هفته سی و یکم بارداری

هفته ی سی و یکم
سایز بچه: 40 cm
وزن بچه: 1/6 کیلوگرم
هر روز به زمان زایمان نزدیک می شوید. زمان زود می گذرد! مگر نه؟! هرچه که بیشتر به این زمان نزدیک می شوید حس نیاز به فرزندتان بیشتر می شود. بچه نیز بیشتر حس می کند! الان میتواند سرش را چپ و راست کند، سر، پاها، دست ها و بدنش چاق تر شده است. لگدها و مشت هایی که در طول روز و گاهی شب به شما می زند، نشانه ی سلامت اوست. شاید لگدها شما را از خواب بیدار کند ولی می دانید که ارزشش را دارد.
آیا میدانستید؟
یکسری ازانقباضاتی که در رحم احساس می کنید اسم دارند؟ بله این گونه است. به آنها Braxton hicks می گویند و رویداد آن ها کاملا طبیعی است. این انقباضات رحمی که از الآن به بعد رخ می دهد حدودا 30 ثانیه تا 1 دقیقه طول می کشد و تقریبا بی درد است. این انقباضات معمولا بعد از تکان خوردن شدید بچه یا رابطه ی زناشویی یا حتی زمانی که مثانه پر است، اتفاق می افتد. این را به خاطر بسپارید! گاهی این انقباضات شبیه زمان درد زایمان است، ولی در واقع زمان واقعی به دنیا آمدن بچه نرسیده است. نگران نباشید فقط وقتی این انقباضات طولانی و شدید شد، غفلت نکنید و سریع به دکتر مراجعه کنید.
در این دوران حتما متوجه خارج شدن مایعاتی از سینه هایتان شده اید. این مایع زرد و خامه ای شکل است به نام آغوز که با شیر سفید متفاوت است، بعد از به دنیا آمدن بچه ترکیبی از آغوز و شیر را خواهد داشت. آغوز ایده آل ترین غذای اولیه نوزاد است، سرشار از مواد مغذی و آنتی بادی ها که از سیستم نوزاد محافظت کرده و او را در برابر عفونت ایمن نگه می دارد. خیلی از مادران فکر می کنند این میزان کم همان شیر است و می ترسند ولی نگران نباشید این همان میزانی است که نوزاد نیاز دارد. این آغوز شاید سوتین و لباس شما را کثیف کند، پس بهتر است پد سینه بخریدو آن را در سوتین خود بگذارید تا از خیس شدن لباستان جلوگیری شود.
آیا دوقلو باردارید؟ به شما افتخار می کنیم! شدت ناراحتی ها تقریبا دو برابر است. حالت تهوع، کمر درد، تکرار ادرار، یبوست، ورم کردن اندام ها، اضافه وزن (که در شرایط شما بیشتر است)، خستگی، سر گیجه و ….شدت خواهند گرفت.
دو جنین بسیار حساس هستندو حساسیت شما باید در این دوران، دو برابر باشد. اگر متوجه ناراحتی غیر عادی شدید، حتما با دکتر خود مشورت کنید. اما در آخر اگر به نیمه ی پر لیوان نگاه کنیم، هدیه ی دو برابر و شادی دو برابر نصیب شما خواهد شد.
پیشنهاد
بله، زمان رسیدگی به اتاق بچه رسیده است! زمانی که شما برای اولین بار وارد اتاق می شوید، خواهان تمیزی و مرتب بودن همه چیز هستید. وسایل اتاقش را مرتب کنید و همچنین می توانید در یک کمد پوشک ها و در قفسه ی دیگر لباس هایش را قرار دهید.

اشتراک گذاری:

اشتراک در خبرنامه

به این مقالات نیز سر بزنید

مگا دیسپوزبلز
عماد زندیان
درباره مگا دیسپوزبلز اس ای

مگا دیسپوزبلز اس ای شرکت یونانی، Mega Disposables SA یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات بهداشت شخصی در اروپا است. Mega SA که 40 سال

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
طراحی سازگار با پوست

طراحی سازگار با پوست شما به عنوان یک مادر می دانید که پوست نوزاد چقدر حساس است… به همین دلیل است که برای مراقبت روزانه

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
قابلیت جذب اضافی

قابلیت جذب اضافی پوشک بچه یونانی Babylino Sensitive به گونه ای طراحی شده است که محافظت اثبات شده و مراقبت حساس از پوست را در

اسکرول به بالا