تغذیه نوزادان در سفر

سفر همراه با کودک

زمان تعطیلات رسیده است! چه بخواهید 1 روز باشد یا 1هفته، به همراه ماشین باشید یا هواپیما، اگر شما بچه تان را همراه خود می برید، باید کاملا آماده باشید.

روزهایی که با برداشتن یک کوله و چند دست لباس برای سفر مناسب بود، دیگر برای مدت ها ی طولانی تمام شده اند. بچه ها وسایل بیشتری احتیاج دارند و شما باید خیلی از وسایل را با توجه به نیاز ها پیش بینی کنید.

سفر با ماشین

اگر آماده سفر هستید، به یاد داشته باشید به هیچ وجه در رستوران های fast food  تو راهی غذا نخورید. شما می توانید کرن فلکس سبوس دار و غنی شده با پروتئین ( غذای خشک و راحت است) میوه های خرد شده در کیسه های یخ، یا میوه های خشک به همراه بادام با خود ببرید.

برای سفرهای طولانی تر می توانید از یخچال های کوچک ماشین که برق خود را از خود ماشین تامین می کند استفاده کنید.برخی از ایده های آسان:

* ساندویچ ها (همراه با پنیر، مربا یا سس کنجد(tahini) و عسل)

* میوه ی تازه

* نان پنیری (cheese sticks) یا ماست

* هویج و خیار برش زده شده

* آب میوه ها و یا بطری آب معدنی

سفر با هواپیما

باید خیلی مراقب باشید گران بودن غذاهای داخل هواپیما (در هواپیمایی های خارج ) غذاهای آماده شده و همچنین ورود غذا و مایعات به داخل هواپیما محدودیت های خاص خودش را دارد.

سعی کنید از غذا و مایعاتی که بوی تندی دارند از جمله آب میوه ها، ماست و سالامی استفاده نکنید. هر کدام دلیل ممنوعیت خاص خود را دارد .

به جای این ها می توانید از خشکبار (nuts)، نان سخاری یا بیسکوییت های کوچک یا چند برش از فیله بوقلمون یا شیرینی های رولتی و میوه های خشک استفاده کنید. اگر غذایی که باید در دمای پایین نگهداری شود، استفاده می کنید حتما از یک یخچال کوچک که راحت قابل جا به جا شدن است یا از کیسه ی یخ استفاده کنید.

وقتی هم یخچال مخصوص خالی شد می توانید آن را تا کنید و در چمدان برای سفر بعدی تان قرار دهید.

سفر به همراه کودک

سفر کردن همراه با کودک با سفر کردن همرا با یک نوزاد با هم متفاوت است. بزرگترین تفاوت این است که نوزاد نیاز به غذای له شده در دمای مناسب دارد و این قضیه ی غذا خوردن را سخت می کند. البته با رعایت کردن یک مجموعه مسائل قبل از سفر و در حین سفر کار شما راحت تر خواهد شد.

چند روز قبل از سفر، غذای بچه را با حرارت دمای اتاق بدهید، تا در زمان سفر اگر نتوانستید غذا را زیاد گرم کنید، مشکلی ایجاد نشود.

شیر دادن راحت ترین غذا به بچه است. پس سعی کنید شیر را حتی اگر بچه غذای جامد نیز می خورد در وعده های غذایی اش بیشتر جا دهید. اگر چه بچه را خودتان شیر می دهید، سعی کنید با خود، شیر خشک نیز ببرید تا در موارد سختی که نتوانستید شیر دهید، از آن استفاده کنید.

نگهداری غذای له شده توصیه نمی شود. البته می توانید یک استثنا قائل شوید. می توانید با یک دستور العمل سختگیرانه و کاملا بهداشتی آنها را در جایخی بریزید و فریزر کنید. و از یخچال های مخصوص ماشین یا کیفی قابل    جا به جا شدن برای نگهداری آنها استفاده کنید. پس فورا پس از آب شدن یخ شان آنها را مصرف کنید.

پیشنهاد

اطلاعات تغذیه ای و توصیه های رژیم غذایی نوزاد با توجه به گروه سنی شان به صورت کلی گفته شده است. زمان اضافه کردن غذاهای جامد به رژیم غذایی بچه ها با هم متفاوت است. حتما در مورد آن از متخصص اطفال بچه سوال شود.

با همکاری دکتر متخصص اطفال D.r michalis sarris

منبع: www.babylino.gr

اشتراک گذاری:

اشتراک در خبرنامه

به این مقالات نیز سر بزنید

آرین سامان کالا

شرکت آرین سامان کالا تاسیس 1386 از سال 1392 نمایندگی انحصاری شرکت معتبر مگا دیسپوزبلز یونان تولید کننده محصولات سلولزی بهداشتی را بر عهده دارد.

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
درباره مگا دیسپوزبلز اس ای

مگا دیسپوزبلز اس ای شرکت یونانی، Mega Disposables SA یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات بهداشت شخصی در اروپا است. Mega SA که 40 سال

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
طراحی سازگار با پوست

طراحی سازگار با پوست شما به عنوان یک مادر می دانید که پوست نوزاد چقدر حساس است… به همین دلیل است که برای مراقبت روزانه

اسکرول به بالا