هفته دوازدهم بارداری

هفته دوازدهم بارداری (منبع: سایت babylino.gr)
سایز بچه: 61 میلیمتر
وزن بچه: 8 تا 14 گرم
هدیه 12 هفته گی تان در دستتان است!… یا بهتر است بگوییم در رحم شماست. جالب ترین پیشرفت های این هفته، واکنش های جنین می باشد. انگشت دست و پای جنین به زودی باز و بسته می شود، ماهیچه چشم هایش قوی تر شده و دهانش حرکات مکیدن را انجام می دهد. اگر شما به آهستگی با نوک انگشتان به شکمتان بزنید، جنین نیز حرکت می کند ولی شما قادر به حس آن نیستید. در این زمان سلول های عصبی به سرعت تقسیم می شوند. صورتش شبیه آدمی زاد شده است. چشم هایش از بغل به سمت وسط حرکت کرده و گوش هایش سر جای خود قرار گرفته است. حرکات بچه روز به روز قوی تر می شود و اعضای تناسلی خارجی اش فرم گرفته است.

آیا می دانستید؟
حساسیت لثه ها و خونریزی آن ها در دوران بارداری بیشتر شده است؟ پس در مراقبت از آن ها نباید غفلت کنید! حتما به دکتر خود بارداریتان را اطلاع دهید تا از موادی که به بچه آسیب می رساند، استفاده نکند. اگر لثه ها نیاز به درمان داشته باشد، آن را به تعویق بیاندازید ولی اگر عفونت کرده باشد، درمان را انجام دهید چون برای هر دوی شما ضرر دارد. پس در کل مراقب دندان هایتان باشید و از نخ دندان روزانه استفاده کنید. همچنین از مسکن بدون تجویز پزشک استفاده نکنید.
رحم به اندازه کافی بزرگ شده است. سوزش معده گاهی به وجود می آید (اما از قبل کمتر شده است.) چون رحم به شکم فشار می آورد. ناراحتی های پیش رو می تواند زیاد و متوسط باشد. سردرد و میگرن به این ناراحتی ها اضافه شده است. علاوه بر سینه، شکم، دست، پا و رگ هایتان از قبل نیز مشخص تر شده است. این امر به دلیل جریان خون پرفشار در رگهای شما است. اگر مادرتان مشکل عروقی دارند حتما راجع به این موضوع با دکتر خود صحبت کنید.
شما در شرف دانستن جنسیت بچه تان هستید، چند روز دیگر شما با همسرتان شروع به آماده کردن اتاق بچه به رنگ آبی یا صورتی خواهید بود! آیا فکر می کنید دو قلو است؟

پیشنهاد:
الان موقع جمع آوری بودجه ای برای فرزندتان است. شما با همسرتان این فرصت را دارید که هزینه ها را محاسبه کنید.
به صورت تقریبی هزینه لباس ها، پوشک ها، غذا( همه نوع آن)، اسباب بازی، محصولات بهداشتی و شوینده و مبلمان و تخت کودک را محاسبه کنید. همچنین هزینه ویزیت های دکتر را نیز از قلم نیندازید.
بله، با آمدن بچه هزینه ها تغییر خواهد کرد (بالاتر خواهد رفت.) ولی الان زمان مناسبی برای جمع کردن پول برای آینده است!
هفته خوبی داشته باشید! … حساب و کتاب کردن خوش بگذرد!

اشتراک گذاری:

اشتراک در خبرنامه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به این مقالات نیز سر بزنید

آرین سامان کالا

شرکت آرین سامان کالا تاسیس 1386 از سال 1392 نمایندگی انحصاری شرکت معتبر مگا دیسپوزبلز یونان تولید کننده محصولات سلولزی بهداشتی را بر عهده دارد.

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
درباره مگا دیسپوزبلز اس ای

مگا دیسپوزبلز اس ای شرکت یونانی، Mega Disposables SA یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات بهداشت شخصی در اروپا است. Mega SA که 40 سال

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
طراحی سازگار با پوست

طراحی سازگار با پوست شما به عنوان یک مادر می دانید که پوست نوزاد چقدر حساس است… به همین دلیل است که برای مراقبت روزانه

اسکرول به بالا