هفته سی و سوم بارداری

هفته ی سی و سوم
سایز بچه: 43 سانتی متر
وزن بچه: kg2
شما به هفته ی 23 ام بارداری رسیده اید، وزن شما خود به تنهایی عامل سخت راه رفتن شماست.همچنین کم درد نیز از قبل بیشتر شده است و دائما حس خستگی دارید.
یک پاسخ وجود دارد:دراز بکشید و به آرامی شکمتان را نوازش کنید… آیا همه چیز بهتر نشد؟اسکلت نوزاد سخت خر و پوستش نرم تر شده است. مغذش بزرگتر شده است و تقریبا محیط سرش نزدیک به3/1 cm در این هفته شده است. استخوان های جمجه هنوز کمی نرم می باشد، که این امر کمک می کند زمان زایمان راحت تر به دنیا آید. البته این استخوان در دوران اولیه ی خردسالی کامل خواهد شد.
آیا می دانستید؟
این حس خستگی طاقت فرسا با وجود تمایل ناخود آگاه به خرید و انجام کارهای خانه عجیب نیست؟ نگران نباشید، این یک امر طبیعی است و برای اکثر زنان باردار اتفاق می افتد. هرچه بیشتر حس ناتوانی را داشته باشید، غریزه مادری شما بیدار می شود. هرچه جلو تر می رویم افکار زایمان شما را رها نمی کند ، سعی کنید ریلکس باشید و تمام قدرتتان را برای زمان زایمان نگه دارید.
چند هفته قبل از زایمان ، به دلیل جمع شدن آب در زیر پوستتان، وزنتان بیشتر می شود. همچنین ورم سینه هایتان که البته فقط ورم نیست و بافت های چربی نیز می باشد. سپس یک سوتین راحت و خوب تهیه کنید. ممکن است حس ورم و بی حسی را در انگشتان و مچ دستتان حس کنید، برای راه حلی ساده و موقت بهتر است از مچ بند و یا بالش کوچک در زیر دستتان استفاده کنید ولی اگر از دستتان زیاد کار می کشید مثلا پشت کامپیوتر تایپ می کنید حتما بین کارتان، استراحت های کوتاه بگیرید، اگر بعد از زایمان این درد ها باقی ماند، حتما به متخصص مراجعه فرمایید.
و حالا یک مطلب به درد بخور برای زایمان: آیا می دانید اپیدورال چیست؟ در واقع همان بیهوشی موضعی است، ما به شما ضررها و مزایا این روش را می گوییم. مزایا: به طور کامل بی درد (چون پایین تنه شما کاملا بی حس است)، کاملا هوشیار تا با دکتر و کار کنانش همکاری لازم را انجام دهید، فشار خون کمتر، فعالیت شش بهتر ضررها: عوارضی چون سرگیجه ، سبکی سر، افت یکدفعه ای فشار، لرزش، سر درد بعد از بیهوشی، البته تمام این ها بیشتر از چند ساعت باقی نمی ماند.
پیشنهاد: آیا آماده بستن چمدان بارداری تان هستید؟ با تهیه ی لیستی که به آنها نیاز دارید شروع کنید. همسرتان، مادرتان و دوستانتان را به خرید ببرید! آگاه باشید! پولتان را خرج لوازم بدرد نخور نکنید! لوازمی را خرید کنید که قطعا به آنها احتیاج خواهید داشت: برای خودتان (2 الی 3 سوتین مخصوص شیردهی _ تی شرت نخی _ لباس خواب مناسب _ لباس زیر_ جوراب _ روفرشی و کفش راحت و لباسی راحت برای برگشت از بیمارستان) همچنین شما به یک کیف بهداشتی شامل: مسواک، خمیر دندان، شامپو ، دستمال مرطوب، مرطوب کننده، نوار بهداشتی و حتی سشوار و گل سر برای جمع کردن موها و حوله حمام احتیاج خواهید داشت. برای بچه جوراب، لباس راحت، کلاه، حوله ، پوشک، دستمال مرطوب مخصوص نوزاد و پتو و حتما یادتان نرود که دوربین با خودتان ببرید!
هفته عالی داشته باشید …

اشتراک گذاری:

اشتراک در خبرنامه

به این مقالات نیز سر بزنید

مگا دیسپوزبلز
عماد زندیان
درباره مگا دیسپوزبلز اس ای

مگا دیسپوزبلز اس ای شرکت یونانی، Mega Disposables SA یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات بهداشت شخصی در اروپا است. Mega SA که 40 سال

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
طراحی سازگار با پوست

طراحی سازگار با پوست شما به عنوان یک مادر می دانید که پوست نوزاد چقدر حساس است… به همین دلیل است که برای مراقبت روزانه

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
قابلیت جذب اضافی

قابلیت جذب اضافی پوشک بچه یونانی Babylino Sensitive به گونه ای طراحی شده است که محافظت اثبات شده و مراقبت حساس از پوست را در

اسکرول به بالا