هفته بیستم بارداری

هفته بیستم بارداری
سایز بچه: 14 تا 17 سانتی متر
وزن بچه: 260 گرم
تبریک می گوییم، شما با موفقیت به مرحله ی میانی بارداری رسیده اید. بالای رحمتان تقریبا تا سطح نافتان آمده است و تا الان تقریبا 6 پوند وزن اضافه کرده اید.
در 20 هفته اول به دلیل حلقه زدن پاهای جنین به دور بدنش، نمی توان قدش را اندازه گرفت. اندازه گیری طول جنین بعد از 20 هفتگی خیلی دقیق تر است (از سر تا نوک انگشتان پا). الان خیلی راحت ترمی تواند غذا را ببلعد. این یک تمرین خوب برای قوی کردن سیستم گوارشش است. همچنین یک ماده ی چسبناک سیاه رنگ در روده ی جنین وجود خواهد داشت و شما در اولین تعویض پوشک، آن را خواهید دید. برخی از نوزادان آن را در رحم مادر و یا به هنگام دنیا آمدن دفع می کنند.
آیا می دانستید؟
شاید وقت خوش آمدگویی به خروپوف در زندگی تان است؟ (البته اگر قبل از بارداریتان نداشتید.) بله، قسمتی از آن به خاطر افزایش سطح استروژن در بدن شماست. همچنین مخاط درون بینی و دهان بییشتر شده است. بهتر است به هنگام خوابیدن، از بغل خوابیده و زیر سر خود را بلند بگذارید. همچنین از خوردن غذاهای سنگین و تند در هنگام شب پرهیز کنید تا دچار سوزش معده و ناراحتی به هنگام خوابیدن نشوید.
بالش های طبی در این موقعیت بهترین دوست شما خواهد شد. از آنها برای پشت گردن و کمرتان و یا حتی زیر پاهایتان استفاده کنید، تمرین های سبک با پاهایتان را در تخت فراموش نکنید.
پاشنه پایتان را به سمت بالا بکشید و آن را برای مدتی بالا نگه دارید سپس مچ پایتان را شل کنید. تکرارش برای چند روز باعث تقویت ماهیچه های پایتان می شود و همچنین در این موقعیت که وزنتان رو به افزایش است برای بدنتان مفید است.
به هنگام خواب، دچار گر گرفتگی می شوید؟ با عرق، شب از خواب بیدار می شوید؟
بله، این عادی است و به دلیل تغییرات متابولیسم و هورمونی می باشد. چه کار می توانید بکنید؟ دمای اتاق خواب را پایین نگه دارید و به هنگام خواب، لباس نخی راحت بپوشید. از پوشیدن لباس اضافی خودداری کنید.
از 20 هفتگی تا 22 هفتگی دومین سونوگرافی از جنین می شود. این سونوگرافی سلامت اندام جنین را مورد آزمایش قرار می دهد و به سونوگرافی بزرگ معروف است.
در این سونوگرافی سایز جمجمه، استخوان ران، حفره های قلب ، بزرگترین قلب، آناتومی مغز، وجود مثانه، معده و کلیه، حرکات تنفسی، عدم پنج انگشتی شدن دست ها و پاها، ساعد و دست و پا را مورد آزمایش قرار می دهند. بهتر است قبل از انجام این تست مادر ذهنش را مورد هر گونه علائم غیر عادی آماده کرده باشد.

پیشنهاد
شروع به ایجاد تغییر در خانه کنید و آن را برای آمدن بچه آماده کنید! با همسر خود راجع به تغییرات کوچک و بزرگ در مورد خانه، خرید و … مشورت کنید.
هفته خوبی داشته باشید!

اشتراک گذاری:

اشتراک در خبرنامه

به این مقالات نیز سر بزنید

مگا دیسپوزبلز
عماد زندیان
درباره مگا دیسپوزبلز اس ای

مگا دیسپوزبلز اس ای شرکت یونانی، Mega Disposables SA یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات بهداشت شخصی در اروپا است. Mega SA که 40 سال

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
طراحی سازگار با پوست

طراحی سازگار با پوست شما به عنوان یک مادر می دانید که پوست نوزاد چقدر حساس است… به همین دلیل است که برای مراقبت روزانه

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
قابلیت جذب اضافی

قابلیت جذب اضافی پوشک بچه یونانی Babylino Sensitive به گونه ای طراحی شده است که محافظت اثبات شده و مراقبت حساس از پوست را در

اسکرول به بالا