هفته سی و دوم بارداری

هفته ی سی و دوم
سایز بچه: 42 ساتی متر
وزن بچه: 1/8 کیلوگرم
هفته ی 32 ام شده است و باید برای وظایف مادری آماده شویم! بچه کاملا شکل گرفته است شش ها و سیستم هضم اش در حال رشد است و در هفته ی آتی کامل می شود. لگد زدن هایش از قبل قوی تر شده است. الآن به اندازه ی کافی بزرگ شده و جاهای خالی رحم شما را پر کرده است. هر هفته تقریبا gr500 به وزنتان اضافه می شود که تقریبا نصف آن مستقیما به بچه داده می شود الآن دیگر بر روی دستها و پاهای کوچکش ناخن دارد و موهایش از قبل بیشتر شده است.
آیا می دانستید؟
میزان خون بدنتان 40تا 50% برای رساندن خون مورد نیاز بچه بیشتر می شود؟
بله، این طبیعت بدن زن است که در دوره ی بارداری تمام اجزا، از الف تا ی در تلاش اند که سلامت بدن را حفظ کند، آیا حس فوق العاده ای ندارید؟
البته بی ثباتی به موارد بالا اضافه می شود. این منطقی است، چون شما وزن گرفته اید و حفظ تعادل بدنتان نسبت به قبل تغییر کرده است و بچه نیز دائم در حال حرکت است و این بی ثباتی ها را موجب می شود. این ها هم به پایان خواهد رسید فقط به هنگام ایستادن، نشستن، حمام رفتن، بیرون رفتن و… مراقب خود باشید. بارداری و فعالیت های درون بدنتان شما را خسته کرده است ولی ما دست بردار نیستیم، خوب و سالم و مرتب غذا می خوریم، آب می خوریم، بر روی سمت چپ بدن دراز می کشیم، آرام راه می رویم و مثبت می اندیشیم!
دکتر خود را ملاقات کنید( هر 15 روز یکبار) و این بار یک سونوگرافی دیگر به نام vessel Doppler را در یک مرکز تخصصی جنین باید انجام دهید. در این سونوگرافی جریان خون در بند ناف و 2 شریان رحم را مورد بررسی قرار می دهند تا مطمئن شوند جنین تغذیه می شود یا خیر.
تا فرزندتام به دنیا نیامده است، سعی کنید خوب و بیشتر بخوابید چون شب بیداری ها خیلی دور نیستند. این هدیه ای است که فرزند تازه به دنیا آمده تان به شما می دهد.
بله متوجه هستیم که با تنگی ها ی نفس و سوزش معده نمی شود خوب خوابید. سعی کنید قبل از خواب شب غذای سنگین نخورید. بالا، پایین،پشت و….بلاخره موقعیتی که در آن راحت باشید را خواهید یافت، پس چشمانتان را ببندید و ریلکس باشید. همچنین همسرتان می تواند ماساژ خوبی به شما دهد.
حالا که حرف از همسرتان زدیم، آیا تمایل دارید هنگام زایمان حضور داشته باشد؟ این تصمیم با شماست زیرا زایمان یک تجربه شخصی است. الآن زمان خوبیست که درباره به این موضوع فکر کنید و با همسرتان مشورت کنید. صجبت هایش را گوش دهید و سپس با هم تصمیم بگیرید.
پیشنهاد
الآن موقع خوبی برای تهیه ی لیستی از دوستان و خویشاوندانی است که در زمان زایمان می توانند به شما کمک کنند. اسم ها و کارهایی را که می توانند انجام دهند را لیست کنید. و حتی آدرس و شماره تلفن هایشان را نیز یادداشت کنید و به آنها خبر دهید که از آنها چه می خواهید. سپاس گزاری از آنها را فراموش نکنید.

به این مقالات نیز سر بزنید

بهترین غذاها برای وزن گیری نوزاد
تغذیه نوزاد
الهام احمدی
بهترین غذا‌ها برای وزن گیری نوزاد

ممکن است از خود بپرسید که آیا نوزاد شما به همان سرعتی که باید رشد می‌کند یا خیر؟  اگر نگران این هستید که وزن نوزادتان

اثرات مصرف قند زیاد بر سلامتی کودکان
تعذیه کودک
الهام احمدی
اثرات مصرف زیاد قند بر سلامتی کودکان

فقط چند چیز وجود دارد که چهره کودک را مانند یک خوراکی شیرین روشن می کند. اکثر کودکان با رویش دندان، دوز ساکارز و گلوکز

مشکلات خواب نوزادان
مراقبت از نوزاد
الهام احمدی
مشکلات خواب نوزادان و راه حل های آن

مشکلات خواب نوزادان و راه حل های آن  آیا با مشکلات خواب نوزاد دست و پنجه نرم می کنید؟ خواب نوزاد با خواب بزرگسالان متفاوت

Scroll to Top
اسکرول به بالا

تخفیف ویژه

با وارد کردن نام و شماره موبایل خود، از بیبی لینو تخفیف بگیرید!
کد تخفیف برای شما پیامک خواهد شد.
برای خرید به فروشگاه happybuy مراجعه فرمایید.