قولنج (کولیک)

قولنج

نوزادان معمولاً بین هفته دوم تا چهارم زندگی دچار کولیک می شوند. هنگامی که این اتفاق می افتد، آنها گریه می کنند، پاهای خود را دراز می کنند یا حلقه می کنند و گازها را خارج می کنند. آنها ممکن است به طور منظم گریه کنند که در اوایل بعدازظهر بدتر می شود.

معمولا کولیک صرفاً به دلیل حساسیت فیزیکی غیرمعمول به یک محرک است. همانطور که کودک شما رشد می کند، این حساسیت کاهش می یابد و به طور کلی در حدود ماه سوم ناپدید می شود.

اغلب، قولنج ممکن است به دلیل فتق یا برخی بیماری های دیگر باشد.

اگر به کودک خود شیر می دهید، ممکن است به دلیل حساسیت بیش از حد به برخی از مواد غذایی مایع یا جامد باشد که می خورید. بنابراین مشکل قولنج برطرف خواهد شد. با این حال، شما نباید فقط منتظر بمانید تا از بین برود. چیزهایی هست که شاید ارزش تلاش کردن را داشته باشد…

اگر در دوران شیردهی هستید، باید بدانید که غذاهایی مانند کلم، کافئین، ادویه جات ترشی جات و به خصوص لبنیات باعث ناراحتی معده در نوزادان می شود. اگر به کودک خود شیر خشک می‌دهید، طبق دستور پزشک اطفال، شیری را امتحان کنید که بر پایه شیر گاو نیست یا لاکتوز کمی دارد. اگر کولیک ها به دلیل حساسیت غذایی باشد، باید یک تا دو روز پس از تعویض شیر خشک فروکش کند.
کودک خود را روی بغل خود بگیرید یا آن را در یک بند قرار دهید و در خانه قدم بزنید. حرکت و تماس فیزیکی باعث می شود که احساس بهتری داشته باشید.
کودک خود را به صورت رو به پایین روی زانوهای خود بخوابانید و پشت او را به آرامی مالش دهید. فشار روی قفسه سینه می تواند درد آن را تسکین دهد.
آن را به خوبی در یک پتوی نرم بپیچید تا در شکم خود احساس گرما کند.

 

با سپاس از کمک سخاوتمندانه پزشک اطفال دکتر میکالیس ساریس.

اشتراک گذاری:

اشتراک در خبرنامه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به این مقالات نیز سر بزنید

آرین سامان کالا

شرکت آرین سامان کالا تاسیس 1386 از سال 1392 نمایندگی انحصاری شرکت معتبر مگا دیسپوزبلز یونان تولید کننده محصولات سلولزی بهداشتی را بر عهده دارد.

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
درباره مگا دیسپوزبلز اس ای

مگا دیسپوزبلز اس ای شرکت یونانی، Mega Disposables SA یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات بهداشت شخصی در اروپا است. Mega SA که 40 سال

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
طراحی سازگار با پوست

طراحی سازگار با پوست شما به عنوان یک مادر می دانید که پوست نوزاد چقدر حساس است… به همین دلیل است که برای مراقبت روزانه

اسکرول به بالا