آجیل ها در رژیم غذایی کودکان

رژیم غذایی سالم برای همه ضروری است. اما در مورد بچه ها چون در دوره ی رشد خود هستند این موضوع حیاتی است

داشتن یک رژیم غذایی متعادل که تمام مواد مغذی را پوشش می دهد، یک عادت خوب برای آینده ی بچه ایجاد می کند.

 

آجیل را به رژیم غذایی کودکان اضافه کنید

یک مشت آجیل و به خصوص بادام گزینه ارزشمندی است. آنها یک غذای بسیار مغذی، غنی از اسیدهای چرب امگا 3، طبقه بندی شده به عنوان چربی های سالم، دارای فیبرهای طبیعی، پروتئین و انواع ویتامین ها، مواد معدنی و ترکیبات آنتی اکسیدانی هستند.

 

در چه سنی آجیل را به بچه بدهیم؟

استفاده از آجیل ها در رژیم غذایی بچه ها و نوزادان نگرانی هایی چون خفه شدگی و مسئله ی حساسیت را دارد.

برخی از اطلاعات در ذیل آمده است:

* بعضی ها اعتقاد دارند که آجیل ها در رژیم غذایی بچه ها تا 12 ماهگی نباید قرار بگیرند، تا از واکنش های آلرژیک جلوگیری شود. این تئوری خیلی درست نیست و متخصصین آن را هنوز تایید نکره اند و در جایی مکتوب نشده است.

* در مقابل، تحقیقات نشان داده است، دیر شروع کردن مصرف آجیل ها در رژیم غذایی می تواند ریسک، آلرژی را در آینده افزایش دهد.

شما نباید یک بادام درسته را به کودک زیر 5 سال بدهید، چون احتمال ریسک خفه شدن بچه وجود دارد. ولی شما می توانید آنها را له کنید تا بچه بتواند راحت تر بخورد و از مزایای آن نیز بهره ببرد.

* وقتی به بچه بادام درسته می دهید، مطمئن شوید که در حالت نشسته آن را بخورد و در تمام مدت او را نظارت کنید. او را به خوردن وعده های کوچک و خوب جویدن تشویق کنید.

 

پیشنهاد

اطلاعات تغذیه ای و توصیه های رژیم غذایی نوزاد با توجه به گروه سنی شان به صورت کلی گفته شده است. زمان اضافه کردن غذاهای جامد به رژیم غذایی بچه ها با هم متفاوت است. حتما در مورد آن از متخصص اطفال بچه سوال شود.

منبع: www.babylino.gr

اشتراک گذاری:

اشتراک در خبرنامه

به این مقالات نیز سر بزنید

آرین سامان کالا

شرکت آرین سامان کالا تاسیس 1386 از سال 1392 نمایندگی انحصاری شرکت معتبر مگا دیسپوزبلز یونان تولید کننده محصولات سلولزی بهداشتی را بر عهده دارد.

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
درباره مگا دیسپوزبلز اس ای

مگا دیسپوزبلز اس ای شرکت یونانی، Mega Disposables SA یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات بهداشت شخصی در اروپا است. Mega SA که 40 سال

درباره بیبی لینو سنسیتیو
عماد زندیان
طراحی سازگار با پوست

طراحی سازگار با پوست شما به عنوان یک مادر می دانید که پوست نوزاد چقدر حساس است… به همین دلیل است که برای مراقبت روزانه

اسکرول به بالا