تاثیرات روحی و روانی پستانک

یا تا کنون با خود فکر کرده اید که پستانک چه تاثیرات روحی و روانی روی اطفال می گذارد و کودکتان را با استفاده از پستانک در معرض چه لطماتی از لحاظ روحی قرار می دهید.

محققان آمریکایی می‌گویند: وقتی پستانک داخل دهان کودکی است فهمیدن احساسات و نیازهای کودک سخت است و این موضوع روی رابطه مادر و فرزندی اثر منفی می‌گذارد.

به گزارش دکتر سلام و به نقل از top santé، محققان دانشگاه Wisconsin-Madison آمریکا، معتقدند، مکیدن پستانک باعث می‌شود والدین متوجه نیازهای واقعی و احساست مثبت و منفی کودک نشوند. در واقع وقتی کودکی ناآرامی می‌کند، اکثر والدین برای ساکت کردن او داخل دهانش پستانک می‌گذارند درحالی‌که این کار اشتباه است.

ناآرامی‌های کودک نه تنها نوعی تلاش برای فهماندن آنچه می‌خواهد به والدین است، بلکه به رشد روانی کودک هم کمک می‌کند. محققان طی بررسی‌های خود به‌صورت ۲۹ مادر الکترود نصب کردند و بعد به آن‌ها عکس‌هایی از کودکان را در حالات مختلف نشان دادند و خواستند به میزان شدت احساست کودکی که در عکس می‌بینند، نمره دهند.

نتیجه آنکه مادران نمی‌توانستند متوجه احساسات کودکانی شوند که پستانک دهانشان بود، یا میزان شدت آن احساس ازنظرشان پایین بود درحالی‌که محققان آن را بالا برآورد کرده بودند. محققان معتقدند پستانک از ارتباطات احساسی و مؤثر والدین با کودک پیشگیری می‌کند. پس همین امروز پستانک فرزندتان را پنهان کنید و اگر گریه می‌کند او را به آغوش بگیرید و نیازش را برطرف کنید.

اشتراک گذاری:

اشتراک در خبرنامه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به این مقالات نیز سر بزنید

چهارشنبه های قصه

چهارشنبه_های_قصه# قصه خاندن برای کودکان آنها را با مفاهیم جدید آشنا می کند . آنها را با جهان پیرامون آشنا می کند . همچنین می

دوشنبه ها…بخواهید چون می توانید…

دوشنبه_ها…بخواهید چون می توانید#… یکی از زیباترین و هیجان انگیزترین بخش رشد کودکان،زمانی است که تلاش می کنند،بایستند و راه بروند. کودک در این زمان

یکشنبه ها – بازی و طبیعت

شیوه ی زندگی این روزهایمان و خانه هایی که در آن زندگی می کنیم، تغییرات زیادی نسبت به گذشته و دوران کودکی ما کرده است.یکی

اسکرول به بالا