هفته دهم بارداری

10403058_1428604150764924_7207683945819066379_n

هفته ی دهم
سایز بچه: 36 میلی متر
وزن بچه: 10/5 گرم

تبریک می گوییم! … شما 1/4 بارداریتان را پشت سرگذاشتید. حالا که بچه کامل شده و اعضای حیاتی اش توسعه یافته است، این آغاز، به اصطلاح دوره ی جنینی است، زمانی است که بافت ها و اعضای بدن بچه سریع رشد می کند و به بلوغ می رسد. الان مایعات می بلعد و شاید هم لگد بزند. اعضای حیاتی مانند کلیه ها، روده ها، مغز و کبد در جای خود قرار دارد و فعالیت خود را آغاز کرده اند اگر چه رشد کردن آنها در دوران بارداری ادامه دارد.
می توانیم جزییات کوچک مانند ناخن های کوچک دست و پا و خط رشد مویش را ببینیم. حتی ممکن است اندامش را خم کند. دستهای کوچکش از ناحیه مچ خم شده و پاهایش به اندازه ی کافی بلند شده تا پایاش را روی پای دیگرش قرار دهد. خط خارجی ستون فقراتش قابل تشخیص است. پیشانی اش موقتا خیلی بزرگ است تا مغز به اندازه کافی رشد کند.
آیا می دانستید؟
در مطب دکتر زنان و زایمان شما نیاز دارید که زمان بین 10 تا 12 هفتگی، سونوگرافی NT (میزان مایع جمع شده در پشت گردن جنین) را انجام دهید؟
اگر ضخامت این مایع از میزان نرمال بیشتر باشد، اختلالات جدی کروموزمی را می توان حدس زد. تخمین دیواره شکم مشخص است و می توان بر اساس آن اندازه گیری کرد. این تست را یک یا دو هفته دیگر هم به اصرار پدر و مادر می توان انجام داد ولی ادامه ی بارداری و چگونگی آن را دکتر خواهد گفت.
در حال حاضر شما باید مطمئن باشید که مواد مغذی مناسب و سالم به شما می رسد و همچنین ورزش کردن را از زندگی روزمره تان حذف نکنید. این کار سختی نیست. بدنتان فقط برای شما کار نمی کند، بلکه بیشتر برای بچه شما کار می کند. نباید فراموش کنید شما در موقعیتی هستید که بیشتر خانم ها از امتیازات آن لذت نمی برند. شما در انتظار بچه خود هستید. پس ناراحتی کمی اضافه وزن برای چیست؟
بدترین چیزی که ممکن است اتفاق بیافتد این است که بروید خرید. به نظر بد می آید؟ لباس های کشی یا شلوارها یی که بالای آن کشی است که بهتره پایین شکمتان بیاید تا اندازه ای که حس راحتی می کنید.
حالا راجع به تمرینات ورزش که در قبل صحبت کردیم… فکر نکنید کار طاقت فرسایی است.
کمی قدم زدن و شنا کردن خیلی خوب است که علاوه بر خوش اندام شدنتان به افزایش تندرستی شما که لازم دارید، کمک می کند. البته آگاه باشید؛ بهتر است از استخرهایی که می شناسید استفاده کنید، چون ممکن است یک سری باکتری به هنگام شنا کردن با خود ببرید. الان وقت عفونت مجاری تناسلی و ادراری نیست.
پیشنهاد:
وقت خرید لباس زیر شده است! یه صفحات مجله در قسمت زنان باردار و همچنین در اینترنت نگاه کنید. پیشنهاد ها و لباس های فراوانی که مورد نظرتان است، خواهید یافت. همچنین سایز سینه ها 1 تا 2 سایز بزرگ شده است پس به دنبال سوتین کتانی بگردید. همچنین ممکن است کمی احساس درد در سینه هایتان داشته باشید. در لباس های مخصوص بارداری برای راحتی بیشتر نیز، بگردید. شما نمی توانید تصور کنید که چقدر احساس راحتی خواهید کرد.

هفته عالی داشته باشید… خرید خوش بگذرد.

 

اشتراک گذاری:

اشتراک در خبرنامه

به این مقالات نیز سر بزنید

مگا دیسپوزبلز
عماد زندیان
درباره مگا دیسپوزبلز اس ای

مگا دیسپوزبلز اس ای شرکت یونانی، Mega Disposables SA یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات بهداشت شخصی در اروپا است. Mega SA که 40 سال

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
طراحی سازگار با پوست

طراحی سازگار با پوست شما به عنوان یک مادر می دانید که پوست نوزاد چقدر حساس است… به همین دلیل است که برای مراقبت روزانه

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
قابلیت جذب اضافی

قابلیت جذب اضافی پوشک بچه یونانی Babylino Sensitive به گونه ای طراحی شده است که محافظت اثبات شده و مراقبت حساس از پوست را در

اسکرول به بالا