هفته سی و دوم بارداری

هفته ی سی و دوم
سایز بچه: 42 ساتی متر
وزن بچه: 1/8 کیلوگرم
هفته ی 32 ام شده است و باید برای وظایف مادری آماده شویم! بچه کاملا شکل گرفته است شش ها و سیستم هضم اش در حال رشد است و در هفته ی آتی کامل می شود. لگد زدن هایش از قبل قوی تر شده است. الآن به اندازه ی کافی بزرگ شده و جاهای خالی رحم شما را پر کرده است. هر هفته تقریبا gr500 به وزنتان اضافه می شود که تقریبا نصف آن مستقیما به بچه داده می شود الآن دیگر بر روی دستها و پاهای کوچکش ناخن دارد و موهایش از قبل بیشتر شده است.
آیا می دانستید؟
میزان خون بدنتان 40تا 50% برای رساندن خون مورد نیاز بچه بیشتر می شود؟
بله، این طبیعت بدن زن است که در دوره ی بارداری تمام اجزا، از الف تا ی در تلاش اند که سلامت بدن را حفظ کند، آیا حس فوق العاده ای ندارید؟
البته بی ثباتی به موارد بالا اضافه می شود. این منطقی است، چون شما وزن گرفته اید و حفظ تعادل بدنتان نسبت به قبل تغییر کرده است و بچه نیز دائم در حال حرکت است و این بی ثباتی ها را موجب می شود. این ها هم به پایان خواهد رسید فقط به هنگام ایستادن، نشستن، حمام رفتن، بیرون رفتن و… مراقب خود باشید. بارداری و فعالیت های درون بدنتان شما را خسته کرده است ولی ما دست بردار نیستیم، خوب و سالم و مرتب غذا می خوریم، آب می خوریم، بر روی سمت چپ بدن دراز می کشیم، آرام راه می رویم و مثبت می اندیشیم!
دکتر خود را ملاقات کنید( هر 15 روز یکبار) و این بار یک سونوگرافی دیگر به نام vessel Doppler را در یک مرکز تخصصی جنین باید انجام دهید. در این سونوگرافی جریان خون در بند ناف و 2 شریان رحم را مورد بررسی قرار می دهند تا مطمئن شوند جنین تغذیه می شود یا خیر.
تا فرزندتام به دنیا نیامده است، سعی کنید خوب و بیشتر بخوابید چون شب بیداری ها خیلی دور نیستند. این هدیه ای است که فرزند تازه به دنیا آمده تان به شما می دهد.
بله متوجه هستیم که با تنگی ها ی نفس و سوزش معده نمی شود خوب خوابید. سعی کنید قبل از خواب شب غذای سنگین نخورید. بالا، پایین،پشت و….بلاخره موقعیتی که در آن راحت باشید را خواهید یافت، پس چشمانتان را ببندید و ریلکس باشید. همچنین همسرتان می تواند ماساژ خوبی به شما دهد.
حالا که حرف از همسرتان زدیم، آیا تمایل دارید هنگام زایمان حضور داشته باشد؟ این تصمیم با شماست زیرا زایمان یک تجربه شخصی است. الآن زمان خوبیست که درباره به این موضوع فکر کنید و با همسرتان مشورت کنید. صجبت هایش را گوش دهید و سپس با هم تصمیم بگیرید.
پیشنهاد
الآن موقع خوبی برای تهیه ی لیستی از دوستان و خویشاوندانی است که در زمان زایمان می توانند به شما کمک کنند. اسم ها و کارهایی را که می توانند انجام دهند را لیست کنید. و حتی آدرس و شماره تلفن هایشان را نیز یادداشت کنید و به آنها خبر دهید که از آنها چه می خواهید. سپاس گزاری از آنها را فراموش نکنید.

اشتراک گذاری:

اشتراک در خبرنامه

به این مقالات نیز سر بزنید

مگا دیسپوزبلز
عماد زندیان
درباره مگا دیسپوزبلز اس ای

مگا دیسپوزبلز اس ای شرکت یونانی، Mega Disposables SA یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات بهداشت شخصی در اروپا است. Mega SA که 40 سال

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
طراحی سازگار با پوست

طراحی سازگار با پوست شما به عنوان یک مادر می دانید که پوست نوزاد چقدر حساس است… به همین دلیل است که برای مراقبت روزانه

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
قابلیت جذب اضافی

قابلیت جذب اضافی پوشک بچه یونانی Babylino Sensitive به گونه ای طراحی شده است که محافظت اثبات شده و مراقبت حساس از پوست را در

اسکرول به بالا