هفته بیست و دوم بارداری


سایز بچه: 24 سانتی متر
وزن بچه: 350 گرم

22 هفته گذشت و یک انسان خیلی کوچولو در دل شما شروع به شکل گرفتن کرده است! لب ها، پلک ها و ابرو ها از قبل خیلی مشخص تر شده است. همان گونه دندان ها از لثه ها بیرون زده، چشم هایش شروع به فرم گرفتن کرده است ولی هنوز رنگ ندارد. پوشش کرکی و چروک هایی که روی بدنش بود با اضافه شدن وزنش کمتر خواهد شد. لوزالمعده نیز در حال رشد است. مهمترین نکته این است که شما دکتر خود را جهت مشاهده رشد بچه تان به صورت مرتب ملاقات کنید.
آیا می دانستید؟
موهایتان در حین بارداری ضخیم می شود؟ این به معنی رشد مو های جدید نیست بلکه موهایتان کمتر می ریزد. (این یک خبر خوب نسبت به تمام این ناراحتی های دوران بارداری است.)
اگر همیشه آرزوی مو های پر داشتید، الان آرزویتان بر آورده شده است. اگر در حال حاضر موهای پر و ضخیم دارید و دچار خشکی و مجعد شدن موهایتان شدید بهتر است از روغن زیتون و عسل و یا اگر حساسیت ندارید از تخم مرغ استفاده کنید و اگر این راه کارها فایده نداشت به آرایشگاه بروید و موهایتان را کوتاه و مرتب کنید.
تغییر در هورمون آندروژن باعث رشد مو های شما شده است، همچنین ممکن است باعث ازدیاد موهای زائد بر روی بدنتان شود که می توان با اپیلاسیون یا موم آنها را از بین برد ولی نگران نباشید بعد از وضع حمل معمولا موهای اضافه کم کم ریزش می کند.
همچنین شاید در بافت ناخن های شما تغییری ایجاد شده باشد، در بعضی موارد شکننده می شود و در بعضی موارد سخت تر. بهتر است از مرطوب کننده مناسب برای چرب کردن دست ها و ناخن ها استفاده شود.
از زدن لاک و یا محافظ ناخن به دلیل داشتن رنگدانه در دوران بارداری اجتناب کنید.
نوک سینه هایتان بزرگتر و قهوه ای تر می شوند و حساسیت در اطراف آنها خیلی بیشتر می شود. سینه ها تا دو سایز بزرگ تر و ورم می کند. چه کار می شود کرد؟ هیچی! سعی کنید از این تغییرات لذت ببرید، و خودتان را برای آمدن بهترین هدیه زندگی یعنی “بچه” آماده کنید.
پوستتان در ناحیه شکم، رانها و باسن شروع به ترک خوردن های ریز می کند بهتر است پوست خود را با کرم های مخصوص چرب نگه دارید تا از ترک خورذدن جلوگیری کنید. البته این کرم ها، آنها را از بین نمی برد بلکه علائم آن را کاهش می دهد.

پیشنهاد:
تندرستی از درون می آید…! نصف بارداریتان را گذراندید بهتر است به خودتان جایزه دهید و یک جلسه ی ماساژ و یا آروما تراپی در خانه بگیرید. پس سعی کنید محیطی آرام و لذت بخش به همراه همسرتان در خانه برای خودتان ایجاد کنید.
هفته خوبی داشته باشید… و لذت ببرید!

اشتراک گذاری:

اشتراک در خبرنامه

به این مقالات نیز سر بزنید

مگا دیسپوزبلز
عماد زندیان
درباره مگا دیسپوزبلز اس ای

مگا دیسپوزبلز اس ای شرکت یونانی، Mega Disposables SA یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات بهداشت شخصی در اروپا است. Mega SA که 40 سال

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
طراحی سازگار با پوست

طراحی سازگار با پوست شما به عنوان یک مادر می دانید که پوست نوزاد چقدر حساس است… به همین دلیل است که برای مراقبت روزانه

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
قابلیت جذب اضافی

قابلیت جذب اضافی پوشک بچه یونانی Babylino Sensitive به گونه ای طراحی شده است که محافظت اثبات شده و مراقبت حساس از پوست را در

اسکرول به بالا