حساسیت های پوستی پوشک (Diaper Rash)

حساسیت های پوستی پوشک (Diaper Rash)

بثورات پوشک (حساسیت های پوستی پوشک و یا دایپر رش) همیشه شکل یکسانی ندارند.

علائم احتمالی:

ناحیه پوشک کودک شما تحریک شده و قرمز به نظر می رسد.
پوست کمی متورم و هنگام لمس آن گرم است.

بثورات پوشک می تواند خفیف و محدود (برخی لکه های قرمز در یک ناحیه کوچک) یا شدیدتر و گسترده تر باشد (با ورم قرمز که به شکم و ران کودک گسترش می یابد).

ایده خوبی است که با پزشک اطفال خود مشورت کنید، اگرچه بیشتر موارد جای نگرانی نیست. درمان بثورات پوستی بخش جدایی ناپذیر مراقبت از نوزاد است، به ویژه در سال اول زندگی آنها.

 

علت این بثورات پوستی چیست؟

بثورات پوشک می تواند ناشی از هر چیزی باشد، از غذای جدید و مزه آن گرفته تا ادرار. دلایل اصلی عبارتند از:

رطوبت: مهم است که پوشک کودک خود را به طور مرتب و طبق دستور پزشک اطفال و در صورت مدفوع بلافاصله تعویض کنید. اگر مدفوع برای چند دقیقه در تماس با پوست باقی بماند، به احتمال زیاد باعث تحریک می شود.
راش یا حساسیت به مواد شیمیایی: بثورات پوشک ممکن است در اثر اصطکاک پوشک روی پوست ایجاد شود، به ویژه زمانی که پوست به مواد شیمیایی حساس است، مانند عطرهای مورد استفاده در برخی از محصولات مراقبت از کودک یا مواد شوینده ماشین لباسشویی. بثورات همچنین می تواند ناشی از ژل دوش، لوسیون یا پودر تالکی باشد که استفاده می کنید، که ممکن است با پوست حساس کودک شما سازگار نباشد. بهتر است از محصولات مراقبت از پوست با ترکیب ملایم و طراحی دوستانه استفاده کنید. پوشک های حساس Babylino با طراحی حساس و سازگار با پوست دارای گواهی Oeko-Tex® Standard 100 برای عدم وجود مواد مضر هستند. طراحی شده با مواد دوستانه که به دقت انتخاب شده اند، قابلیت جذب و محافظت تایید شده، ایمن و دوستانه را برای پوست حساس کودک ارائه می دهند. از نظر حساسیت پوستی تست شده است.
غذاهای جدید: زمانی که نوزادان شروع به خوردن غذاهای جامد می کنند یا غذاهای جدید را امتحان می کنند (مثلاً زمانی که برای اولین بار تخم مرغ می خورند) بثورات پوشک برای نوزادان معمول است. این تغییرات در رژیم غذایی او می تواند بر ترکیب مدفوع نیز تأثیر بگذارد، در حالی که ممکن است منجر به افزایش حرکات روده شود. اگر در حال شیردهی هستید، حتی می تواند به دلیل واکنش پوست کودک شما به چیزی باشد که خورده اید.
عفونت: ناحیه پوشک گرم و مرطوب است، یعنی محیط ایده آل برای رشد باکتری ها و قارچ ها. بنابراین، التهاب باکتریایی یا قارچی ممکن است به راحتی ایجاد شود و باعث ایجاد بثورات، به ویژه در چین های پوست کودک شما شود. علاوه بر این، نوزادانی که آنتی بیوتیک مصرف می کنند (یا مادران شیرده آنها آنتی بیوتیک مصرف می کنند) گاهی اوقات دچار عفونت قارچی می شوند، زیرا آنتی بیوتیک ها تعداد باکتری های سالم را کاهش می دهند که به کنترل قارچ ها کمک می کنند.

بهترین راه برای مقابله با جوش های پوشک چیست؟

کودک خود را تمیز و خشک نگه دارید و به طور مرتب پوشک او را عوض کنید. در طول شب، هر چیزی که برای تعویض پوشک و شیر دادن به کودک نیاز دارید، در جایی نزدیک خود داشته باشید. می توانید از دستمال مرطوب نوزاد برای تمیز کردن ناحیه حساس استفاده کنید (حرکت باید از جلو به عقب بدون تکرار باشد). پوست کودک خود را بدون مالش بکشید! در صورت توصیه پزشک اطفال، در هر تعویض پوشک از یک کرم محافظ روی پوست کودک خود استفاده کنید، که یک لایه محافظ تشکیل می دهد، بنابراین به محافظت از پوست در برابر ادرار و مدفوع کمک می کند. پوشک را ببندید، اما نه خیلی محکم (بعد از بستن، باید بتوانید دو انگشت خود را در خط کمر پوشک قرار دهید.) زمانی که آب و هوا اجازه می دهد و کودک شما می تواند در فضای باز یا در جایی که شما نمی خواهید کثیف شود بازی کند. کودک خود را هر روز تا زمانی که ممکن است بدون پوشک (با کرم) رها کنید. قرار گرفتن در معرض هوا باعث تسریع بهبودی می شود. همچنین می توانید با استفاده از یک زیرانداز جاذب برای محافظت از تشک، آن را برهنه بخوابانید.

اشتراک گذاری:

اشتراک در خبرنامه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به این مقالات نیز سر بزنید

مگا دیسپوزبلز
عماد زندیان
درباره مگا دیسپوزبلز اس ای

مگا دیسپوزبلز اس ای شرکت یونانی، Mega Disposables SA یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات بهداشت شخصی در اروپا است. Mega SA که 40 سال

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
طراحی سازگار با پوست

طراحی سازگار با پوست شما به عنوان یک مادر می دانید که پوست نوزاد چقدر حساس است… به همین دلیل است که برای مراقبت روزانه

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
قابلیت جذب اضافی

قابلیت جذب اضافی پوشک بچه یونانی Babylino Sensitive به گونه ای طراحی شده است که محافظت اثبات شده و مراقبت حساس از پوست را در

اسکرول به بالا