هفته بیست و نهم بارداری

هفته ی بیست و نهم بارداری ( منبع: babylino.gr)
سایز بچه: 37 cm
وزن بچه:1/15 kg
زمان به دنیا آمدن بچه در حال نزدیک شدن است! ماهیچه ها و شش ها رشدشان ادامه دار است، سرش بزرگتر شده، تا جای بیشتری برای رشد مغز داشته باشد.
برای به دست آوردن مواد مغذی مورد نیاز، شما نیازمند مصرف پروتئین، ویتامین C، فولیک اسید (ویتامینB9 ) و آهن هستید و همچنین استخوان های بچه نیازمند کلسیم نیز هست پس حتما شیر، آب پرتقال غنی شده، پنیر و ماست مصرف کنید.
در این دوره از بارداری تقریبا 250 میلی گرم کلسیم روزانه به استخوان بندی بچه افزوده می شود.
آیا می دانستید ؟
سرگیجه که به هنگام استراحت کردن در تخت احساس می کنید و یکدفعه بلند می شوید فقط در دوران بارداری نیست بلکه ممکن است سندرم کاهش فشار خون باشد؟
بله یکسری از بانوان باردار از این سندرم رنج می برند. این قضیه به دلیل تغییر ضربان قلب و فشار خون به هنگام دراز کشیدن و تغییر ناگهانی حالت خود، سرگیجه هایی می آورد.
شاید حس غش کردن، بعد از ایستادن طولانی مدت یا پریدن تند ، روی تخت پیش آید.
پس در این دوران باید خیلی مراقب باشید و حرکات سریع و یکدفعه ای انجام ندهید ، چون الآن زمان این کارها نیست.
برخی از دوستان قدیمی مثل: یبوست و سوزش معده، تبدیل به دوستان همیشگی تان می شود. هورمون بارداری (پروژسترون) بافت های بدن از جمله دستگاه گوارش را کند می کند. کند شدن فرآیند هضم باعث ایجاد یبوست ، گاز و سوزش معده به خصوص بعد از خوردن یک غذای سنگین می شود.
تمام این فشار ها بر روی دستگاه گوارش باعث بدتر شدن بواسیر می شود. ورم کردن رگ های خونی اطراف مقعد در این دوره ی بارداری نرمال است و بعد از زایمان از بین خواهد رفت اگر خارش این ناحیه دردناک است، با مشورت دکتر خود از کمپرس آب سرد در آن ناحیه استفاده کنید. از ایستادن و نشستن طولانی مدت جدا خودداری کنید. برای جلوگیری از یبوست از رژیم غذایی شامل فیبر، آب خوردن زیاد و تمرینات ورزشی استفاده کنید.
حتما فکر می کنید چه اتفاقی سر کارتان خواهد افتاد ؟
طبق قانون به شما مرخصی زایمان خواهند داد و بستگی به دولتی و خصوصی بودن شرکتتان می توانید زمان رفتن و بازگشتتان را با سرپرست این امور هماهنگ کنید. اگر شما بارداری نرمالی داشته باشید تا 7 ماهگی می توانید سر کار بروید ولی معمولا بیش از 8 ماهگی خطرناک است و شما نیاز به استراحت دارید.
پیشنهاد:
الآن موقع اولین خرید ملزومات برای بچه رسیده است. به همراه لیستی از لوازم مورد نیاز بهداشتی مثل: پوشک، دستمال مرطوب، پودر بچه، شامپو ضد حساسیت، لوسیون بچه صابون ضد عفونی کننده و همچنین لوازمی برای خودتان از جمله : نوار بهداشتی ( گاهی بعد از زایمان، قاعده خواهید شد.) و همچنین حوله ی حمام، ناخن گیر، دماسنج، پستانک و ترازویی که بتوان هر روز وزن بچه را سنجید، به بازار بروید.
هفته خوبی داشته باشید …. خرید خوش بگذرد!

اشتراک گذاری:

اشتراک در خبرنامه

به این مقالات نیز سر بزنید

مگا دیسپوزبلز
عماد زندیان
درباره مگا دیسپوزبلز اس ای

مگا دیسپوزبلز اس ای شرکت یونانی، Mega Disposables SA یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات بهداشت شخصی در اروپا است. Mega SA که 40 سال

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
طراحی سازگار با پوست

طراحی سازگار با پوست شما به عنوان یک مادر می دانید که پوست نوزاد چقدر حساس است… به همین دلیل است که برای مراقبت روزانه

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
قابلیت جذب اضافی

قابلیت جذب اضافی پوشک بچه یونانی Babylino Sensitive به گونه ای طراحی شده است که محافظت اثبات شده و مراقبت حساس از پوست را در

اسکرول به بالا