هفته بیست و سوم بارداری

هفته بیست و سوم بارداری

سایز بچه: 24 تا 29 سانتی متر
وزن بچه: 455 گرم

آهنگ بگذارید و برقصید چون بچه تان متوجه رقصیدن شما می شود. شما می توانید حرکت هایش را نیز احساس کنید. رگ های خونی در شش ها در حال آماده شدن برای نفس کشیدن هستند و از الان صداهایی چون پارس سگ و صدای جارو برقی را می شنود این گونه با این صداها آشنا می شود تا بعد از وضع حمل دچار مشکل نشود.

آیا می دانستید؟
در این دوره می توانید تصمیم بگیرید که، سلول های بنیادی جنین را برای آینده فریز کنید؟ در بند خونی ناف این سلول های بنیادی وجود دارند و منبع قوی از این سلول های بنیادی می باشند، که شامل اجزای خونی و سیستم ایمنی بدن هستند. این سلول ها بعد از وضع حمل قابل جمع آوری می باشند، آنها را در بانک سلول ها فریز می کنند تا در آینده اگر بچه دچار بیماریهای مختلفی مثل سرطان خون و کم خونی هایی نادر شود، از آن استفاده کنند.
طی انجام آزمایش هایی که اخیرا بر روی حیوانات صورت گرفته است، امیدواری هایی به وجود آمده که بند خونی ناف در آینده می تواند دیابت، آسیب های نخاعی، نارسایی قلبی و بیماری های عصبی جدی را درمان کند. البته احتمال استفاده کردن بند ناف خونی برای خواهران و برادران و اعضای خانواده نیز وجود دارد مگر اینکه یک سری از بافت ها بر اساس تصادف با هم انطباق نداشته باشد.
این دستاورد پزشکی بسیار مثبت و امیدوارانه است. البته دانشمندان هنوز در حال تحقیق می باشند. انجام این پروسه بسیار گران می باشد، ولی اکثر خانواده ها بر این باور هستند که ارزش این هزینه را دارد. به هر حال با دکتر و افرادی که چنین کاری را کرده اند، مشورت کنید و سپس تصمیم بگیرید.
حتما متوجه ورم پاهایتان در اخر روز و یا روزهای تابستانی شده اید. آب زیر پوستتان زیاد شده است، مطمئنا بعد از وضع حمل راحت خواهید شد. همچنین تکرر ادرار و عرق کردنتان از قبل بیشتر شده است سعی کنید ورزش های سبک انجام دهید و آخر روز پاهایتان را ماساژ دهید تا گردش خون به وجود آید و استفاده از کفش راحت را فراموش نکنید.
این ورم ها نباید شما را از نوشیدن مایعات باز دارد. در این دوران باید بدن شما همیشه هیدراته باشد. البته اگر این ورم ها از حد نرمال خارج شود، خطرناک است و حتما باید به دکتر خود مراجعه کنید تا دچار ” فشار دوران حامگی – “eclampsia نشوید.

پیشنهاد:
همان طور که به زمان آوردن بچه نزدیک می شوید، منطقی است که به اتفاقات آینده فکر کنید. منظور از اتفاقات آینده یعنی مثلا چگونه در خانه مراقب بچه باشید؟ تنهایی یا به همراه همسرتان؟ آیا والدینتان کمک می کند؟ یا حتی پرستار؟ گزینه های زیادی دارید، ولی هر کدام منافع و معایبی دارد. می توانید راجع به آن در اینترنت بخوانید و یا از مادرهایی که شرایط شما را دارند سوال کنید. ولی از الان خود را آماده کنید.
هفته خوبی داشته باشید!

به این مقالات نیز سر بزنید

بهترین غذاها برای وزن گیری نوزاد
تغذیه نوزاد
الهام احمدی
بهترین غذا‌ها برای وزن گیری نوزاد

ممکن است از خود بپرسید که آیا نوزاد شما به همان سرعتی که باید رشد می‌کند یا خیر؟  اگر نگران این هستید که وزن نوزادتان

اثرات مصرف قند زیاد بر سلامتی کودکان
تعذیه کودک
الهام احمدی
اثرات مصرف زیاد قند بر سلامتی کودکان

فقط چند چیز وجود دارد که چهره کودک را مانند یک خوراکی شیرین روشن می کند. اکثر کودکان با رویش دندان، دوز ساکارز و گلوکز

مشکلات خواب نوزادان
مراقبت از نوزاد
الهام احمدی
مشکلات خواب نوزادان و راه حل های آن

مشکلات خواب نوزادان و راه حل های آن  آیا با مشکلات خواب نوزاد دست و پنجه نرم می کنید؟ خواب نوزاد با خواب بزرگسالان متفاوت

Scroll to Top
اسکرول به بالا

تخفیف ویژه

با وارد کردن نام و شماره موبایل خود، از بیبی لینو تخفیف بگیرید!
کد تخفیف برای شما پیامک خواهد شد.
برای خرید به فروشگاه happybuy مراجعه فرمایید.