هفته بیست و ششم بارداری

هفته بیست و ششم بارداری (منبع: سایت babylino.gr)
سایز بچه: 32 سانتی متر
وزن بچه: 910 گرم

تقریبا به یک کیلو رسیده است و به عنوان هدیه ما به شما 3 خبر خوب در این هفته خواهیم داشت: بچه برای اولین بار بعد از هفته ها چشمانش را باز می کند و با الگوی برنامه ریزی خودش می خوابد و اولین خاطرات را در ذهن خود حک می کند. شبکه های عصبی در گوش رشد کرده و حساسیت آن ها از قبل بیشتر شده است. الان دیگر صدای صحبت شما را می شنود.
همچنین، اگر پسر است، بیضه هایش در حال قرار گرفتن در کیسه ی بیضه است، این پروسه حدود 2 تا 3 روز صورت می گیرد.

آیا می دانستید؟
حافظه تان در حین بارداری یاری تان نمی کند؟ اگر یاد آوردن یک سری مسائل از قبل سخت تر شده است، نترسید. بعد از زایمان حافظه ی شما به حالت طبیعی بر می گردد یعنی دقیقا به سطح قبل از بارداری. کارهایی که می خواهید انجام دهید بر روی یک کاغذ بنویسید. این گونه، تمام کارهایتان را انجام خواهید داد.
اگر حس خستگی، یا مشکل در خوابیدن و خوردن، غش کردن، تپش قلب دارید حتما از یک نوع آنمی رنج می برید. با دکتر خود صحبت کنید تا در صورت لزوم، درمان را برای شما انجام دهد.
اخیرا درد در ناحیه کمر و پشت بیشتر شده و ناراحتی هایی ایجاد کرده است. رشد رحم، ضعف در ماهیچه های شکم و فشرده شدن اعصاب رباط های اطراف شکم، باعث شده از مفاصل کار بیشتر کشیده شود. پیشنهاد قابل توصیه ی دکتر، تمرینات ورزشی ملایم می باشد. از حرکات یکدفعه ای و سریع در بلند کردن اجسام خودداری کنید، این حرکات به پشت و کمر شما آسیب می رسانند. مناسب نشستن، می تواند به این امر کمک کند.
جلوی تلویزیون و یا کامپیوتر یکدفعه نپرید و یا چها زانو ننشینید. اگر برای مدت طولانی قرار است جایی بنشینید، به مدت کوتاهی بین آن استراحت کنید، پس، از ایستادن های طولانی اجتناب کنید. پیاده روی مناسب است ولی از پیاده روی های طولانی در حین بارداری خوداری کنید. پیاده روی های سبک با همسرتان می تواند به گردش خون در بدنتان کمک کند. شنا کردن نیز ایده ی مناسبی است (البته در آب تمیز) در برخی از استخر های خاص حتما کلاس های مخصوصی برای این دوران وجود دارد.
به هنگام خوابیدن، سعی کنید به سمت چپ بدنتان دراز بکشید. زانوهایتان را خم کنید و زیر پایتان یک بالش قرار دهید، این گونه کمک می کند تا به شکم شما زیاد فشار نیاید.
بعد از یک روز سخت، پای خود را درون یک تشت آب گرم (نه خیلی داغ، دمایی که راحت هستید.) قرار دهید. درون آب می توانید چند قطره روغن معطر بریزید. همچنین حمام آب گرم قبل از خواب شب می تواند باعث آرامش و ریلکس شدن ماهیچه های پشت و کل بدن شود.

پیشنهاد
آیا ورم دستهایتان باعث شده انگشتر مورد علاقه تان را کنار بگذارید؟
یک راه حل داریم! انگشترهایی که مورد علاقه تان هستند تا دست کنید را ترکیب کنید و یک جواهر جدید درست کنید منظور مان چیست؟
یک انگشتر را تبدیل به یک گردنبند شیک، یا یک دستبند کنید، با یک بند چرمی می توانید خلاقیتهای زیادی را ایجاد کنید و به ایده هایی خواهید رسید. از زندگی لذت ببرید و اوقات خوبی در خانه تنهایی و یا با دوستانتان سپری کنید.
هفته خوبی داشته باشید!

اشتراک گذاری:

اشتراک در خبرنامه

به این مقالات نیز سر بزنید

مگا دیسپوزبلز
عماد زندیان
درباره مگا دیسپوزبلز اس ای

مگا دیسپوزبلز اس ای شرکت یونانی، Mega Disposables SA یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات بهداشت شخصی در اروپا است. Mega SA که 40 سال

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
طراحی سازگار با پوست

طراحی سازگار با پوست شما به عنوان یک مادر می دانید که پوست نوزاد چقدر حساس است… به همین دلیل است که برای مراقبت روزانه

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
قابلیت جذب اضافی

قابلیت جذب اضافی پوشک بچه یونانی Babylino Sensitive به گونه ای طراحی شده است که محافظت اثبات شده و مراقبت حساس از پوست را در

اسکرول به بالا