هفته دهم بارداری

10403058_1428604150764924_7207683945819066379_n

هفته ی دهم
سایز بچه: 36 میلی متر
وزن بچه: 10/5 گرم

تبریک می گوییم! … شما 1/4 بارداریتان را پشت سرگذاشتید. حالا که بچه کامل شده و اعضای حیاتی اش توسعه یافته است، این آغاز، به اصطلاح دوره ی جنینی است، زمانی است که بافت ها و اعضای بدن بچه سریع رشد می کند و به بلوغ می رسد. الان مایعات می بلعد و شاید هم لگد بزند. اعضای حیاتی مانند کلیه ها، روده ها، مغز و کبد در جای خود قرار دارد و فعالیت خود را آغاز کرده اند اگر چه رشد کردن آنها در دوران بارداری ادامه دارد.
می توانیم جزییات کوچک مانند ناخن های کوچک دست و پا و خط رشد مویش را ببینیم. حتی ممکن است اندامش را خم کند. دستهای کوچکش از ناحیه مچ خم شده و پاهایش به اندازه ی کافی بلند شده تا پایاش را روی پای دیگرش قرار دهد. خط خارجی ستون فقراتش قابل تشخیص است. پیشانی اش موقتا خیلی بزرگ است تا مغز به اندازه کافی رشد کند.
آیا می دانستید؟
در مطب دکتر زنان و زایمان شما نیاز دارید که زمان بین 10 تا 12 هفتگی، سونوگرافی NT (میزان مایع جمع شده در پشت گردن جنین) را انجام دهید؟
اگر ضخامت این مایع از میزان نرمال بیشتر باشد، اختلالات جدی کروموزمی را می توان حدس زد. تخمین دیواره شکم مشخص است و می توان بر اساس آن اندازه گیری کرد. این تست را یک یا دو هفته دیگر هم به اصرار پدر و مادر می توان انجام داد ولی ادامه ی بارداری و چگونگی آن را دکتر خواهد گفت.
در حال حاضر شما باید مطمئن باشید که مواد مغذی مناسب و سالم به شما می رسد و همچنین ورزش کردن را از زندگی روزمره تان حذف نکنید. این کار سختی نیست. بدنتان فقط برای شما کار نمی کند، بلکه بیشتر برای بچه شما کار می کند. نباید فراموش کنید شما در موقعیتی هستید که بیشتر خانم ها از امتیازات آن لذت نمی برند. شما در انتظار بچه خود هستید. پس ناراحتی کمی اضافه وزن برای چیست؟
بدترین چیزی که ممکن است اتفاق بیافتد این است که بروید خرید. به نظر بد می آید؟ لباس های کشی یا شلوارها یی که بالای آن کشی است که بهتره پایین شکمتان بیاید تا اندازه ای که حس راحتی می کنید.
حالا راجع به تمرینات ورزش که در قبل صحبت کردیم… فکر نکنید کار طاقت فرسایی است.
کمی قدم زدن و شنا کردن خیلی خوب است که علاوه بر خوش اندام شدنتان به افزایش تندرستی شما که لازم دارید، کمک می کند. البته آگاه باشید؛ بهتر است از استخرهایی که می شناسید استفاده کنید، چون ممکن است یک سری باکتری به هنگام شنا کردن با خود ببرید. الان وقت عفونت مجاری تناسلی و ادراری نیست.
پیشنهاد:
وقت خرید لباس زیر شده است! یه صفحات مجله در قسمت زنان باردار و همچنین در اینترنت نگاه کنید. پیشنهاد ها و لباس های فراوانی که مورد نظرتان است، خواهید یافت. همچنین سایز سینه ها 1 تا 2 سایز بزرگ شده است پس به دنبال سوتین کتانی بگردید. همچنین ممکن است کمی احساس درد در سینه هایتان داشته باشید. در لباس های مخصوص بارداری برای راحتی بیشتر نیز، بگردید. شما نمی توانید تصور کنید که چقدر احساس راحتی خواهید کرد.

هفته عالی داشته باشید… خرید خوش بگذرد.

 

به این مقالات نیز سر بزنید

بهترین غذاها برای وزن گیری نوزاد
تغذیه نوزاد
الهام احمدی
بهترین غذا‌ها برای وزن گیری نوزاد

ممکن است از خود بپرسید که آیا نوزاد شما به همان سرعتی که باید رشد می‌کند یا خیر؟  اگر نگران این هستید که وزن نوزادتان

اثرات مصرف قند زیاد بر سلامتی کودکان
تعذیه کودک
الهام احمدی
اثرات مصرف زیاد قند بر سلامتی کودکان

فقط چند چیز وجود دارد که چهره کودک را مانند یک خوراکی شیرین روشن می کند. اکثر کودکان با رویش دندان، دوز ساکارز و گلوکز

مشکلات خواب نوزادان
مراقبت از نوزاد
الهام احمدی
مشکلات خواب نوزادان و راه حل های آن

مشکلات خواب نوزادان و راه حل های آن  آیا با مشکلات خواب نوزاد دست و پنجه نرم می کنید؟ خواب نوزاد با خواب بزرگسالان متفاوت

Scroll to Top
اسکرول به بالا

تخفیف ویژه

با وارد کردن نام و شماره موبایل خود، از بیبی لینو تخفیف بگیرید!
کد تخفیف برای شما پیامک خواهد شد.
برای خرید به فروشگاه happybuy مراجعه فرمایید.