اسباب بازی برای نوزاد

اسباب بازی برای نوزاد

در ماه‌های اولیه، قبل از اینکه یاد بگیرد چگونه اشیاء را در دست بگیرد یا بنشیند، برای چیزهایی که می‌تواند با چشم‌ها ببیند و صداهایی که می‌شنود ارزش قائل می‌شود. دید او در ابتدا تار خواهد بود و روی چیزهایی متمرکز می شود که در فاصله 20 تا 35 سانتی متری از چشمانش قرار دارند.

در حدود یک ماهگی می تواند چهره شما را تشخیص دهد و در عین حال از افراد در تصاویر بزرگ لذت می برد. اشکال با تضادهای تند و رنگ‌های روشن علاقه‌اش را برمی‌انگیزد، زیرا دیدن آنها آسان‌تر است. قبلاً یاد گرفته است که از صداها و موسیقی ملایم لذت ببرد (توصیه می شود او را با لالایی بخوابانید)، در حالی که اشیایی که به آرامی حرکت می کنند و صداهای ملایم تولید می کنند اکنون بسیار جالب تر از موارد ایستا و بی صدا هستند.

اسباب‌بازی‌های دستی: دید محدود آن باعث می‌شود از هر چیزی که در دیدش حرکت می‌کند، قدردانی کند. برای مدتی نمی تواند اسباب بازی ها را در دست بگیرد، اما ترجیحات خود را با تماشای دقیق آنچه دوست دارد نشان می دهد.

فلش پلیر یا سی پلیر: موسیقی یکی از بهترین راه ها برای سرگرمی و آرامش کودک است. اجازه دهید به انواع مختلف موسیقی گوش دهد و ببینید که چگونه واکنش نشان می دهد.

آینه نشکن: اگرچه در این سن متوجه نخواهد شد که آنچه می بیند بازتاب خودش است، اما کودک شما آینه ها را جذاب می یابد. در واقع، در حدود 3 ماهگی، ممکن است با معبود خود رابطه برقرار کرده و شروع به لبخند زدن به او کند. سعی کنید آینه ای پیدا کنید که بتوان آن را در کنار تخت یا روی میز تعویض آن آویزان کرد.

کتاب های پارچه ای با طرح های جسورانه: کتاب های پارچه ای با طرح ها و تصاویر متمایز به طور ویژه برای نوزادان طراحی شده اند. در کنار کودک خود دراز بکشید تا بتواند شما را در حالی که صفحات را ورق می‌زنید و با صدای بلند می‌خوانید تماشا کند – چیزی که حتی در این سن ارزش خاص خود را دارد.

بازی‌هایی که حواس را تقویت می‌کنند: اسباب‌بازی نرمی که وقتی فشار داده می‌شود سوت می‌زند یا موسیقی ملایم پخش می‌کند، می‌تواند به اسباب بازی مورد علاقه‌اش برای چند ماه آینده تبدیل شود. صداهای تولید شده با هر بار فشار دادن به آن کمک می کند تا متوجه شود که این اتفاق با دستش می افتد.

جوراب و جغجغه مچ: یک جغجغه نرم روی مچ دست یا مچ پای کودک خود بپوشید یا جوراب جغجغه ای بپوشید و به او اجازه دهید ساعت های بی پایان سرگرمی داشته باشد، همانطور که با اندام خود و با این صداهای جدید آزمایش می کند.

اسباب بازی های موزیکال چرخان: نوزادان عاشق موسیقی ملایم هستند، بنابراین ایده خوبی است که یک اسباب بازی موزیکال چرخان را در جایی آویزان کنید که بتواند حرکات آن را تماشا کند و به صداها گوش دهد. در واقع، کودک شما ممکن است به تماشای آن برای چند دقیقه قبل از خواب عادت داشته باشد. گاهی اوقات می‌توانید آن را نزدیک‌تر کنید تا به کودکتان اجازه دهید تا زمانی که می‌تواند بدون اینکه چشم‌هایش خسته شود، با آن بازی کند. از قرار دادن آن درست بالای سر خودداری کنید. بهتر است که در یک خط مورب به چشم خود بیاید.

اشتراک گذاری:

اشتراک در خبرنامه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به این مقالات نیز سر بزنید

مگا دیسپوزبلز
عماد زندیان
درباره مگا دیسپوزبلز اس ای

مگا دیسپوزبلز اس ای شرکت یونانی، Mega Disposables SA یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات بهداشت شخصی در اروپا است. Mega SA که 40 سال

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
طراحی سازگار با پوست

طراحی سازگار با پوست شما به عنوان یک مادر می دانید که پوست نوزاد چقدر حساس است… به همین دلیل است که برای مراقبت روزانه

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
قابلیت جذب اضافی

قابلیت جذب اضافی پوشک بچه یونانی Babylino Sensitive به گونه ای طراحی شده است که محافظت اثبات شده و مراقبت حساس از پوست را در

اسکرول به بالا