حمام کردن

حمام کردن

کودک شما از همان لحظه اول زندگی هر روز نیاز به حمام دارد.

در دو هفته اول تا زمان افتادن بند ناف کمی مراقبت بیشتری لازم است که در طی آن فقط باید کودک را با اسفنج بشویید:

یک سطح راحت و صاف انتخاب کنید و یک حوله نرم روی آن قرار دهید. نوزاد را به آرامی روی آن دراز بکشید. مطمئن شوید که اتاق گرم است. قبل از شروع، یک کاسه آب، یک پارچه مرطوب نرم و صابون بچه کنار خود قرار دهید. برای جلوگیری از تحریک چشم و دهان ابتدا صورتش را با آب ساده بشویید. سپس پارچه را با آب صابون در کاسه آغشته کنید و بقیه بدن او را با تاکید بر روی ناحیه پوشک بشویید. توجه ویژه ای به ناحیه اطراف گوش، دور گردن و زیر بغل داشته باشید. و برای دختران، به ناحیه تناسلی.

تمیز نگه داشتن ناف نقش مهمی ایفا می کند زیرا می توانیم از عفونت جلوگیری کنیم.

برای این منظور هر زمان که نوزاد خود را تمیز می کنیم باید ناف را با گاز استریل شده و اطراف و بالای آن با الکل تمیز کنیم. این کار باید تا زمان افتادن ناف و بهبود جای زخم ادامه یابد.

هنگام تعویض پوشک کودک نباید آن را با گاز بپوشانیم، باید پوشک را به سمت بیرون تا کنیم تا محل باز بماند.
اگر متوجه قرمزی، گرما، تورم یا بوی بد شدید، باید به پزشک اطفال خود اطلاع دهید.
ما کودک را یک بار در روز حمام می کنیم، معمولاً در شب، برای کمک به آرامش و خوابیدن او با مشارکت ایده آل پدر.

 

پس از دو هفته اول و پس از افتادن بند ناف، سعی کنید کودک خود را مستقیماً در آب و در یک وان مخصوص قرار دهید. حمام های اول باید تا حد امکان آرام و سریع باشد و اگر کودک به خوبی با آب تماس پیدا نکرد، باید چند هفته دیگر آن را با اسفنج تمیز کنید و سپس دوباره امتحان کنید. وقتی آماده شد خودش را به شما نشان می دهد. هنگامی که این اتفاق می افتد، یک وان کوچک را با 5 سانتی متر آب ولرم و نه داغ (36-37 درجه سانتی گراد) پر کنید و قبل از اینکه لباس کودک را در بیاورید، مطمئن شوید که دمای اتاق ایده آل است. باید از همان لوازمی استفاده کنید که وقتی او را با اسفنج و کاسه آبکشی می‌کردید، استفاده کنید. هرگز کودک خود را در وان حمام تنها نگذارید، حتی برای یک ثانیه، مهم نیست چقدر اضطراری باید بروید و انجام دهید. اگر احساس می کنید که از حمام کردن لذت می برد، بگذارید کمی در آب بازی کند. به این ترتیب یاد می گیرد که از آن نترسد. حمام کردن باید یک تجربه آرامش بخش و شیرین باشد، بنابراین برای پایان دادن به این روش عجله نکنید، مگر اینکه کودک شما رنج می برد. پس از سن 8 تا 10 ماهگی، اسباب بازی های شناور حمام منبع منحصر به فرد سرگرمی هستند. بنابراین از آنها استفاده کنید تا حمام کردن را به یک تجربه بسیار لذت بخش تبدیل کنید! پس از اتمام حمام، کودک را با یک حوله حمام نرم بپوشانید تا سر او گرم بماند.

ترجیح دهید نوزاد خود را بعد از ظهر حمام کنید، زیرا این یک راه بسیار آرامش بخش برای آماده کردن او برای خواب است.

 

با سپاس از کمک سخاوتمندانه پزشک اطفال دکتر میکالیس ساریس.

اشتراک گذاری:

اشتراک در خبرنامه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به این مقالات نیز سر بزنید

مگا دیسپوزبلز
عماد زندیان
درباره مگا دیسپوزبلز اس ای

مگا دیسپوزبلز اس ای شرکت یونانی، Mega Disposables SA یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات بهداشت شخصی در اروپا است. Mega SA که 40 سال

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
طراحی سازگار با پوست

طراحی سازگار با پوست شما به عنوان یک مادر می دانید که پوست نوزاد چقدر حساس است… به همین دلیل است که برای مراقبت روزانه

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
قابلیت جذب اضافی

قابلیت جذب اضافی پوشک بچه یونانی Babylino Sensitive به گونه ای طراحی شده است که محافظت اثبات شده و مراقبت حساس از پوست را در

اسکرول به بالا