هفته نهم بارداری

10612694_1427734317518574_1361956363214908025_n

تقویم بارداری: هفته ی نهم
سایز بچه: 22 تا 30 میلی متر

با اینکه لگن شما کشیده شده است، در ظاهر بارداری شما هنوز مشخص نیست. ولی شما حس بارداری دارید… حالا که همه چیز سر جای خودش است، بچه ی شما آماده است تا به سرعت وزن بگیرد. اکثر اعضای اصلی بدن نمایان شده است، با اینکه تکامل این اعضا در ماه های بعدی ادامه خواهد داشت. قلب کوچکش به چهار حفره تقسیم شده و دریچه شروع به شکل گرفتن می کند. دم انتهایی ستون فقرات به طور کامل از بین می رود. اعضای خارجی تناسلی در جای خودشان هستند ولی هنوز قابل تشخیص نیست که صاحب پسر می شوید یا دختر. البته در هفته های آتی متوجه خواهید شد. چشم ها کاملا فرم گرفته است ولی پلکها محکم بسته شده است و زودتر از 27 هفتگی باز نخواهد شد. هنوز باید زمان بگذرد ولی ارزش صبر کردن دارد.
لاله گوش، دهان، بینی و سوراخ بینی کوچکش بیشتر قابل تشخیص است. جفت به اندازه ی کافی توسعه پیدا کرده تا بتواند فعالیت های حیاتی تولید هورمون ها را انجام دهد.
آیا می دانستید؟
زمان شنیدن ضربان قلب جنین رسیده؟ البته !! در ویزیت بعدی دکتر به کمک سونوگرافی و یک گوشی طبی می توانید تپش قلب که 145 بار بر دقیقه است را بشنوید. این ضربانِ خیلی تند قلب، برای جنین طبیعی است مانند تاختن یا چهار نعل رفتن اسب هاست. به هر حال می دانیم که این صدای اسب نیست… این بچه ی شماست که در راه است.
تغییر حالات تان به اوج می رسد و البته شما شاید متوجه نشوید ولی هر دقیقه حالت شما تغییر می کند و این به دلیل انتظار به دنیا آمدن و ترسی از حالت ناشناخته است که دارید. (البته اگر فرزند اولتان باشد.)
و اما قضیه مطرح نکردن مسئله بارداری به رئیس تان خودش موقیعت استرس آوری است. چه موقع بهتر است که به او بگویم؟
این تصمیم شامل فاکتورهای زیادی می شود و به خودتان بستگی دارد. فقط شما می دانید چه زمانی و چگونه!
مهم در گفتن یا نگفتن مسئله بارداری به رئیس تان بستگی به سختی بارداری تان دارد. به هر حال در هفته های آینده نمایان می شود.
تقریبا 36% خانم ها می گذارند 3 ماه اول بارداری شان تمام شود و خطرات احتمالی سقط جنین را پشت سر بگذرانند بعد بارداری شان را اعلام می کنند. البته این را باید در نظر بگیرید در 3 ماه اول بارداری سرگیجه، ویار، حالت تهوع و… را خواهید داشت. شاید شما بخواهید پنهان کنید ولی بچه با روش های شیرین خودش می گوید که شما باردار هستید. به این نحو شاید کارهای اضافی و سنگین از دوش شما به دستور رئیستان برداشته شود، طبق آمار 83% موارد این گونه است.
پیشنهاد
از امروز شروع کنید، هر روز سعی کنید به طور ذهنی با فرزندتان تان ارتباط برقرار کنید. 5 تا 10 دقیقه در روز وقت بگذراید و فقط به بچه تان فکر کنید. بهترین موقع قبل از خوابیدن و بعد از بیدار شدن می باشد.
به آرامی بنشینید و دستهای تان را با آرامش بر روی شکم تان بمالید. شمرده نفس بکشید و با فرزندتان رویاپردازی کنید حتی به کارهایی که قرار است بعدا با هم انجام دهید فکر کنید. حتما از امروز این کار را شروع کنید… ما به شما اطمینان می دهیم…
هفته ی بسیار خوبی داشته باشید… و افکارتان را مثبت کنید!

اشتراک گذاری:

اشتراک در خبرنامه

به این مقالات نیز سر بزنید

مگا دیسپوزبلز
عماد زندیان
درباره مگا دیسپوزبلز اس ای

مگا دیسپوزبلز اس ای شرکت یونانی، Mega Disposables SA یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات بهداشت شخصی در اروپا است. Mega SA که 40 سال

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
طراحی سازگار با پوست

طراحی سازگار با پوست شما به عنوان یک مادر می دانید که پوست نوزاد چقدر حساس است… به همین دلیل است که برای مراقبت روزانه

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
قابلیت جذب اضافی

قابلیت جذب اضافی پوشک بچه یونانی Babylino Sensitive به گونه ای طراحی شده است که محافظت اثبات شده و مراقبت حساس از پوست را در

اسکرول به بالا