هفته بیست و سوم بارداری

هفته بیست و سوم بارداری

سایز بچه: 24 تا 29 سانتی متر
وزن بچه: 455 گرم

آهنگ بگذارید و برقصید چون بچه تان متوجه رقصیدن شما می شود. شما می توانید حرکت هایش را نیز احساس کنید. رگ های خونی در شش ها در حال آماده شدن برای نفس کشیدن هستند و از الان صداهایی چون پارس سگ و صدای جارو برقی را می شنود این گونه با این صداها آشنا می شود تا بعد از وضع حمل دچار مشکل نشود.

آیا می دانستید؟
در این دوره می توانید تصمیم بگیرید که، سلول های بنیادی جنین را برای آینده فریز کنید؟ در بند خونی ناف این سلول های بنیادی وجود دارند و منبع قوی از این سلول های بنیادی می باشند، که شامل اجزای خونی و سیستم ایمنی بدن هستند. این سلول ها بعد از وضع حمل قابل جمع آوری می باشند، آنها را در بانک سلول ها فریز می کنند تا در آینده اگر بچه دچار بیماریهای مختلفی مثل سرطان خون و کم خونی هایی نادر شود، از آن استفاده کنند.
طی انجام آزمایش هایی که اخیرا بر روی حیوانات صورت گرفته است، امیدواری هایی به وجود آمده که بند خونی ناف در آینده می تواند دیابت، آسیب های نخاعی، نارسایی قلبی و بیماری های عصبی جدی را درمان کند. البته احتمال استفاده کردن بند ناف خونی برای خواهران و برادران و اعضای خانواده نیز وجود دارد مگر اینکه یک سری از بافت ها بر اساس تصادف با هم انطباق نداشته باشد.
این دستاورد پزشکی بسیار مثبت و امیدوارانه است. البته دانشمندان هنوز در حال تحقیق می باشند. انجام این پروسه بسیار گران می باشد، ولی اکثر خانواده ها بر این باور هستند که ارزش این هزینه را دارد. به هر حال با دکتر و افرادی که چنین کاری را کرده اند، مشورت کنید و سپس تصمیم بگیرید.
حتما متوجه ورم پاهایتان در اخر روز و یا روزهای تابستانی شده اید. آب زیر پوستتان زیاد شده است، مطمئنا بعد از وضع حمل راحت خواهید شد. همچنین تکرر ادرار و عرق کردنتان از قبل بیشتر شده است سعی کنید ورزش های سبک انجام دهید و آخر روز پاهایتان را ماساژ دهید تا گردش خون به وجود آید و استفاده از کفش راحت را فراموش نکنید.
این ورم ها نباید شما را از نوشیدن مایعات باز دارد. در این دوران باید بدن شما همیشه هیدراته باشد. البته اگر این ورم ها از حد نرمال خارج شود، خطرناک است و حتما باید به دکتر خود مراجعه کنید تا دچار ” فشار دوران حامگی – “eclampsia نشوید.

پیشنهاد:
همان طور که به زمان آوردن بچه نزدیک می شوید، منطقی است که به اتفاقات آینده فکر کنید. منظور از اتفاقات آینده یعنی مثلا چگونه در خانه مراقب بچه باشید؟ تنهایی یا به همراه همسرتان؟ آیا والدینتان کمک می کند؟ یا حتی پرستار؟ گزینه های زیادی دارید، ولی هر کدام منافع و معایبی دارد. می توانید راجع به آن در اینترنت بخوانید و یا از مادرهایی که شرایط شما را دارند سوال کنید. ولی از الان خود را آماده کنید.
هفته خوبی داشته باشید!

اشتراک گذاری:

اشتراک در خبرنامه

به این مقالات نیز سر بزنید

مگا دیسپوزبلز
عماد زندیان
درباره مگا دیسپوزبلز اس ای

مگا دیسپوزبلز اس ای شرکت یونانی، Mega Disposables SA یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات بهداشت شخصی در اروپا است. Mega SA که 40 سال

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
طراحی سازگار با پوست

طراحی سازگار با پوست شما به عنوان یک مادر می دانید که پوست نوزاد چقدر حساس است… به همین دلیل است که برای مراقبت روزانه

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
قابلیت جذب اضافی

قابلیت جذب اضافی پوشک بچه یونانی Babylino Sensitive به گونه ای طراحی شده است که محافظت اثبات شده و مراقبت حساس از پوست را در

اسکرول به بالا