هفته سی و پنجم بارداری

هفته ی سی و پنجم بارداری (منبع: Babylino.gr)
سایز بچه: 45 سانتی متر
وزن بچه: 2.5 کیلوگرم

مامان عزیز، الان زمان این رسیده که به شما بگوییم ، بچه رشد کافی کرده است و اکنون فقط در حال وزن گرفتن است.
ماده تیره سبز رنگ که مکونیوم نامیده می شود در روده ها جذب شده است و سموم کبد و روده ها در این دوره جمع آوری می شود.
کلیه ها و جگر به طور کامل رشد کرده و یک سری از فعالیت های خود را آغاز کرده است، در این زمان دکتر را هر هفته یکبار ملاقات می کنید.

آیا می دانستید ؟
… در این دوره از بارداری، تمام بچه ها چشمهای آبی دارند؟ بله، رنگ چشمها بعد از چند هفته تثبیت خواهد شد. عنبیه چشم نیز به نور احتیاج دارد. حدس بزنید چشم هایش چه رنگی می شود!
تا زمانی که رنگدانه های عنبیه چشم کامل شود، کل خانواده در حیرت هستند که این رنگ آبی چشم به چه کسی رفته است. این قضیه طبیعی است. کمی صبر کنید تا ببینید….
شکم شما الان خانه یک بچه ی تقریبا 2.5 کیلوگرمی است، که در کیسه ی آمنیوتیک تنگ، اعضای داخلی بدن شما را فشار می دهد و چپ و راست می کند.
آیا امکان دارد احساس راحتی داشته باشیم؟ غیر ممکن است. برای فهمیدن تغییر و تحولات از ابتدای بارداری می توان موقعیت رحم را در نظر گرفت که قبل از بارداری در پشت لگن پنهان بوده ولی الان تا زیر قفسه سینه آمده است. بدون آنکه زیاد متوجه آن شوید، همه چیز در بدنتان جا به جا شده است. بدن شما خود را برای روز بزرگ آماده می کند…

بهتر است الان جزییات پزشکی را بدانیم. شاید در این هفته تا هفته 37ام نیاز به آزمایش واژنی و مقعدی داشته باشید، تا دکتر وجود یا عدم وجود باکتری استرپتوکوک (GBS – B streptococcus) را در مورد نمونه برداری قرار دهد. این آزمایش با نمونه برداری ساده ای صورت می گیرد و شما احساس بدی پیدا نخواهید کرد. البته GBS ممکن است باعث مننژیت، ذات الریه و عفونت خونی شود. GBS علائمی ندارد پس انتظاری نداشته باشید که وجودش را تشخیص دهید. خوشبختانه حدود 10 درصد تا 30% از زنان باردار احتمال دارد آن را بگیرند. خبر خوب این است که با تجویز آنتی بیوتیک احتمال سرایت به نوزاد تا حد زیادی کاهش پیدا خواهد کرد، پس همه چیز خوب است.
نظرتان راجع به زایمان در آب چیست؟ این روش به دلیل مزایایی که دارد توسط بسیاری از زنان باردار انتخاب شده است. کارشناسان معتقد هستند این نوع زایمان باعث کاهش درد می شود در واقع حالت شناوری آب فشار زیاد را از پشت کمر کم می کند و یک روش امن به شمار می آید (پیچیدگی خاصی ندارد) بچه با شنا کردن در آمونیوتیک اسید وارد می شود و در آنجا شنا می کند. اگر به این روش فکر می کنید، بیش از این تردید نکنید و در مورد آن از دکتر خود اطلاعات بیشتری بگیرید.

پیشنهاد
الان فرصت مناسبی است که از وقت اضافی که در خانه دارید استفاده کنید و اولین آلبوم عکس بچه تان را درست کنید. البته با سونوگرافی هایی که هر هفته جمع کردید.
عکس ها را روی میز بچینید و آنها را با توجه به تاریخشان مرتب کنید. (از اولین ماه تا به امروز). روزی این آلبوم را به بچه تان نشان خواهید داد که همه چیز از کجا شروع شد.

هفته ای عالی داشته باشید……

به این مقالات نیز سر بزنید

بهترین غذاها برای وزن گیری نوزاد
تغذیه نوزاد
الهام احمدی
بهترین غذا‌ها برای وزن گیری نوزاد

ممکن است از خود بپرسید که آیا نوزاد شما به همان سرعتی که باید رشد می‌کند یا خیر؟  اگر نگران این هستید که وزن نوزادتان

اثرات مصرف قند زیاد بر سلامتی کودکان
تعذیه کودک
الهام احمدی
اثرات مصرف زیاد قند بر سلامتی کودکان

فقط چند چیز وجود دارد که چهره کودک را مانند یک خوراکی شیرین روشن می کند. اکثر کودکان با رویش دندان، دوز ساکارز و گلوکز

مشکلات خواب نوزادان
مراقبت از نوزاد
الهام احمدی
مشکلات خواب نوزادان و راه حل های آن

مشکلات خواب نوزادان و راه حل های آن  آیا با مشکلات خواب نوزاد دست و پنجه نرم می کنید؟ خواب نوزاد با خواب بزرگسالان متفاوت

Scroll to Top
اسکرول به بالا

تخفیف ویژه

با وارد کردن نام و شماره موبایل خود، از بیبی لینو تخفیف بگیرید!
کد تخفیف برای شما پیامک خواهد شد.
برای خرید به فروشگاه happybuy مراجعه فرمایید.