هفته سی و هفتم بارداری

سایز بچه: 37 سانتی متر
وزن بچه: 95/2 کیلوگرم

به زودی خدماتی که شما به بچه داده اید تمام خواهد شد و آماده ی وارد شدن به دنیای بیرون از رحم خواهد بود. شمارش معکوس شروع شده است. سعی کنید تا فرصت دارید از شب هایتان لذت ببرید. چون بعد از زایمان برای مدتی طول می کشد تا بتوانید عمیق و راحت بخوابید. سر بچه باید تا الان مو در آورده باشد ولی زیاد سورپرایز نشوید چون موهایش به اندازه ای که فکر میکنید، نیست. هر بچه ای فیزیولوژی خودش را دارد.

آیا می دانستید؟
رنگ موهای بچه تازه به دنیا آمده به پدرش می رود یا مادرش؟ البته که پدر و مادر ژنهایشان را به بچه انتقال داده اند ولی به نوعی ژن های پدربزرگ و مادربزرگ هم در آن وجود دارد. البته بیشتر به پدر می رود ولی اگر هر دوی شما موی قهوه ای دارید و موهای بچه بلوند شد، به هم نگاه نکنید، این در واقع کار ژن هاست.
همچنین رنگ مویی که الان می بینید، موقت است، موهایش می ریزد و به جای آن موهایی با ریشه هایی قوی تر رشد خواهد کرد. سپس رنگ واقعی موهایش آن زمان مشخص خواهد شد.
اگر زمان به دنیا آمدن با بچه است، صبر کنید و از زمانی که دارید لذت ببرید! بعضی از بچه ها عجله دارند تا زود به دنیا آیند و برخی تنبل هستند و به این دلیل نمی توانید زمان به دنیا آمدنش را تشخیص دهید.
شما فقط یک محدودیت زمانی که دکتر مشخص کرده است را می دانید. مگر اینکه به تشخیص دکتر باید زایمان سزارین داشته باشید در این صورت زمان زایمان را می دانید و معمولا زودتر از 39 هفتگی نیست.

بهتر است با برخی از علائمی که در مورد درد زایمان است آشنا شویم: بچه به سمت پایین بدنتان آمده است. لگن و واژن شما وزن زیادی را نسبت به قبل تحمل خواهند کرد. مخاط واژن تیره تر خواهد شد. دهانه ی رحم در حال آماده شدن است و انقباضات Braxton بیشتر از قبل تکرار می شوند. درد شدید در ناحیه ی پایین بدن که در واقع از کمر است بیشتر خواهد شد.

تمام نشانه های بالا می تواند علائمی از درد زایمان باشد.
برای تشخیص انقباضات واقعی (که نشانه ی درد زایمان است)، به شدت و زمان های رویداد آن ها دقت کنید.
اگر این انقباضات قطع و وصل می شود، جای نگرانی نیست ولی اگر ادامه دار شد، لباس بپوشید و سریع به بیمارستان بروید.
اگر علائم بالا را حس کردید توقع نداشته باشید حتما مایع آمنیوتیک اسید از شما خارج شود، چون درد زایمان بدون آن شروع شده است.

پیشنهاد
اولین بیرون گردی شما و بچه زمانی است که بیمارستان را ترک می کنید. شما حتما باید امنیت اورا در نظر بگیرید. اگر می خواهید با ماشین بچه را به خانه ببرید اول صندلی مخصوص بچه را تهیه کنید.

فکر کردن به این کارها راحت است ولی انجام دادنش خیر، گذاشتن برداشتن تکان دادنش، بستنش و…….! غفلت نکنید و این کار را برای لحظه ی آخر نگذارید.
هفته ی خوبی داشته باشید!

به این مقالات نیز سر بزنید

بهترین غذاها برای وزن گیری نوزاد
تغذیه نوزاد
الهام احمدی
بهترین غذا‌ها برای وزن گیری نوزاد

ممکن است از خود بپرسید که آیا نوزاد شما به همان سرعتی که باید رشد می‌کند یا خیر؟  اگر نگران این هستید که وزن نوزادتان

اثرات مصرف قند زیاد بر سلامتی کودکان
تعذیه کودک
الهام احمدی
اثرات مصرف زیاد قند بر سلامتی کودکان

فقط چند چیز وجود دارد که چهره کودک را مانند یک خوراکی شیرین روشن می کند. اکثر کودکان با رویش دندان، دوز ساکارز و گلوکز

مشکلات خواب نوزادان
مراقبت از نوزاد
الهام احمدی
مشکلات خواب نوزادان و راه حل های آن

مشکلات خواب نوزادان و راه حل های آن  آیا با مشکلات خواب نوزاد دست و پنجه نرم می کنید؟ خواب نوزاد با خواب بزرگسالان متفاوت

Scroll to Top
اسکرول به بالا

تخفیف ویژه

با وارد کردن نام و شماره موبایل خود، از بیبی لینو تخفیف بگیرید!
کد تخفیف برای شما پیامک خواهد شد.
برای خرید به فروشگاه happybuy مراجعه فرمایید.