درمان یبوست

درمان یبوست

نوزادانی که دفعات دفع کمتری دارند، هر 5 تا 6 روز یکبار و بافت سفت دارند، در نظر گرفته می شود که از یبوست رنج می برند. با این حال، این مشکل می تواند در اجابت مزاج روزانه، بافت سخت و خشک نیز رخ دهد. این یک پدیده نادر در میان نوزادانی است که با شیر مادر تغذیه می شوند، زیرا شیر مادر دارای اثر ملین ملایم است. یبوست اغلب در دوران انتقال از شیردهی به شیر خشک مخصوص نوزاد یا زمانی که غذاهای جامد در رژیم غذایی او وارد می شود، رخ می دهد. هنگامی که علائم شدید هستند، باید مشکل را با متخصص اطفال در میان بگذارید. در همان زمان می توانید تاکتیک های زیر را امتحان کنید.

مصرف مایعات را افزایش دهید

علاوه بر وعده‌های غذایی، به رژیم کودکتان مایعات و به‌ویژه آب اضافه کنید. با حدود 60-120 میلی لیتر مایعات شروع کنید. اما تحت هیچ شرایطی نباید یک وعده غذایی را با آب جایگزین کنید. آب باید به عنوان مکمل استفاده شود.

آب میوه را امتحان کنید

اگر به نظر می رسد تلاش با آب نتیجه ای ندارد، مقدار مشابهی از آب سیب تازه یا گلابی را امتحان کنید.

آلو را امتحان کنید

علاوه بر این، اگر شیرخوار با غذای جامد آشنا شده است، سعی کنید به تدریج مقدار کمی آلو پوره شده را در وعده های غذایی میوه های پوره شده اضافه کنید.

اگر مشکل ادامه داشت و باعث ایجاد درد شدید برای نوزاد شد، از شیاف گلیسیرین مناسب استفاده کنید، البته فقط گاهی. پس از آن، بلافاصله با پزشک اطفال خود تماس بگیرید و با آنها مشورت کنید. از ملین ها یا روان کننده های ترکیبی غیر آب استفاده نکنید. با مطالعه ترکیبات هر محصول یا صرفاً با تلاش برای حل کردن آن در آب می توانید به راحتی به ترکیبات آن پی ببرید. اگر حل نشد از آن استفاده نکنید.

در نهایت، اگر مشکل دوباره عود کرد، احتمالا علائم دیگری نیز وجود داشته باشد و آنها را با پزشک اطفال خود در میان بگذارید. در برخی موارد، یبوست می تواند به دلیل سایر شرایط پاتولوژیک باشد.

مشاوره

اطلاعات تغذیه ای و توصیه های مربوط به رژیم غذایی شیرخوار-نوپا به راهنمایی کلی برای این گروه سنی اشاره دارد. زمانی که هر کودک می تواند با غذاهای جامد آشنا شود یا بیشتر به رژیم غذایی آن اضافه شود، برای هر فرد متفاوت است توصیه می کنیم در مورد نیازهای تغذیه ای خاص کودک خود از پزشک اطفال خود مشاوره بگیرید.

اشتراک گذاری:

اشتراک در خبرنامه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به این مقالات نیز سر بزنید

مگا دیسپوزبلز
عماد زندیان
درباره مگا دیسپوزبلز اس ای

مگا دیسپوزبلز اس ای شرکت یونانی، Mega Disposables SA یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات بهداشت شخصی در اروپا است. Mega SA که 40 سال

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
طراحی سازگار با پوست

طراحی سازگار با پوست شما به عنوان یک مادر می دانید که پوست نوزاد چقدر حساس است… به همین دلیل است که برای مراقبت روزانه

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
قابلیت جذب اضافی

قابلیت جذب اضافی پوشک بچه یونانی Babylino Sensitive به گونه ای طراحی شده است که محافظت اثبات شده و مراقبت حساس از پوست را در

اسکرول به بالا