خواب راحت وایمن برای نوزاد

بالاخره بچه با شما به خانه آمد!!

برای خیلی از افرادی که تازه مادر شده اند، در چند ماه اولیه قرار دادن تخت یا گهواره نوزاد در اتاق خواب خودشان خیلی آرامش بخش و بهتر است.

بر خلاف توصیه ی متخصصین اکثر پدر و مادرها بخصوص در شب نوزاد را در اتاق خودشان می گذراند.

اگر خواب راحت و ایمنی برای کوچولوتون می خواهید، باید از چند قانون ساده پیروی کنید.

توصیه هایی از آکادمی متخصصین اطفال آمریکا را که در مورد خواب راحت و ایمن نوزاد در اکتبر سال 2011 توصیه شده است، را می خوانیم.

* اولین و مهمترین قانون برای ایمنی نوزاد ((چگونگی قرار دادن بچه برای خوابیدن)) است.

ایمن ترین موقعیت برای این است که بچه را به پشت بخوابانید. هیچ وقت از پهلو او را نگذراید و از بالش برای ثابت نگه داشتن او در این موقعیت استفاده نکنید.

اگر موقعیت خودش را در حالت خواب تغییر داد (به پهلو و یا دمر) قرار داد. با نظارت خودتان بگذارید بخوابد.

* اگر بچه در روروئک یا صندلی مخصوص ماشین خوابش برد، او را به جایی با موقعیت امن تر برای ادامه ی خوابش انتقال دهید. از خواباندن بچه بر روی مبلمان، تخت های آبی، کوسن های بزرگ و …… جدا خودداری کنید. از قرار دادن وسایلی که ممکن است راه تنفسی بچه را ببندد یا باعث گیر افتادن او شود جدا پرهیز کنید. پس بهتر است از کوسن های تزیینی، پتوی مسافرتی یا عروسک های پارچه ای که خیلی خطرناک است، تا قبل از 12 ماهگی در تخت او استفاده نکنید.

اگر ترجیح می دهید گهواره یا تختش در اتاق خودتان باشد بهتر است آن را در جایی قرار دهید که دسترسی به آن برایتان آسان باشد. این گونه برای شیر دادن و چک کردن در شب به مشکلی بر نمی خورید.

* شاید قابل باور نباشد ولی شیر دادن به بچه آن هم برای مدت طولانی باعث می شود که نوزاد با آرامش عمیقی به خواب فرو رود. همچنین به برنامه های واکسیناسیون هم توجه داشته باشید. تحقیقات اخیر نشان داده است برنامه های واکسیناسیون رقیق خاصیت محافظتی را برای بچه در خواب ایفا می کند.

* بچه تان را از دود سیگار دور کنید. سیگار کشیدن را ترک کنید اگر نمی توانید حتی المقدور سعی کنید دور از بچه و اتاقش این کار را کنید. در بیرون از خانه نیز وقتی بچه همراهتان است این کار را نکنید.

* دمای اتاق بچه را بر روی درجه ی منطقی قرار دهید، همچنین لباس اضافی و زیاد در مقایسه با چیزی که خودتان پوشیدید، تنش نکنید.

اگر به هر دلیلی فکر می کنید بچه سردش است از پتو لباس های خواب مخصوص بچه با طراحی که بچه بیش از حد گرمش نشود و سرش را هم پوشش دهد، استفاده کنید.

ایده آل ترین دمای اتاق بچه 20 درجه ی سانتی گراد است.

* فقط به دستگاه شنونده صدای بچه در شب تکیه نکنید(intercom)، حتما چندین بار در شب به او سر بزنید.

اکثر پدر مادر ها در 12 ماه اول نگران خواب راحت و ایمن برای بچه ها شان هستند. با تبعیت کردن از قوانین بالا می توانید بهترین و با کیفیت ترین خواب را در محیطی تمیز و آرام برای بچه ی در حال رشدتان ایجاد کنید.

منبع http://www.babylino.gr/en/article/233520/safe-sleep-newborn

اشتراک گذاری:

اشتراک در خبرنامه

به این مقالات نیز سر بزنید

مگا دیسپوزبلز
عماد زندیان
درباره مگا دیسپوزبلز اس ای

مگا دیسپوزبلز اس ای شرکت یونانی، Mega Disposables SA یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات بهداشت شخصی در اروپا است. Mega SA که 40 سال

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
طراحی سازگار با پوست

طراحی سازگار با پوست شما به عنوان یک مادر می دانید که پوست نوزاد چقدر حساس است… به همین دلیل است که برای مراقبت روزانه

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
قابلیت جذب اضافی

قابلیت جذب اضافی پوشک بچه یونانی Babylino Sensitive به گونه ای طراحی شده است که محافظت اثبات شده و مراقبت حساس از پوست را در

اسکرول به بالا