هفته بیستم بارداری

هفته بیستم بارداری
سایز بچه: 14 تا 17 سانتی متر
وزن بچه: 260 گرم
تبریک می گوییم، شما با موفقیت به مرحله ی میانی بارداری رسیده اید. بالای رحمتان تقریبا تا سطح نافتان آمده است و تا الان تقریبا 6 پوند وزن اضافه کرده اید.
در 20 هفته اول به دلیل حلقه زدن پاهای جنین به دور بدنش، نمی توان قدش را اندازه گرفت. اندازه گیری طول جنین بعد از 20 هفتگی خیلی دقیق تر است (از سر تا نوک انگشتان پا). الان خیلی راحت ترمی تواند غذا را ببلعد. این یک تمرین خوب برای قوی کردن سیستم گوارشش است. همچنین یک ماده ی چسبناک سیاه رنگ در روده ی جنین وجود خواهد داشت و شما در اولین تعویض پوشک، آن را خواهید دید. برخی از نوزادان آن را در رحم مادر و یا به هنگام دنیا آمدن دفع می کنند.
آیا می دانستید؟
شاید وقت خوش آمدگویی به خروپوف در زندگی تان است؟ (البته اگر قبل از بارداریتان نداشتید.) بله، قسمتی از آن به خاطر افزایش سطح استروژن در بدن شماست. همچنین مخاط درون بینی و دهان بییشتر شده است. بهتر است به هنگام خوابیدن، از بغل خوابیده و زیر سر خود را بلند بگذارید. همچنین از خوردن غذاهای سنگین و تند در هنگام شب پرهیز کنید تا دچار سوزش معده و ناراحتی به هنگام خوابیدن نشوید.
بالش های طبی در این موقعیت بهترین دوست شما خواهد شد. از آنها برای پشت گردن و کمرتان و یا حتی زیر پاهایتان استفاده کنید، تمرین های سبک با پاهایتان را در تخت فراموش نکنید.
پاشنه پایتان را به سمت بالا بکشید و آن را برای مدتی بالا نگه دارید سپس مچ پایتان را شل کنید. تکرارش برای چند روز باعث تقویت ماهیچه های پایتان می شود و همچنین در این موقعیت که وزنتان رو به افزایش است برای بدنتان مفید است.
به هنگام خواب، دچار گر گرفتگی می شوید؟ با عرق، شب از خواب بیدار می شوید؟
بله، این عادی است و به دلیل تغییرات متابولیسم و هورمونی می باشد. چه کار می توانید بکنید؟ دمای اتاق خواب را پایین نگه دارید و به هنگام خواب، لباس نخی راحت بپوشید. از پوشیدن لباس اضافی خودداری کنید.
از 20 هفتگی تا 22 هفتگی دومین سونوگرافی از جنین می شود. این سونوگرافی سلامت اندام جنین را مورد آزمایش قرار می دهد و به سونوگرافی بزرگ معروف است.
در این سونوگرافی سایز جمجمه، استخوان ران، حفره های قلب ، بزرگترین قلب، آناتومی مغز، وجود مثانه، معده و کلیه، حرکات تنفسی، عدم پنج انگشتی شدن دست ها و پاها، ساعد و دست و پا را مورد آزمایش قرار می دهند. بهتر است قبل از انجام این تست مادر ذهنش را مورد هر گونه علائم غیر عادی آماده کرده باشد.

پیشنهاد
شروع به ایجاد تغییر در خانه کنید و آن را برای آمدن بچه آماده کنید! با همسر خود راجع به تغییرات کوچک و بزرگ در مورد خانه، خرید و … مشورت کنید.
هفته خوبی داشته باشید!

به این مقالات نیز سر بزنید

بهترین غذاها برای وزن گیری نوزاد
تغذیه نوزاد
الهام احمدی
بهترین غذا‌ها برای وزن گیری نوزاد

ممکن است از خود بپرسید که آیا نوزاد شما به همان سرعتی که باید رشد می‌کند یا خیر؟  اگر نگران این هستید که وزن نوزادتان

اثرات مصرف قند زیاد بر سلامتی کودکان
تعذیه کودک
الهام احمدی
اثرات مصرف زیاد قند بر سلامتی کودکان

فقط چند چیز وجود دارد که چهره کودک را مانند یک خوراکی شیرین روشن می کند. اکثر کودکان با رویش دندان، دوز ساکارز و گلوکز

مشکلات خواب نوزادان
مراقبت از نوزاد
الهام احمدی
مشکلات خواب نوزادان و راه حل های آن

مشکلات خواب نوزادان و راه حل های آن  آیا با مشکلات خواب نوزاد دست و پنجه نرم می کنید؟ خواب نوزاد با خواب بزرگسالان متفاوت

Scroll to Top
اسکرول به بالا

تخفیف ویژه

با وارد کردن نام و شماره موبایل خود، از بیبی لینو تخفیف بگیرید!
کد تخفیف برای شما پیامک خواهد شد.
برای خرید به فروشگاه happybuy مراجعه فرمایید.