هفته پانزدهم باردرای

هفته ی پانزدهم
سایز بچه: 93 تا 103 میلی متر
وزن بچه: 50 گرم

این هفته حالتان چطور است؟ به بچه که کلی خوش می گذرد و مشغول گرفتن و رها کردن بند ناف است. کیسه های هوای درون شش رشد کرده است و جنین مایع آمنیوتیک را دم و بازدم می کند و مقدار این مایع 250 میلی لیتر افزایش یافته است. پاها از بازوها بیشتر رشد کرده است و می تواند تمام مفاصل خود را حرکت دهد.
استخوان هایش شروع به سفت شدن کرده است. خبر جدید این هفته سکسکه می باشد، با اینکه هنوز پلک های بچه بسته است ولی نور را حس می کند، اگر به شکمتان نور بتابانید، تکان خوردن بچه را متوجه خواهید شد. همچنین طعم ها را حس می کند و گوش هایش می شنود. صداهای خیلی بلند بچه را ناراحت می کند و با موزیک های آرام به آرامش می رسد. البته بچه با صدای پدر و مادرش آرام می شود، پس با بچه تان صحبت کنید.

آیا می دانستید؟
30% بانوان دچار ورم مخاطی در بینی خود می شوند، این یک امر عادی می باشد، سعی کنید بینی خود را شستشو دهید تا از آلرژی و مخاطی شدن آن جلوگیری کنید. همچنین تغییرات هورمونی باعث ایجاد این مخاط در بینی و عضو تناسلی می شود. پس سعی کنید بهداشت را رعایت کنید.
الآن در دوره ی از بارداریتان هستید که از قبل خیلی راحت تر هستید. پس تا می توانید استراحت کنید و سعی کنید استرس را از خودتان دور کنید. از لحاظ عواطف بسیار حساس هستید، پس سعی کنید اوقات بیشتری با همسر و کسانی که دوستشان دارید بگذرانید.
همچنین زمان برای دومین ویزیت دکتر رسیده است، هدف از این سونوگرافی اطلاع یافتن از آناتومی بچه تان می باشد.

پیشنهاد
به مادران دیگر مراجعه کنید. از افرادی که تجربه ی مادری دارند اطلاعات بگیرید و راحت راجع به بارداریتان با آنها درد و دل کنید. آنها می توانند حمایت و اطلاعاتی که بهش احتیاج دارید را در اختیارتان بگذارند. اکثر خانم ها در این دوران به افرادی که دوستش دارند، بیشتر نزدیک می شوند.
هفته خوبی داشته باشید!

اشتراک گذاری:

اشتراک در خبرنامه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به این مقالات نیز سر بزنید

آرین سامان کالا

شرکت آرین سامان کالا تاسیس 1386 از سال 1392 نمایندگی انحصاری شرکت معتبر مگا دیسپوزبلز یونان تولید کننده محصولات سلولزی بهداشتی را بر عهده دارد.

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
درباره مگا دیسپوزبلز اس ای

مگا دیسپوزبلز اس ای شرکت یونانی، Mega Disposables SA یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات بهداشت شخصی در اروپا است. Mega SA که 40 سال

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
طراحی سازگار با پوست

طراحی سازگار با پوست شما به عنوان یک مادر می دانید که پوست نوزاد چقدر حساس است… به همین دلیل است که برای مراقبت روزانه

اسکرول به بالا