ فیزیکی و روانی نمی توانید به مسائل رسیدگی کنید. تمام توجه شما به سمت بچه است و این فشار کارها باعث ایجاد استرس در شما می شود. چشمانتان را برای لحظاتی ببندید نفس عمیق بکشید، هیچ اتفاق اشتباهی پیش نخواهد آمد و اگر هم اتفاقی بیافتد شما شجاعانه با آن رو به رو خواهید شد، مثل این همه زمانی که بچه را در وجود خود پرورش دادید. پس همسر خود را به آغوش بکشید و از لحظاتی که در کنار هم دارید، لذت ببرید!
بهتر است به موضوع بحث برگردیم. صبر کردن؛ بالاخره شما خود را آماده ی پروسه ی زایمان کرده اید. در ادامه راه هایی تجربی ذکر شده است، که به پروسه ی زودتر شدن زایمان کمک می کند.
رابطه ی زناشویی، مایع منی که حاوی پروستاگلاندین است و همچنین یک ارگاسم(orgasm) می تواند، حسگرهای انقباضی را فعال کند و پروسه زایمان زودتر اتفاق افتد.
بله غذاهایی که روده را تحریک کند نیز می تواند به انقباضات کمک کند، مثل: روغن کرچک، آلو ، غذاهای تند، پس اگر از غذاهای تند خوشتان می آید حتما فلفل قرمز بخورید.
راه رفتن و ورزش کردن: 4 زانو روی صندلی یا زمین بنشینید. شانه هایتان را با زاویه درست به پاهایتان نزدیک کنید. یک دستتان را روی شکم و دیگری را بر کمرتان بزنید. نفس عمیق بکشید، در این حین شکمتان را باد کنید، سپس نفستان را بیرون بدهیددر حالی که شکمتان را به داخل فشار می دهید. کمی فشار بیاورید و در این موقعیت بمانید. این کار را برای چندین مرتبه تکرار کنید. کسی چه می داند شاید بچه پیام شما را دریافت کرد.
اگر 1 یا 2 هفته از روز پیش بینی شده زایمان گذشت و دختر یا پسر بچه تان مایل به بیرون آمدن نبود، در این زمان دکتر وارد عمل خواهد شد. او میزان بلوغ دهانه ی رحم، موقعیت قرار گیری جنین، میزان ظرافت و نرمی جنین و کیفیت بند ناف را چک خواهد کرد.
سلامت جنین به سلامت خود شما بستگی دارد. در صورت لزوم دکتر با تجویز داروهایی (پروستاگاندین ها و یا اکسی توسین) برای شما انقباضات مصنوعی ایجاد می کند. در برخی از موارد به هنگام معاینه اگر مشکلی وجود داشته باشد، دکتر فوری عمل سزارین را برای شما تجویز خواهد کرد.

پیشنهاد
یادتان باشد، بارداری یک امر خانوادگی است. به همسرتان مزه ی باردار بودن را نشان دهید و او را در کارهایتان در گیر کنید تا در این تجربه هر دو سهیم باشید.
زنان به صورت غریزی حس مادر شدن را در درون خود دارند ولی مردها زمانی حس پدری را تجربه می کنند که فرزندشان را در آغوش کشیده اند. شما سخت ترین کار را انجام می دهید ولی او هم نقش خود را بازی خواهد کرد و آن نگهداری و مراقبت از شماست. پس آرام باشید و کارهایی که در حال حاضر برای شما سخت است را به او واگذار کنید. تجربیات و خوشحالی هایتان را با هم به اشتراک بگذارید! ولی در حد توانش کمک بگیرید… او در کنار شماست!

هفته ای فوق العاده داشته باشید….. و نیز زایمانی خوب

به این مقالات نیز سر بزنید

بهترین غذاها برای وزن گیری نوزاد
تغذیه نوزاد
الهام احمدی
بهترین غذا‌ها برای وزن گیری نوزاد

ممکن است از خود بپرسید که آیا نوزاد شما به همان سرعتی که باید رشد می‌کند یا خیر؟  اگر نگران این هستید که وزن نوزادتان

اثرات مصرف قند زیاد بر سلامتی کودکان
تعذیه کودک
الهام احمدی
اثرات مصرف زیاد قند بر سلامتی کودکان

فقط چند چیز وجود دارد که چهره کودک را مانند یک خوراکی شیرین روشن می کند. اکثر کودکان با رویش دندان، دوز ساکارز و گلوکز

مشکلات خواب نوزادان
مراقبت از نوزاد
الهام احمدی
مشکلات خواب نوزادان و راه حل های آن

مشکلات خواب نوزادان و راه حل های آن  آیا با مشکلات خواب نوزاد دست و پنجه نرم می کنید؟ خواب نوزاد با خواب بزرگسالان متفاوت

Scroll to Top
اسکرول به بالا

تخفیف ویژه

با وارد کردن نام و شماره موبایل خود، از بیبی لینو تخفیف بگیرید!
کد تخفیف برای شما پیامک خواهد شد.
برای خرید به فروشگاه happybuy مراجعه فرمایید.