هفته سی و یکم بارداری

هفته ی سی و یکم
سایز بچه: 40 cm
وزن بچه: 1/6 کیلوگرم
هر روز به زمان زایمان نزدیک می شوید. زمان زود می گذرد! مگر نه؟! هرچه که بیشتر به این زمان نزدیک می شوید حس نیاز به فرزندتان بیشتر می شود. بچه نیز بیشتر حس می کند! الان میتواند سرش را چپ و راست کند، سر، پاها، دست ها و بدنش چاق تر شده است. لگدها و مشت هایی که در طول روز و گاهی شب به شما می زند، نشانه ی سلامت اوست. شاید لگدها شما را از خواب بیدار کند ولی می دانید که ارزشش را دارد.
آیا میدانستید؟
یکسری ازانقباضاتی که در رحم احساس می کنید اسم دارند؟ بله این گونه است. به آنها Braxton hicks می گویند و رویداد آن ها کاملا طبیعی است. این انقباضات رحمی که از الآن به بعد رخ می دهد حدودا 30 ثانیه تا 1 دقیقه طول می کشد و تقریبا بی درد است. این انقباضات معمولا بعد از تکان خوردن شدید بچه یا رابطه ی زناشویی یا حتی زمانی که مثانه پر است، اتفاق می افتد. این را به خاطر بسپارید! گاهی این انقباضات شبیه زمان درد زایمان است، ولی در واقع زمان واقعی به دنیا آمدن بچه نرسیده است. نگران نباشید فقط وقتی این انقباضات طولانی و شدید شد، غفلت نکنید و سریع به دکتر مراجعه کنید.
در این دوران حتما متوجه خارج شدن مایعاتی از سینه هایتان شده اید. این مایع زرد و خامه ای شکل است به نام آغوز که با شیر سفید متفاوت است، بعد از به دنیا آمدن بچه ترکیبی از آغوز و شیر را خواهد داشت. آغوز ایده آل ترین غذای اولیه نوزاد است، سرشار از مواد مغذی و آنتی بادی ها که از سیستم نوزاد محافظت کرده و او را در برابر عفونت ایمن نگه می دارد. خیلی از مادران فکر می کنند این میزان کم همان شیر است و می ترسند ولی نگران نباشید این همان میزانی است که نوزاد نیاز دارد. این آغوز شاید سوتین و لباس شما را کثیف کند، پس بهتر است پد سینه بخریدو آن را در سوتین خود بگذارید تا از خیس شدن لباستان جلوگیری شود.
آیا دوقلو باردارید؟ به شما افتخار می کنیم! شدت ناراحتی ها تقریبا دو برابر است. حالت تهوع، کمر درد، تکرار ادرار، یبوست، ورم کردن اندام ها، اضافه وزن (که در شرایط شما بیشتر است)، خستگی، سر گیجه و ….شدت خواهند گرفت.
دو جنین بسیار حساس هستندو حساسیت شما باید در این دوران، دو برابر باشد. اگر متوجه ناراحتی غیر عادی شدید، حتما با دکتر خود مشورت کنید. اما در آخر اگر به نیمه ی پر لیوان نگاه کنیم، هدیه ی دو برابر و شادی دو برابر نصیب شما خواهد شد.
پیشنهاد
بله، زمان رسیدگی به اتاق بچه رسیده است! زمانی که شما برای اولین بار وارد اتاق می شوید، خواهان تمیزی و مرتب بودن همه چیز هستید. وسایل اتاقش را مرتب کنید و همچنین می توانید در یک کمد پوشک ها و در قفسه ی دیگر لباس هایش را قرار دهید.

به این مقالات نیز سر بزنید

بهترین غذاها برای وزن گیری نوزاد
تغذیه نوزاد
الهام احمدی
بهترین غذا‌ها برای وزن گیری نوزاد

ممکن است از خود بپرسید که آیا نوزاد شما به همان سرعتی که باید رشد می‌کند یا خیر؟  اگر نگران این هستید که وزن نوزادتان

اثرات مصرف قند زیاد بر سلامتی کودکان
تعذیه کودک
الهام احمدی
اثرات مصرف زیاد قند بر سلامتی کودکان

فقط چند چیز وجود دارد که چهره کودک را مانند یک خوراکی شیرین روشن می کند. اکثر کودکان با رویش دندان، دوز ساکارز و گلوکز

مشکلات خواب نوزادان
مراقبت از نوزاد
الهام احمدی
مشکلات خواب نوزادان و راه حل های آن

مشکلات خواب نوزادان و راه حل های آن  آیا با مشکلات خواب نوزاد دست و پنجه نرم می کنید؟ خواب نوزاد با خواب بزرگسالان متفاوت

Scroll to Top
اسکرول به بالا

تخفیف ویژه

با وارد کردن نام و شماره موبایل خود، از بیبی لینو تخفیف بگیرید!
کد تخفیف برای شما پیامک خواهد شد.
برای خرید به فروشگاه happybuy مراجعه فرمایید.