هفته سی و ششم بارداری

هفته ی سی و ششم (منبع: سایت babylino.gr)
وزن بچه: 2.750 کیلوگرم
سایز بچه: 46 سانتی متر

از هفته ی 36 به بعد شما وارد ماه زایمان خود می شوید. از الان به بعد هر لحظه ممکن است درد زایمان به سراغتان بیاید. پس خودتان را برای زیباترین ماجرای زندگیتان آماده کنید. بچه شما کاملا آماده است که شما را به زودی ملاقات کند. بچه الان در موقعیت مناسب خود قرار گرفته، پس بهتر است چمدان بارداریتان را در دسترس بگذارید.

آیا می دانستید؟
تنگی نفسی که احساس می کنید، به دلیل بارداریتان است؟ بله، اگر برای اولین بار باردار شده اید متوجه تنگی نفس از 36 هفتگی شده اید و این منطقی است چون بچه به دیافراگم تنفسی فشار وارد می کند. این حالت تا زایمان طول می کشد. زنان در بارداری های بعدی خود را دیرتر متوجه می شوند حتی گاهی فقط زمان زایمان طول می کند. زمان در ارداری های بعدی خود این حالت را دیر تر متوجه می شوند حتی گاهی فقط زمان زایمان حس می شود. بچه به سمت پایین لگن می آید و در قسمت نرم رحم در موقعیت “برعکس” قرار می گیرد.
به این نوع حرکت “مدل سر جنین Foetal head modeling” گفته می شود و هنگامی که این حرکت صورت می گیرد شما حس خوبی خواهید کرد و می توانید دوباره راحت نفس بکشید. با قرار گفتن سر بچه به سمت پایین البته که سنگینی از بالاتنه به پایین تنه شما منتقل می شود. و حالا در قسمت واژنی حس فشار را خواهید داشت. بعضی از خانم ها می گویند، گویی یک توپ بولینگ را بین پاهایشان حمل می کنند.
انقباضات یا Braxton Hicks که هفته پیش راجع به آنها صحبت کردیم، در این هفته بیشتر خواهد شد. بارداری در این هفته بیشتر از قبل حس می شود، پس دکتر خود را از حالات و انقباضات واژنی که تجربه می کنید مطلع سازید. از این به بعد باید حواستان را به طول زمان این اقباضات و شدت شان جمع کنید زیرا ممکن است نشانه ی زایمان باشد.
در این هفته های آخر بهترین کار این است که مراقب حرکات خود باشید، هر چند که بارداری شما خیلی طبیعی جلو می رود ولی نباید در این موقعیت به سفر بروید، معمولا آژانس های هواپیمایی 30 روز قبل از زایمان اجازه سفر نمی دهند. بهتر است زیاد از خانه دور نشوید. اخم نکنید! فرصت سفر دوباره برایتان پیش خواهد آمد. الان باید سعی کنید در جاهایی که آشنا هستید باشید، و خودتان را برای رفتن به بیمارستان آماده کنید. وقتی می گوییم آماده باشید، یعنی چمدان به دست (که از قبل این چمدان را بسته اید) آماده برای رفتن به بیمارستان باشید. بچه ممکن است روز، شب، امروز، فردا، پس فردا … به دنیا آید، پس ریسک نکنید.

پیشنهاد:
الان زمان خوبی است که همسرتان کمکتان کند! در کامپیوتر لیستی از وسایل و چیزهایی که موقع زایمان احتیاج دارید درست کنید. مدارک شناسایی، شماره بیمه، شماره تلفن های ضروری دکتر و خویشاوندان را آماده کنید و در آخر راجع به مسائل مهم مثل آزمایش هایی که تا کنون داده اید یا مشکلات جدی که در این دوره برایتان پیش آمده است و لیست دارو هایی که از آن استفاده کردید و هرگونه حساسیتی که برایتان پیش آمده و دارید، تهیه کنید.
هفته ی خوبی داشته باشید!

به این مقالات نیز سر بزنید

بهترین غذاها برای وزن گیری نوزاد
تغذیه نوزاد
الهام احمدی
بهترین غذا‌ها برای وزن گیری نوزاد

ممکن است از خود بپرسید که آیا نوزاد شما به همان سرعتی که باید رشد می‌کند یا خیر؟  اگر نگران این هستید که وزن نوزادتان

اثرات مصرف قند زیاد بر سلامتی کودکان
تعذیه کودک
الهام احمدی
اثرات مصرف زیاد قند بر سلامتی کودکان

فقط چند چیز وجود دارد که چهره کودک را مانند یک خوراکی شیرین روشن می کند. اکثر کودکان با رویش دندان، دوز ساکارز و گلوکز

مشکلات خواب نوزادان
مراقبت از نوزاد
الهام احمدی
مشکلات خواب نوزادان و راه حل های آن

مشکلات خواب نوزادان و راه حل های آن  آیا با مشکلات خواب نوزاد دست و پنجه نرم می کنید؟ خواب نوزاد با خواب بزرگسالان متفاوت

Scroll to Top
اسکرول به بالا

تخفیف ویژه

با وارد کردن نام و شماره موبایل خود، از بیبی لینو تخفیف بگیرید!
کد تخفیف برای شما پیامک خواهد شد.
برای خرید به فروشگاه happybuy مراجعه فرمایید.