پرستار بچه

نگهداری از کودکان (پرستار بچه)

هیچ کس دیگری نمی تواند عشق، مراقبت و محبتی را که شما می توانید به فرزندتان ارائه دهید، ارائه دهد. اما ممکن است لازم باشد ترتیبی دهید که فرزندتان توسط شخص ثالثی مراقبت شود، به خصوص زمانی که پدربزرگ و مادربزرگش نمی توانند از او مراقبت کنند و شما نیز درگیر کارهایی هستید. قبل از اینکه تصمیم بگیرید چه کسی را استخدام کنید، باید نیازهای فرزندتان، نیازهای خود و زمانی را که این فرد با فرزندتان می گذراند (از چند ساعت در هفته تا 8 ساعت در روز) را در نظر بگیرید. وقتی این عوامل را در نظر بگیرید، آماده پذیرش نامزدها خواهید بود!

انتخاب درست

بنابراین، انتخاب این شخص بسیار مهم است، زیرا هنگامی که زمان آن است که فرزند خود را زیر نظر دیگری بسپارید، بیش از هر چیز باید فردی باشد که به او اعتماد دارید. با پرسیدن از دوستان و محیط خانواده خود شروع کنید. می‌توانید با دفاتر یا آگهی‌ها تماس بگیرید، اما محتاط باشید و همیشه از دیگرانی که با این افراد کار کرده‌اند توصیه‌هایی دریافت کنید. سعی کنید کسی را پیدا کنید که خودش بچه ها را بزرگ کرده یا به طور حرفه ای با بچه ها کار کرده است. مهم نیست چه کسی را استخدام می کنید، مطمئن شوید که او تحت آزمایش سل یا سایر بیماری های عفونی قرار می گیرد. پزشک اطفال به شما توصیه می کند که چه کاری انجام دهید. مهمترین چیز این است که افرادی که از فرزند شما مراقبت می کنند به کاری که انجام می دهند عشق بورزند، تجربه مرتبط و مهارت های ارتباطی داشته باشند.

زمانی که زمان مصاحبه فرا می رسد:

اول، اجازه دهید این شخص با فرزند شما بازی کند و تماشا کنید که چگونه با هم رفتار می کنند.
سعی کنید بفهمید که چرا آنها به این شغل نیاز دارند. آیا آنها بدون توجه به چه چیزی نیاز فوری به شغل دارند؟ آیا آنها بچه ها را دوست دارند و می دانند که این شغلی است که به صبر و زمان نیاز دارد؟
صلاحیت های او را بخواهید او نیازی به داشتن مدرک در زمینه مراقبت از کودک ندارد، اما باید فارسی یا زیان محلی شما را به درستی صحبت کند، همه کاره باشد تا کودک را تشویق کند تا مهارت های کلامی خود را توسعه دهد، تجربه با کودکان داشته باشد و بداند چگونه با آنها رفتار کند.
از او بپرسید که چگونه با وضعیتی که کودکی دیوانه وار گریه می کند، بدون توقف کنار می آید.
مراقب نحوه تغذیه او و تغییر کودک خود باشید.
بپرسید که آیا او در دوره های کمک های اولیه شرکت کرده است یا خیر. در غیر این صورت، آیا او تمایل به حضور در چنین مواردی دارد.

 

پس از پایان مصاحبه و خروج او از خانه، چند سوال از خود بپرسید:

آیا او به موقع برای مصاحبه حاضر شد؟ اگر او دیر کرد، می توانید فرض کنید که او باز هم می تواند دیر کند.
آیا ظاهر او مناسب بود؟ لباس، ناخن و موهایش مرتب و تمیز بود. اگر در اولین جلسه مرتب نبود، احتمالاً هنگامی که او را استخدام کردید، مراقبت کمتری خواهد کرد. این بر مراقبت روزانه از کودک شما تأثیر می گذارد، که ممکن است دقیق نباشد.
آیا شخصیت او را دوست داشتید؟ آیا احساس می کنید که می توانید با او ارتباط برقرار کنید؟ آیا او خوش مشرب و شوخ طبع بود؟
به نظر می رسید فرزند شما او را دوست دارد؟ رفتار او با فرزند شما چگونه بود؟ آیا او صبور به نظر می رسید و به فرزند شما علاقه نشان می داد؟

پس از برداشت مثبت در مصاحبه و توصیه های خوب، و قبل از تصمیم گیری نهایی در مورد همکاری دائمی، گام بعدی این است که او را دوباره در خانه خود برای یک جلسه آزمایشی فراخوانی کنید. ارزشش را دارد. یک روز از کار خود مرخصی بگیرید تا بتوانید در آنجا حضور داشته باشید و کارهای او را مشاهده کنید. همچنین، برخی از چیزهای اساسی روتین کودک و کارهای مورد نیاز را به او بگویید. به او این فرصت را بدهید که با فرزندتان و خانه شما آشنا شود. به خاطر داشته باشید که فرزند شما احتمالاً زمانی که شما در اطراف نیستید او را می شناسد. بنابراین در طول روز مدتی آنها را به حال خود رها کنید. اما تا زمانی که در اطراف هستید، چشمان خود را باز نگه دارید. در نهایت، غریزه خود را دنبال کنید. اگر چیزی به شما می گوید که این شخص برای فرزند شما مناسب نیست، شاید بهتر باشد به دنبال دیگری باشید.

نحوه مراقبت از فرزندتان را روشن کنید. به او توضیح دهید:

اینکه ضربه زدن یا تکان دادن کودک درست نیست.
اینکه او هرگز نباید کودک را بدون نظارت رها کند
هر چند وقت یک‌بار می‌خواهید کودکتان را هنگام خواب بررسی کند

درباره افراد دیگری که به خانه می آیند

بنابراین، شما در مورد فرد مناسب تصمیم گرفته اید و اولین روزی که کودک را نزد او می گذارید فرا می رسد. کاری که باید انجام دهید:

قبل از رفتن مدتی به آنها زمان بدهید تا خودشان بازی کنند.
دوباره به او بگویید که در مورد نحوه مراقبت از فرزندتان چه انتظاری دارید (زمان و چگونه او را بخوابانید، فعالیت ها و بازی ها، نظافت، زمان صرف غذا).
برای تسهیل کار شخصی که از فرزند شما مراقبت می کند و احساس امنیت در زمانی که دور هستید، فراموش نکنید که به کجا می روید، چه زمانی انتظار بازگشت دارید و چگونه می تواند با شما تماس بگیرد.
اصرار کنید که او در هر صورت در تماس با شما تردید نداشته باشد.
لیستی با شماره تلفن های اضطراری از طریق تلفن (خدمات آتش نشانی، پلیس، مرکز کنترل سموم، بیمارستان مجاور، تاکسی) بگذارید.
در نهایت اطلاعات شخصی خود را از طریق تلفن (نام فرزند، شماره تلفن ثابت و همراه، آدرس، دفترچه سلامت کودک) بگذارید.

 

به کودک خود کمک کنید تا با شرایط جدید سازگار شود

اکنون که برنامه روزانه فرزندتان تغییر کرده است، حتماً در مورد این تغییر با او صحبت کنید. شاید خواندن کتابی که با هم به این تغییر می پردازد کمک کند. آن را به فردی که در زمان غیبت از او مراقبت خواهد کرد، معرفی کنید و قبل از رفتن مدتی را با او بگذرانید. در زیر، می توانید نکات مفیدی برای انتقال بدون دردسر را بیابید!

در روز اول، برنامه‌ریزی کنید که تا زمانی که لازم است، در کنار فرزندتان و شخصی که از او مراقبت می‌کند، بمانید. وقتی زمان ترک فرا رسید، مطمئن شوید که فرزندتان اوقات خوبی را سپری می کند و آنچه را که باید به آن توجه کند، برای او تکرار کنید.
بهش بگو خیلی زود برمیگردی
بهش بگو که داری میری بدون توجه ناپدید نشوید. زمان جدایی می تواند برای شما سخت باشد و بیشتر برای فرزندتان، اما این به او کمک می کند که این انتقال را بهتر درک کند و کمتر نگران شود.
یک روال در مورد نحوه ترک خود بسازید. هر روز همین کارها را بگویید و انجام دهید.
اگر برنامه هایتان تغییر کرد با شخصی که از فرزندتان مراقبت می کند تماس بگیرید.
کارهایی را که هنگام بازگشت انجام می دهید، برنامه ریزی کنید، به آن توجه ویژه ای داشته باشید.

 

 

از تیم تحریریه سایت babyzone.gr با همکاری آمالیا کاپوله،
روان درمانگر، مشاور سلامت روان
در خط پشتیبانی «مازی گیا تو پیدی» 115 25

(www.babyzone.gr)

اشتراک گذاری:

اشتراک در خبرنامه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به این مقالات نیز سر بزنید

مگا دیسپوزبلز
عماد زندیان
درباره مگا دیسپوزبلز اس ای

مگا دیسپوزبلز اس ای شرکت یونانی، Mega Disposables SA یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات بهداشت شخصی در اروپا است. Mega SA که 40 سال

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
طراحی سازگار با پوست

طراحی سازگار با پوست شما به عنوان یک مادر می دانید که پوست نوزاد چقدر حساس است… به همین دلیل است که برای مراقبت روزانه

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
قابلیت جذب اضافی

قابلیت جذب اضافی پوشک بچه یونانی Babylino Sensitive به گونه ای طراحی شده است که محافظت اثبات شده و مراقبت حساس از پوست را در

اسکرول به بالا