هفته بیست و پنجم بارداری

هفته بیست و پنجم دوران بارداری (منبع: babylino.gr)
سایز بچه: 29 تا 31 سانتی متر
وزن بچه: 700 گرم

تبریک می گوییم! شما به هفته 25 ام رسیده اید. زمان برای شما دیر می گذرد، چون کمی سنگین شده اید، در صورتی که وزن بچه تان بیشتر از یک پوند نیست. البته هرروز وزن خواهد گرفت. چروک های روی پوستش به آرامی نرم تر می شود و کم کم شبیه به پوست بچه ای که تازه به دنیا آمده می شود. الآن موی بیشتری دارد و اگر می توانستیم ببینیم، رنگ و جنس آن قابل شناسایی بود.

آیا می دانستید؟
اگر مقداری سبوس گندم یا جو به کرن فلکس یا ماست خود به هنگام صبحانه تان یا بقیه وعده های غذایی دیگر اضافه کنید، مثل سس اسپاگتی، کارکرد روده های شما بسیار راحت تر خواهد شد. همچنین اگر با یبوست درگیر هستید، حتما این کار را انجام دهید، بی شک نتیجه خواهید گرفت. اگر دچار بی خوابی های مکرر می شوید، دلیل دیگری هم دارد، پس باید مراقب رژیم غذایی خود باشید. سعی کنید دیر وقت شام نخورید و از خوردن غذاهای سنگین و ادویه دار بپرهیزید تا راحت بخوابید. برای راحت شدن از بی خوابی سعی کنید دمای اتاق را طوری تنظیم کنید که نه خیلی سرد باشد و نه خیلی گرم. برای رسیدن به این مطلوبیت دما، شما به یک هوا ساز نیاز دارید. اگر همچنان این علائم ادامه پیدا کرد، یک کتاب جالب بخوانید یا چای بابونه و یا حتی یک لیوان شیر گرم برای ریلکس شدن بنوشید.
اگر دکترتان موافق باشد، شما می توانید به کارهای روزمره خود بپردازید و یا به سرکار بروید. باید از بیرون رفتن در فصل تابستان بین ساعت 12 تا 16 خودداری کنید، تا دچار گرمازدگی نشوید و هیچ استثنایی را نپذیرید. کلاه، عینک آفتابی، کفش های راحت، لباس های خنک و البته کرم ضد آفتاب با SFP مناسب ضروری هستند.
اگر شما سرگیجه، حالت تهوع، تنگی نفس و یا حتی درد در ناحیه شکم احساس کردید، سایه ای پیدا کنید و آن جا برای مدتی بمانید.
یک بطری آب، یا یک چیز شور مثل بیسکویت های شور و یا یک چیز شیرین مثل آبنبات همراه داشته باشید.
اگر تا 10 دقیقه بعد از تمام کارهایی که کردید همچنان حال خوبی نداشتید، به راه خود ادامه ندهید، حتما با کسی که نزدیک شماست، تماس بگیرید تا شما را همراهی کند.
اکثر زنان باردار به آمادگی خود در هنگام وضع حمل فکر می کنند. یک ترس ناشناخته وجودشان را پر می کند ولی این یک امر عادی است مخصوصا اگر بچه ی اولشان باشد.
یک سری ورزش های خاص وجود دارد که می تواند سیستم بدنتان را، برای زمان به دنیا آمدن بچه آماده سازد.
تنفس منظم و ماساژ مخصوص قبل از زایمان تکنیک هایی هستند که می تواند به زایمان طبیعی بی درد کمک کند.
پیشنهاد:
الآن وقت معاشرت با زنان باردار دیگر است. با آنها راجع به تجربیات و اتفاقاتی که برایتان رخ داده است، صحبت کنید. شاید جواب سوال های خود را از آنها بیابید. در این حین از ورزش های قبل از زایمان مثل یوگا، پیلاتس و حتی رقصی که مخصوص این دوران است بهره مند شوید.
و همانطور که در قبل گفتیم همسرتان را فراموش نکنید، او را هم به این کلاس ها ببرید.
هفته خوبی داشته باشید!

اشتراک گذاری:

اشتراک در خبرنامه

به این مقالات نیز سر بزنید

مگا دیسپوزبلز
عماد زندیان
درباره مگا دیسپوزبلز اس ای

مگا دیسپوزبلز اس ای شرکت یونانی، Mega Disposables SA یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات بهداشت شخصی در اروپا است. Mega SA که 40 سال

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
طراحی سازگار با پوست

طراحی سازگار با پوست شما به عنوان یک مادر می دانید که پوست نوزاد چقدر حساس است… به همین دلیل است که برای مراقبت روزانه

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
قابلیت جذب اضافی

قابلیت جذب اضافی پوشک بچه یونانی Babylino Sensitive به گونه ای طراحی شده است که محافظت اثبات شده و مراقبت حساس از پوست را در

اسکرول به بالا