هفته نهم بارداری

10612694_1427734317518574_1361956363214908025_n

تقویم بارداری: هفته ی نهم
سایز بچه: 22 تا 30 میلی متر

با اینکه لگن شما کشیده شده است، در ظاهر بارداری شما هنوز مشخص نیست. ولی شما حس بارداری دارید… حالا که همه چیز سر جای خودش است، بچه ی شما آماده است تا به سرعت وزن بگیرد. اکثر اعضای اصلی بدن نمایان شده است، با اینکه تکامل این اعضا در ماه های بعدی ادامه خواهد داشت. قلب کوچکش به چهار حفره تقسیم شده و دریچه شروع به شکل گرفتن می کند. دم انتهایی ستون فقرات به طور کامل از بین می رود. اعضای خارجی تناسلی در جای خودشان هستند ولی هنوز قابل تشخیص نیست که صاحب پسر می شوید یا دختر. البته در هفته های آتی متوجه خواهید شد. چشم ها کاملا فرم گرفته است ولی پلکها محکم بسته شده است و زودتر از 27 هفتگی باز نخواهد شد. هنوز باید زمان بگذرد ولی ارزش صبر کردن دارد.
لاله گوش، دهان، بینی و سوراخ بینی کوچکش بیشتر قابل تشخیص است. جفت به اندازه ی کافی توسعه پیدا کرده تا بتواند فعالیت های حیاتی تولید هورمون ها را انجام دهد.
آیا می دانستید؟
زمان شنیدن ضربان قلب جنین رسیده؟ البته !! در ویزیت بعدی دکتر به کمک سونوگرافی و یک گوشی طبی می توانید تپش قلب که 145 بار بر دقیقه است را بشنوید. این ضربانِ خیلی تند قلب، برای جنین طبیعی است مانند تاختن یا چهار نعل رفتن اسب هاست. به هر حال می دانیم که این صدای اسب نیست… این بچه ی شماست که در راه است.
تغییر حالات تان به اوج می رسد و البته شما شاید متوجه نشوید ولی هر دقیقه حالت شما تغییر می کند و این به دلیل انتظار به دنیا آمدن و ترسی از حالت ناشناخته است که دارید. (البته اگر فرزند اولتان باشد.)
و اما قضیه مطرح نکردن مسئله بارداری به رئیس تان خودش موقیعت استرس آوری است. چه موقع بهتر است که به او بگویم؟
این تصمیم شامل فاکتورهای زیادی می شود و به خودتان بستگی دارد. فقط شما می دانید چه زمانی و چگونه!
مهم در گفتن یا نگفتن مسئله بارداری به رئیس تان بستگی به سختی بارداری تان دارد. به هر حال در هفته های آینده نمایان می شود.
تقریبا 36% خانم ها می گذارند 3 ماه اول بارداری شان تمام شود و خطرات احتمالی سقط جنین را پشت سر بگذرانند بعد بارداری شان را اعلام می کنند. البته این را باید در نظر بگیرید در 3 ماه اول بارداری سرگیجه، ویار، حالت تهوع و… را خواهید داشت. شاید شما بخواهید پنهان کنید ولی بچه با روش های شیرین خودش می گوید که شما باردار هستید. به این نحو شاید کارهای اضافی و سنگین از دوش شما به دستور رئیستان برداشته شود، طبق آمار 83% موارد این گونه است.
پیشنهاد
از امروز شروع کنید، هر روز سعی کنید به طور ذهنی با فرزندتان تان ارتباط برقرار کنید. 5 تا 10 دقیقه در روز وقت بگذراید و فقط به بچه تان فکر کنید. بهترین موقع قبل از خوابیدن و بعد از بیدار شدن می باشد.
به آرامی بنشینید و دستهای تان را با آرامش بر روی شکم تان بمالید. شمرده نفس بکشید و با فرزندتان رویاپردازی کنید حتی به کارهایی که قرار است بعدا با هم انجام دهید فکر کنید. حتما از امروز این کار را شروع کنید… ما به شما اطمینان می دهیم…
هفته ی بسیار خوبی داشته باشید… و افکارتان را مثبت کنید!

به این مقالات نیز سر بزنید

بهترین غذاها برای وزن گیری نوزاد
تغذیه نوزاد
الهام احمدی
بهترین غذا‌ها برای وزن گیری نوزاد

ممکن است از خود بپرسید که آیا نوزاد شما به همان سرعتی که باید رشد می‌کند یا خیر؟  اگر نگران این هستید که وزن نوزادتان

اثرات مصرف قند زیاد بر سلامتی کودکان
تعذیه کودک
الهام احمدی
اثرات مصرف زیاد قند بر سلامتی کودکان

فقط چند چیز وجود دارد که چهره کودک را مانند یک خوراکی شیرین روشن می کند. اکثر کودکان با رویش دندان، دوز ساکارز و گلوکز

مشکلات خواب نوزادان
مراقبت از نوزاد
الهام احمدی
مشکلات خواب نوزادان و راه حل های آن

مشکلات خواب نوزادان و راه حل های آن  آیا با مشکلات خواب نوزاد دست و پنجه نرم می کنید؟ خواب نوزاد با خواب بزرگسالان متفاوت

Scroll to Top
اسکرول به بالا

تخفیف ویژه

با وارد کردن نام و شماره موبایل خود، از بیبی لینو تخفیف بگیرید!
کد تخفیف برای شما پیامک خواهد شد.
برای خرید به فروشگاه happybuy مراجعه فرمایید.