هفته سی و چهارم بارداری

هفته ی سی و چهارم (منبع سایت babylino.gr)
قد بچه:44 سانتی متر
وزن بچه:3/2 کیلوگرم

بله فقط 6 هفته ی دیگر باقی مانده است تا گریه ی بچه تان را برای اولین بار بشنوید و اورا در بغل بگیرید.بچه الآن تقریبا سرش رو به پایین است و خودش را برای آمدن به دنیا آماده کرده است.
البته این موقعیت فعلی او می باشد و ممکن است بچه موقعیت خود را تغییر دهد. همچنان غذا می خورد ولی مقدار بیشتری از قبل در مایع آمونیوتیک ادرار می کند. در این فاز کیسه ی آمونیوتیک کاملا پر است، و شما احساس سنگینی خواهید داشت.
در این زمان اگر مشکلی احساس نکردید، احتمال زایمان زودرس در شما کم است. ولی اگر شما باز نگران هستیدکه چنین اتفاقی برایتان بیافتد، اجازه دهیدکه به شما بگوییم، بچه ها بین 34 تا 37 هفتگی به دنیا می آیند.
آیا می دانستید؟
لکه های قرمز و پر خارشی که بر روی شکم و رانتان می بینید (که بی ضرر است.) “Prurigo of pregnonly” (پروریگوی حاملگی) نامیده می شود. مشکلات پوست در دوران بارداری عادیست. پروریگوی حاملگی یا خارش شدید در بارداری، که حدود سه صدم درصد از زنان (هر 1 نفر از 300نفر) آن را می گیرند. که ترکیبی از خارش شدید و حساسیت پوستی است. علائم آن تقریبا تا 3 ماه بعد از زایمان ادامه خواهدداشت.
برای معالجه اگر دکترتان موافقت کند از کرم های موضعی می توانید استفاده کنید. روزی که در انتظارش هستید، نزدیک است، پس بهتر است از دکتر خود درباره بیمارستانی که در آن طبابت می کند سوال کنید، تا بتوانید به آنجا بروید و شرایط بیمارستان را از هر نظر بررسی نمایید.

همچنین راجع به نحوه ی به دنیا آمدن بچه هم فکر کنید، البته بدانید که این تصمیم گیری در روزهای آخر ممکن است تغییر کند. با دکتر خود راجع به آن مشورت کنید و فواید و ضررهای روش های مختلف زایمان را سوال کنید. بدانید که، تصمیم آن فقط با خود شماست .
زایمان طبیعی یک روش بسیار دردناک و شدید است مگر اینه از طریق اپیدورال اقدام کنید. ولی بدن شما بعد از آن به سرعت بهبود پیدا می کند (بدن ما این گونه آفریده شده است) همچنین از لحاظ مالی، اقتصادی تر است. سزارین یک روش کاملا بدون درد است که در اتاق عمل صورت می گیرد ولی دوره ی بهبود آن طولانی تراست و ممکن است چند روزی در بیمارستان باشید، همچنین هزینه ی آن خیلی بالاتر است.

پیشنهاد برای اینکه توجه کاملتان به بچه باشد، کارهای خانه را برای مدتی انجام ندهید. این گونه می توانید زمان بیشتری در منزل بمانید.
یک ایده! یک سری از غذاها را آماده کنید و آنها را فریز کنید تا بعدا بتوانید به راحتی از آن مصرف کنید.

هفته ای عالی داشته باشید…

اشتراک گذاری:

اشتراک در خبرنامه

به این مقالات نیز سر بزنید

مگا دیسپوزبلز
عماد زندیان
درباره مگا دیسپوزبلز اس ای

مگا دیسپوزبلز اس ای شرکت یونانی، Mega Disposables SA یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات بهداشت شخصی در اروپا است. Mega SA که 40 سال

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
طراحی سازگار با پوست

طراحی سازگار با پوست شما به عنوان یک مادر می دانید که پوست نوزاد چقدر حساس است… به همین دلیل است که برای مراقبت روزانه

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
قابلیت جذب اضافی

قابلیت جذب اضافی پوشک بچه یونانی Babylino Sensitive به گونه ای طراحی شده است که محافظت اثبات شده و مراقبت حساس از پوست را در

اسکرول به بالا