شروع زندگی خوب با تغذیه مناسب

زندگی او را با ارائه پایه های تغذیه مناسب آغاز کنید

انتخاب پدر و مادر ها برای رژیم غذایی نوزاد در سلامت و وزن آن در آینده تاثیر گذار است.مطالعات نشان می دهد، شیر مادر برای بچه ها ریسک عفونت گوش، ویروس های عفونی معده و سرطان خون در دوران کودکی را کاهش می دهد. سرعت رشد بچه ها در سال اول زندگی شان زیاد است. تا پایان 6 ماهگی اکثر بچه ها وزنشان دو برابر و تا یک سالگی سه برابر می شود.

منحنی رشد، اطلاعات کافی در مورد رشد نوزاد به شما می دهد که این اطلاعات می تواند به شما برای از وزن گرفتن بیش از حد بچه کمک کند.  افزایش وزن بیش از حد در دوره ی ابتدایی زندگی نوزاد، ریسک چاقی را در کودکی افزایش می دهد. اما میزان شیر و مواد مغذی بچه را نباید به دلیل افزایش وزن کاهش داد.

 

* برنامه غذایی برای کودکان تا دو سال

هر بچه ای منحصر به فرد است و عادات غذایی خاص خودش را دارد. اما باید غذا ها و مواد مغذی مناسبی را انتخاب کنید تا تمام نیاز های لازم برای بچه را پوشش دهد، تا شما را از رشد کافی و شکل گیری اندام هایش مطمئن سازد.

* تا 6 ماهگی

در این دوره بچه تمام مواد مغذی که نیاز دارد را از شیر مادر می گیرد. اگر مادر تصمیم گرفت که دیگر به بچه شیر خودش را ندهد، شیر خشک مخصوص بچه نیز مناسب است. البته ما به شما شیر اورگانیک را توصیه می کنیم.

با توجه به مطلاعات صورت گرفته، شیر اورگانیک ریسک حساسیت را حذف یا کاهش می دهد. تا زمانی که بچه یکساله شود، به هیچ عنوان نباید از شیر گاو استفاده شود تا زمانی که بچه یکساله شود.

* 7 تا 10 ماهگی

اکثر بچه ها آمادگی اش را دارند تا غذای آماده شده شان را با دست بخورند. همچنین آنها آمادگی دارند تا آب را از ظرف مخصوص خود بنوشند. این فرآیند به بلوغ کودک کمک می کند.

* 10 تا 12 ماهگی

بچه می تواند قطعه های کوچک و لقمه های مواد غذایی پخته شده و نرم را بخورد.

*1 تا 2 سالگی

بچه ها کم کم میزان غذا خوردنشان بیشتر می شود. آنها می توانند سر میز با خانواده بنشینند و غذا بخورند. شما نباید از ادویه جات زیاد استفاده کنید. ریسک خفگی وجود دارد و شما باید دائما حواستان به بچه باشد.

 

پیشنهاد:

اطلاعات تغذیه ای و توصیه های رژیم غذایی نوزاد با توجه به گروه سنی شان به صورت کلی گفته شده است. زمان اضافه کردن غذاهای جامد به رژیم غذایی بچه ها با هم متفاوت است. حتما در مورد آن از متخصص اطفال بچه سوال شود.

منبع: www.babylino.gr

 

اشتراک گذاری:

اشتراک در خبرنامه

به این مقالات نیز سر بزنید

مگا دیسپوزبلز
عماد زندیان
درباره مگا دیسپوزبلز اس ای

مگا دیسپوزبلز اس ای شرکت یونانی، Mega Disposables SA یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات بهداشت شخصی در اروپا است. Mega SA که 40 سال

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
طراحی سازگار با پوست

طراحی سازگار با پوست شما به عنوان یک مادر می دانید که پوست نوزاد چقدر حساس است… به همین دلیل است که برای مراقبت روزانه

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
قابلیت جذب اضافی

قابلیت جذب اضافی پوشک بچه یونانی Babylino Sensitive به گونه ای طراحی شده است که محافظت اثبات شده و مراقبت حساس از پوست را در

اسکرول به بالا