هفته بیست و هشتم بارداری

هفته بیست و هشتم بارداری (منبع سایت babylino.gr)
سایز بچه: 35 سانتی متر
وزن بچه: 1.1 کیلو گرم
تبریک می گوییم! دوره آخر 3 ماهه از این هفته شروع شد. از خودتان غافل نشوید، لباس و کفش های راحت و زیبا بپوشید و از پوست خود مراقبت کنید. موهایتان در بهترین شرایط هستند، شما خیره کننده شده اید. هیچ کس دوست ندارد زایمان زودرس داشته باشد، پس در این دوران باید خیلی مراقب باشید. البته الان بچه قوی شده، اگر به دنیا آید، احتمال زنده ماندنش زیاد است.
بیلیون ها نرون مغزی در حال فعالیت هستند و بدن کوچکش کمی چربی گرفته است تا خود را برای زندگی بیرون از رحم آماده سازد.
ایا می دانستید؟
به هنگام شب زمانی که دراز کشیده اید احساس ضربان در پایتان می کنید؟ نام آن restless legs syndrome یا (RLS) می باشد.
اکثر زنان باردار آن را تجربه می کنند. شاید حس “خواب گرفتگی” بی حسی، قلقلک و یا حتی درد را نیز تجربه کرده باشید. این علائم گاهی نمی گذارند شما راحت بخوابید. دکتر در این شرایط بارداری نمی تواند برای شما دارویی تجویز کند، توصیه ی آنها به شما کارهای تسکین دهنده از قبیل نرمش های کششی می باشد.
بین 28 تا 36 هفتگی، باید دکتر خود را هر 2 هفته یکبار ببینید. یک ماه مانده به زمان زایمان ویزیت دکترتان را هر هفته یکبار می کنید.
بستگی به پیشرفت بارداریتان و عوامل ریسک، دکتر به شما توصیه می کند که آزمایش HIV، سفلیس، کلامیدیا و گنوره را بدهید و همچنین اگر در خون شما گلوکز بالا دیده شود، شما فورا به آزمایش 3 ساعته گلوکز نیاز دارید.
به علاوه برای احتمال وجود فشار خون بالا و عفونت های دستگاه ادراری و چک کردن گردنه واژن توسط متخصص زنان و زایمان صورت می پذیرد.
در این مرحله شما به حمایت روحی نیاز دارید پس با یک دکتر روان شناس راجع به احساسات، دیدتان نسبت به بارداری، چگونگی خوشامد گویی عضو جدید خانواده یا حتی رابطه زناشویی تان صحبت کنید.
با دکتر راحت صحبت کنید و نترسید. این نرمال است که شما عواطف ناشناخته و ترس را تجربه می کنید. از او راجع به بچه یاد بگیرید، چگونه است؟ چقدر وزن دارد و سایزش چقدر است، چگونه حرکت می کند و در چه موقعیتی است و حتی اینکه چه احساسی می کند و می فهمد. از شما شاید بخواهد حرکات بچه را در خانه تحت نظر بگیرید تا در صورت وجود مشکل از حرکات بچه متوجه شوید.
پیشنهاد
این هفته باید یک دکتر متخصص کودک انتخاب کنید. اسم، شماره و آدرس دکترها را از دوستان، آشنایان و حتی دکتر خود جمع آوری کنید.
نکات قابل توجه در ارتباط با انتخابتان این است که بیمه شما را قبول داشته باشد و زمان کاری اش با زمان شما انطباق داشته باشد. چطور است اولین ملاقات با دکتر را بگذارید؟
هفته خوبی داشته باشید… بهترین را انتخاب کنید!

 

به این مقالات نیز سر بزنید

بهترین غذاها برای وزن گیری نوزاد
تغذیه نوزاد
الهام احمدی
بهترین غذا‌ها برای وزن گیری نوزاد

ممکن است از خود بپرسید که آیا نوزاد شما به همان سرعتی که باید رشد می‌کند یا خیر؟  اگر نگران این هستید که وزن نوزادتان

اثرات مصرف قند زیاد بر سلامتی کودکان
تعذیه کودک
الهام احمدی
اثرات مصرف زیاد قند بر سلامتی کودکان

فقط چند چیز وجود دارد که چهره کودک را مانند یک خوراکی شیرین روشن می کند. اکثر کودکان با رویش دندان، دوز ساکارز و گلوکز

مشکلات خواب نوزادان
مراقبت از نوزاد
الهام احمدی
مشکلات خواب نوزادان و راه حل های آن

مشکلات خواب نوزادان و راه حل های آن  آیا با مشکلات خواب نوزاد دست و پنجه نرم می کنید؟ خواب نوزاد با خواب بزرگسالان متفاوت

Scroll to Top
اسکرول به بالا

تخفیف ویژه

با وارد کردن نام و شماره موبایل خود، از بیبی لینو تخفیف بگیرید!
کد تخفیف برای شما پیامک خواهد شد.
برای خرید به فروشگاه happybuy مراجعه فرمایید.